B 2 Junioren Juniores C1 onzorgvuldigheid - reeds binnen vijf minuten een straf schop tégen, die goed werd ingeschoten. (0-1). Goed méégaan met de aanval door Rob Hersche betekende 1 -1 Een zeer goede aanval van ons bracht Ajax, via een 'volley' van Hesly Does op 2-1 Wéér een penalty tégen ons, maar André Pijlman dook naar de goede hoek en stopte deze '11-meter'. Al met al een zeer matige vijfenveertig minuten van ons. Vlak na de hervatting werd onze verdediging keurig uitge speeld en het stond weer gelijk. Een goed doorgekopte bal van Koers werd door Hesly goed afgerond (3-2) en een zeer mooie actie van dezelfde Hesly bracht de eindstand op 4-2. Volewijckers A1 tegen AJAX A2 (LJC) bracht na veertig minuten een doelpunt voor de thuisclub. Een foutieve pass van één der onzen werd goed afgestraft (1 -0). In dit ge deelte van de wedstrijd kon ook gezegd worden dat de gastheren feller op de bal zaten dan wij. Gelukkig voor ons scoorde Marinus Vink op slag van rust de gelijkmaker na goed aangeven van Doest. Direct na de hervatting een goede aanval van de thuisclub en we stonden wéér achter. Maar het zou niet lang duren, want toen Nielsen Langen- berg goed doorkopte naar Hesly Doest was de schaal weer in evenwicht (2-2). Doest bracht ons nog op voorsprong (2-3), terwijl Stefan v.d. Heyden met een keihard schot de vierde goal liet noteren. Eindstand 2-4 met een volledig uitgeputte tegenstander. Juniores A 2(LJC)-Roodenburg A1 Na twintig minuten kwamen wij door goed doorkoppen van Pascal de Vries naar Rob Hersche - die goed inschoot op 1 -0. Kort hierop een zeer goed opgezette aanval van ons met weergoed werk van Pascal nu naar Stefan v. d. Heyden die de stand op 2-0 bracht. Vlak vóór rust werd het via Mario Vanenburg 3-0. Direct na de thee een pracht voorzet van Michel Kreek die snoeihard werd ingekopt door Rob Hersche (4-0). Na een door ons gemiste penalty was het Edwin Koers die de eindstand op 5-0 bepaalde. Tegen Volendam A1 (uitwedstrijd) een eerste helft waarin geen van beide partijen een meerderheid tot uitdrukking kon brengen. Rust 0-0. Na de hervatting een aanval van de thuisclub, waarbij onze verdediging dachtaan buitenspel. De 'ref' lietechterdoor- spelen en Volendam profiteerde hiervan. We kwamen ver der achter dooreen toegekende penalty, terecht, maardat daarvooréén van onze jongens uit het veld werd gestuurd, was té zwaar. Een onnodige blunder van Niels Langen berg betekende 3-0 voor de thuisclub en viel er, mede door 10 man weinig meer te verzetten, we hebben daar nog wel keihard voor gewerkt. C. v.d. Wal De start van het nieuwe seizoen staat zoals gebruikelijk gro tendeels in het teken van overgang van C- naar B-groep. Als voorbereiding op de competitie werd een aantal oefenwed strijden gespeeld om zo snel mogelijk aan de nieuwe 'omge ving' te wennen. Het verschil werd al snel duidelijk, voor iedereen en dat de aanpassing wat tijd nodig heeft zal genoeg zaam bekend zijn. Vast staat in ieder geval, dat het in deze fase Juniores A1 (hoofdklasse) fraaie bal van Bergkamp.... geen 'walk over' meer is; alles wordt nog wat kritischer bege leid dan voorheen, het wordt een seizoen van aanpakken en incasseren. Dit laatste geldt niet alleen voor de spelers maar zeer zeker ook voor de ouders. De 'krijtlijn' verhalen moet u maar voor lief nemen, een juiste informatie voor zover daar misschien best wel eens behoefte aan bestaat, kunt u krijgen via de trainer of begeleider. Wat de competitie betreft zijn wij redelijk begonnen, al bleek deeerste wedstrijd tegen deB1een te grote opgave; de score viel echter wel wat fors uit. Een week later was AFC B1 een voor ons 'betere' opponent. Met een zéér groot veldoverwicht werden vele kansen geschapen. Uiteindelijk werd het uit tal van mogelijkheden een 6-1 overwinning. 'Voorland B1was een goedwillende maar kwalitatief geen grote tegenstander. Dat wij toch nog geruime tijd geen afstand konden nemen, was alleen aan onszelf te danken. Ondanks de 6-3 overwinning een matige vertoning De inspiratie tegen DWV B1 was in ruime mate aanwezig. Na een voortreffelijke start, bal snel spelen en goed positiespel, werd al snel een 1 -0 voorsprong verkregen. Jammer was het, dat wij dit niet de tweede helft konden voortzetten. Ondanks dat, waren er toch nog voldoende mogelijkheden om ruimer afstand te nemen. De uiteindelijke 1 -0 zege echter was loon naar werken. Een heel ander beeld gaf de wedstrijd tegen DJK B1Geplaagd door vele blessures was het moeilijk om een juiste formatie neer te zetten, en dat had wel enige invloed op de wedstrijd. Tegen een zich zeer vinnig verwerende tegen stander bleek het niet mogelijk om een redelijke prestatie af te leveren, daar ook de nodige zuiverheid ontbrak. Met de 3-2 zege kwamen wij achteraf bezien wel heel goed weg Teun Bogaard Ajax C1 tegen Ajax C2. Dat had als wedstrijd natuurlijk weinig te betekenen. Voor de jeugdcommissie als een overzicht aan gaande het beschikbare 'materiaal' lijkt ons beter uitkomen. Nog voor de goede orde de uitslag... 8-0! 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 20