Juniores C3 Ajax D2 Jong junioren men. In ongeveerde twintigste minuut werd het2-1 voor DWV en ook ditmaal werkte het in de verdediging niet optimaal. Gelukkig had Simons een goede dag, want met zijn solo in dezelfde minuut zorgde hij voor 2-2. In de achttiende minuut zorgde Wijnhard met een goede kop bal voor een 2-3 ruststand. In de tweede helft werd er meteen begonnen met een terecht toegewezen strafschop voor DWV zodat het 3-3 werd. Verder werd de tweede helft een kopie van de eerste. Simon maakte er 3-4 van en Loek 3-5. We zaten dus op rozen, dachten we. Een slordigheidje van onze verdediging bracht DWV in de vijfentwintigste minuut op 4-5 en dus weer in de race. Geluk kig bleef het zo voor ons 4-5. Ajax C2-VVA C1 1-1 Over deze wedstrijd kan ik kort zijn. In de eerste helft heeft keeper Vanekamp twee of drie ballen gehad en hebben wij ontelbare kansen gemist. Desondanks gingen wij met een 1 -0 voorsprong de rust in door een doelpunt van Jansen. WA maakte in de tweede helft door een blunderende Ajax- verdediging 1 -1Ook nu werden er weer zeer vele kansen gemist. Het was uiteindelijk Simon die een paar minuten vóór tijd een 2-1 slotstand zorgde. J. A. van Eijden De uitslagen Ajax C3-AS '80 C1 4-5, SDW C1 -Ajax C3 1-2, Ajax C3-RKA C1 4-1, RKAVIC C1-Ajax C3 1-6, Ajax C3-Roda'23 3-0. Dé jongens verdienen een compliment voor het vertoonde spel in de gespeelde wedstrijden. Alleen tegen AS '80C1 lieten zich een beetje verleiden tot ongecontroleerd voetbal en was er sprake van wat persoonlijke foutjes. Maar de opgaande lijn is aangebroken, laten we hopen dat deze zich zo zal voortzetten. Wel wil ik de jongensop het hart drukken dat wij nog maar pas aan het begin van de competitie staan en dat nog een lange weg moet worden afgelegd. Volgt daarom de aanwijzingen van de traineren/of leider aandachtig open luister goed als er iets wordt uitgelegd. Té vaak constateer ik dat wanneer iets wordt verklaard, deze of gene zit te praten en niet oplet. Dat is natuurlijk onjuist. Ook wil ik er nog eens op wijzen dat iedereen zorgt zijn spullen in orde te hebben en niet iemand komt aanzetten met: 'Ik heb mijn trainingspak vergeten' of 'ik heb geen scheenbescher mers bij me'. Dan ben je niet goed bezig. Tot slot nog dit: Tussen de competitie-wedstrijden door werden ook nog een paar vriendschappelijke partijen gespeeld. Dit zijn wedstrijden om van te leren. Helaas blijkt uit de praktijk dat veel jongens dat niet inzien en er maar wat van maken. Blijft ALTIJD attent en wees ALTIJD met voetbal bezig. Dat ze allemaal gewonnen werden lag ook een beetje aan de zwakte van de tegenstander. F. M. Andriese Ajax D2-SV Arsenal D1 3-2 Een sterke tegenstander die voor Ajax geen enkel ontzag had. Tot twee keer toe kwamen zij 'voor' te staan maar telkens wisten wij weer gelijk te komen. Vlak voor tijd konden wij zelf de.overwinning uit het vuur slepen 3-2. Een moeilijke wedstrijd voor ons. Een gegeven waarmede wij in alle competitiewedstrijden te maken krijgen maar als tegen stand voor onze jonge Ajacieden natuurlijk uitstekend (leer zaam) is. SV Almere D1 - Ajax D2 0-4 Door de brute kracht van deze tegenstander lieten onze jon gens zich imponeren en speelden wij daardoor niet zo best. Wisten wij echter tot voetballen te komen door de bal lekker te laten 'gaan' en er niet mee te gaan 'lopen', dan waren wij veel gevaarlijker. Toen werden er prompt ook kansen geschapen die uiteindelijk resulteerden in een goede 0-4 overwinning. Ajax D2-AS '80 D1 5-0 Alweer een tegenstander uit 'onze' Jongste Polder, die met goede bedoelingen naar De Meer was gekomen. Met hun stugge voetbal wisten wij in de eerste helft niet zo goed raad en konden wij slechts een keer scoren. Na de rust werd er minder met de bal gelopen en daardoor kon de score regelmatig worden opgevoerd naar een uiteindelijke 5-0 winst. Abcoude D1 -Ajax D2 1 -2 'Abcoude' was tot onze komst nog steeds zonder puntenver lies. Een stevige ploeg die het ons bijzonder lastig maakte en zelf ook kansen kreeg, mede door het onzeker spelen van enkele van onze jongens. Toch konden wij af en toe ook gevaarlijk worden en dat leidde dan ook tot 0-1. Na de rust een beter Ajax en een tweede Ajax-goal. Op dat moment controleerden wij deze wedstrijd en was het wachten op meerdere doelpunten van ons. Echter uit een ongevaarlijke tegenaanval en het onzeker Optreden van onze doelman wist Abcoude' een tegendoelpunt te scoren. Deze roken nu hun kans om de score een voor hen beter aanzien te geven, maar met veel kunst en vliegwerk wisten wij uiteindelijk de zege uit het vuur te slepen 1 -2. Conclusie: het is een leuk elftal met veel eerste jaars-jongens die tegen zwakkere broeders best aardige partijtjes op de grasmat kunnen leggen Maar bij fysiek sterke tegenstanders maken zij het zichzelf moeilijk door met de bal te gaan 'lopen' i.p.v. deze het werk te laten doen, waarop de leiding van haar kant steeds 'hamert'. Het wordt dus tijd dat enkele van de jongens eens goed luisteren wat hun trainer of leider hen probeer te leren. Hopelijk kan ik de volgende keer verbetering melden. Er werd ook nog vriendschappelijk gespeeld en wel: Hollandia D2-Ajax D2 1-7 Ajax D2-Zeeburgia D2 8-2 Ajax D2-Victoria Ede D1 20-0 Ajax D2-RKV D2 10-0 Ajax D2-NFC D2 12-0 A. L. van Zoest Sigarenmagazijn HSffy S3cksiODI VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion Inleverings-adres: Ajaxpool Rijnstraat 63, telefoon 448587

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 22