Cupduel in dit seizoen. Ajax reisde onmiddellijk na afloop van de wedstrijd af richting Turkije. De eerste ronde van het Europese avontuur stond voor de deur. Ajax legde in Turkije een uitstekende basis voor de vol gende ronde door met 0-2 te winnen van Bursaspor. Goals van Bosman en Van Basten tekenden daar voor. Verder was het ongetwijfeld een zeer vermoeiende zaak met lange reistij den en zeer warm weer tijdens de wedstrijd. Maar dat hoort allemaal bij Europa Cupvoetbal. PSV en Feyenoord verloren, FC Groningen won ruimschoots. Na het Turkse avontuur wachtte wederom de competitie met de thuisontmoeting te gen Go Ahead Eagles. Een sterke opening met twee goals van Marco van Basten wekte de verwachting van een schutters- festijn maar de mensen uit Deventer dachten daar anders over. Een gelijke stand (2-2) bij de rust en dan eindelijk die lang verwachte derde goal van Johnny Bosman voorde volle winst. Een wedstrijd in Kerkrade tegen Roda JC, traditioneel altijd lastig. Als Ajax in het verre Zuiden op bezoek komt is het daar vaak voor de Amsterdammers slecht toeven. Ook nu viel het allemaal niet mee en ga f de uitslag (1-1) geen reden tot vreug de. Jan Wouter scoorde voor ons. Het blijft altijd opvallend hoe moeilijk Ajax het dikwijls in uit wedstrijden heeft met clubs die in De Meer met groot gemak worden opgerold. Als een ploeg vooraf weet dat een wedstrijd - per traditie - niet eenvoudig wordt, het bijna altijd dezelfde clubs zijn die tegen Ajax op eigen veld goed gemotiveerd zijn en uitstekend tegenspel bieden. Vervolgens ging het naar het verre Veendam om de club van die naam in 'De Lange Leegte' te bestrijden. Het werd een bar slecht duel met een minimale 0-1 winst door een goal van Frank Rijkaard. Verder een wedstrijd om snel te vergeten. De tweede ontmoeting tegen Bursaspor leverde in eigen huis niet al te veel problemen op. Wel een lekker gevuld stadion met toch al in die eerste helft dat typische Europa Cup-sfeertje. Vier goalsvoor de rust (Bosman 3x en Van Basten) plus Ajax' 5e en de nummer 4 van Bosman erna lardeerden het geheel tot iets zeer smakelijks. De tweede ronde was bereikt samen met Feyenoord en FC Groningen. Alleen PSV kon het niet bolwerken tegen Bayern Munchen. De loting koppelde Olympiakos uit Griekenland aan Ajax. Niet gering, maar zeker niet onmogelijk voor nieuwe successen. Dan verder met de competitie. Thuis tegen Fortuna Sittard. En weer het bekende beeld van een sterk verdedigende tegen stander die gokt op een succesje in de counter. Helaas, dat lukt bij Ajax bijna nooit. Bosman (3x), Van Basten, Dick en Mühren scoorden de zes goals en de twee tegentreffers zorgden voor de 6-2 eindstand en een koppositie voor Ajax op de ranglijst. Dan heeft zich inmiddels het bekertournooi in beweging gezet met voor Ajax tegen Elinkwijk een niet al te moeilijke opgave getuige de vier goals voor de rust van Marco van Basten (2x tegen z'n oude club), John Bosman en Alister Dick. Na de rust redden de gastheren de eer waardoor de 1 -4 zege en de volgende ronde tegen Rheden werd bereikt. Opmerkelijk was verder de Nederlandse selectie voor de strijd tegen Hongarije in de voorrondes van de Europa Cup 1988, waarin Ajax met zeven man ruimschoots was vertegenwoor digd. De 0-1 winst geeft hoop voor de toekomst. In competitieverband kwam vervolgens FC VVV naar De Meer met de bedoeling de terugreis naar Venlo weer te aanvaarden met een zo klein mogelijke nederlaag. Dat lukte niet helemaal, want ondanks de ongetwijfeld goede bedoelingen van de mensen uit Limburg werd het een wat povere vertoning met uiteraard een oppermachtig Ajax en 'slechts' 4 goals (Mühren, Witschge en Blind (2x). En dus kon alles en iedereen zich gaan richten op de eerste ontmoeting van Europa Cup 2 tussen Ajax en het Griekse Olympiakos. Grote vraag was natuurlijkof Ajax nu wel kans zou zien een goede basis te leggen voor de uit- ontmoeting in Athene. En wat heet...!! Woensdagavond 22 oktober: Ajax-Olympiakos. Europa Cupvoetbal en hoe! Een erg goed gevuld Ajax-stadion bracht de Cupsfeer van weleer helemaal terug. Oude tijden herleef den en de 4-0 in de eerste wedstrijd tegen de Griekse beker winnaar, ook ten aanschouwe van miljoenen TV-kijkers, deed het voetbal erg goed. Groot enthousiasme over de goals van Bosman, Van Basten, Rijkaarden Mühren, maar tevens veel lof over de manier waarop de zege werd bereikt. Waarbij het nog een wonder mag heten dat de winst slechts tot vier goals beperkt werd. Een uitstekende basis derhalve voor een plaats bij de laatste acht clubs in dit Europa Cuptoernooi en het mag dus eigenlijk niet meer mis gaan. Na de goede prestatie van het Nederlandse Elftal in Hongarije nu de uitstekende verrichtin gen van Ajax wat bij elkaar opgeteld een geweldige impuls moet geven naar een grotere belangstelling voor het voetbal. Dat echte Europa Cup-sfeertje is weer waarneembaar en het Ajax-spel geniet weer een grote herkenbaarheid, dit zal men sen doen besluiten stadions te bezoeken. Dat is in feite de grote winst na de eerste zege op Olympiakos. Plus natuurlijk, naar verwachting, de derde ronde! Een heerlijke gedachte... Helaas heeft Feyenoord het tegen Borussia Munchenglad- bach lelijk laten liggen en lijkt de 5-1 nederlaag onoverbrug baar, terwijl FC Groningen toch nog alle kans heeft tegen het Zwitserse Xamax Neuchatel. Zo, we gaan er een streep onder zetten. Volgt hieronder nog wat 'allerlei' en dan is het gedaan voor deze keer. Alle elftallen veel succes toegewenst in het bijzonder natuurlijk onze A- selektie in de tweede wedstrijd tegen de Grieken (Olympiakos). In tegenstelling tot hetgeen in ons vorig clubblad werd ver meld aangaande seizoen- en autokaarten, deze zijn WEL bij alle wedstrijden voor de EUROPA CUP geldig. Op pagina 11 van het vorige clubblad (nummer 1) dient aan de groep der 50-jarige jubilarissen alsnog de naam: J. H. STOF- FELEN te worden toegevoegd. Zoals te doen gebruikelijk was ook bij de aanvang van het huidige seizoen de 'poetsploeg' aanwezig voor het ontstoffen van de monumentale kasten respectievelijk onderhoud van de talloze trofeeën. De organisatoren van het HANS KOK-toernooi 1986 hebben, al naar zij ons mededelen verzuimd hun dank uit te spreken jegens de supportersclub 'DE AJACIED', alsmede de mensen van de supportersbus (mevrouw Van Wely e.a.) voor hun zeer gewaardeerde bijdrage aan prijzen (bekers e.d.). Men verzoekt de nalatigheid alsnog wel te willen verontschuldigen. Tijn Middendorp, Mart. J. W. Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 5