Kroniek ajax-nieuws ff Het spel is dan eindelijkserieus begonnen. Alle oefenwedstrij den en toernooien ten spijt gaat het uiteindelijk nog altijd om de knikkers in de competitie. Daar zal het succes moeten worden gezocht om van daar uit op weg te gaan naar verdere, successen, nationaal maar ook internationaal. Voor Ajaxishet nationaal veelal wel goed voor elkaar, internationaal laat het nog even op zich wachten, al zijn de verwachtingen ook dit jaar op Europees niveau weer hoog gespannen. U zult verder in deze Kroniek de eerste resultaten in het Europa Cup avontuur tegenkomen. Maar eerst de nationale competitie die aller minst een soepele start kende. Met name Ajax liet even op zich wachten, deels door tournooiverplichtingen, maar ook door ingrijpen van burgemeesters die de komst van het Ajax- legioen een 'verhoogd risico' vinden en dan maar simpelweg de wedstrijd verbieden, verschuiven of omzetten. Voorzitter Ton Harmsen liet tijdens de laatste Algemene Ledenvergade ring nog eens duidelijk z'n ongenoegen hierover blijken en sprak nog eens het treurige feit uit, dat het in Nederland ken nelijk onmogelijk is een paar honderd kwajongens tijdens voetbalwedstrijden in toom te houden. En die paar honderd dan verspreid over heel Nederland. Afdoende maatregelen zijn kennelijk door niemand te nemen en dus wordt er maar verder doorgemodderd met een zeer onregelmatig verloop van deze competitie. Een competitie, waarbij de eredivisie nu ookperio- detitels kent (met als inzet deelname aan Europees voetbal) plus een gewijzigde promotie/degradatie regeling. U heeft daar inmiddels van alles over kunnen lezen in de media. Met allemaal als doel het voetbal wat gezonder te krijgen, de span ning terug te brengen met hopelijk daardoor weer meer publiek. Of het allemaal zo zal uitpakken zal de toekomst uitwijzen, maar zoals het ging was ook niet goed. De bal ging echt rollen op 16 augustus. Voor Ajax nog niet, vanwege tournooiverplichtingen. Vervolgens werd ook FC Groningen-Ajax uitgesteld en omgezet in Ajax-FC Gronin gen op 14 september. Dus werd het pas zondag 24 augustus alvorens de ploeg z'n eerste optreden in deze competitie kon maken bij Haarlem. Een ruime 0-3 zege (goals van Rijkaard, Van Basten en Spelbos) lijkt te wijzen op een simpele zege doch was toch minder eenvoudig. Na de pegel van Rijkaard was echter het ijs gebroken en werd de 0-3 score bereikt. De vreugde werd al snel enorm de grond ingeboord bij de thuisontmoeting (in het Olympisch Stadion vanwege de ver bouwing) tegen FC Den Haag. De onderschatting deed z'n intrede en daar is geen trainer tegen opgewassen. FC Den Haag, toen nog puntloos, zielig onderaan, op een wat kille woensdagavond, wat kon Ajax in feite gebeuren. Maar ziet hoe verrassend het voetbal altijd weer is. De Hagenezen stroopten flink de mouwen op en won nen volkomen verdiend met 2-3. Alleen Marco van Basten (2x) scoorde waarvan één uit een strafschop. De ontnuchtering was groot en dat met PSV voor de deur. Verrassingen kunnen ook positief uitvallen, want een herboren Ajax had een paar dagen later aan PSV eigenlijk geen kind. De belangrijke openingsgoal van Aaron Winter plus twee kanjers van Marco van Basten deden PSV de moed in de schoenen zakken. Einde lijk weer eens een flinke winst op de Eindhovenaren maar vooral de manier waarop. Volkomen overtuigend zonder zelfs maar een kansje aan PSV te gunnen. Het publiek wreef de ogen uit en terecht. Zó is voetbal! Schitterend wat een ambian ce. Zo moet het spel gespeeld worden. Maar alles gaat verder. Excelsior was de volgende ontmoeting. In Rotterdam. Na veel discussie uiteindelijk in het Feyenoord- stadion. Vanwege de burgemeester, U weet het zo langzamer hand wel. Een kale en troosteloze beweging in dat grote sta dion met een handje vol mensen. Rijkaard en Bosman maak ten de goals en zorgden voor de winst. Verder viel er niets te melden. Dat was wel wat anders op Het Kasteel van Sparta. Meestal pittige ontmoetingen met veel goals. Ook nu weer. Van Basten (3x), een echte hattrick, Bosman (2x) en Rijkaard vonden het net. Sparta slechts twee keer, waarbij de eerste goal zeer opmerkelijk was dooreen op z'n minst zeer verwarde beslissing van de leidsman. Het maakte gelukkig evenwel alle maal niets uit. En zo hoort het ook. Op het veld moet het gebeuren. De enige plek waar een team kan bewijzen beter te zijn dan de tegenstander. Dan is de verbouwing inmiddels gereed en kan Ajax z'n wedstrijden in eigen huis verder voort zetten. FC Groningen kwam op bezoek, altijd een zeer boeien de tegenstander waar vaak op het scherp van de snede wordt gestreden om de punten. Een 0-0 uitslag is nooit bevredigend, leder ander gelijkspel veelal wel, maar een blanke stand mist de slagroom op de koffie. Vooral dankzij Sjaak Storm in het doel van de Groningers werden de punten gedeeld en konden beide ploegen zich gaan opmaken voor het eerste Europa Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad rr Seizoen 1986/1987-oktober 1986 No. 2 Abonnement (voor niet-leden) 25,- per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20 1171 SP Badhoevedorp Vaste medewerker W. W. Heisterkamp Administratie-adres Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam Advertentie-explotatie Gosewehr, Bastion 77, 8223 GK Lelystad telefoon 03200-46520 Druk Frisch' Drukkerijen B.V., Amsterdam Kopij f| Voor het volgende nummer moet uiterlijk 20 november a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn of iedere donderdag avond op Voorland. cf

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 3