Ajax-zaterdag-elftallen Wedstrijdverslagen: CLUBHUIS AJAX VOORLAND BLOEMENBOETIEK 'D 9 Bakker opende de score na een half uur, door een rebound van de keeper, bekwaam af te ronden, en hoewel SDW terugkwam was 't opnieuw Martin Bakker, die op slag van rust opnieuw succes had (1-2). De tweede helft was in feite nog maar een formaliteit, maar gezegd dient te worden, dat vriend en vijand versteld stond van de enorme conditie van de Ajax-spelers (een compliment voor Bobby!!). Frits Kok (2x) en Philip Uitdenboogaard met een 35-40 meter schot bepaalden uiteindelijk de uitslag op 1 -5. Dat zijn cijfers die spreken. Van Jan Buskermolen mochten wij weereen bijdrage ontvan gen over de Zaterdag-elftallen. (Bedankt - Red.) Intro Sinds de oprichting in 1983 van een zaterdagafdeling is tot op heden steeds met één elftal gespeeld. In 't eerste jaar werd direct de titel behaald in de derde klas AVB, 't tweede jaar werd als middenmoter besloten in de tweede klas AVB en 't afgelo pen seizoen pakte Abcoude ons eerst in de laatste wedstrijd 't kampioenschap af en verloren we de nacompetitie aan DWG. Aan 't eind van 't vorig seizoen werd besloten het vierde elftal uit de zondagcompetitie terug te trekken en daarmee werd de weg vrijgemaakt om 't seizoen '86- '87 te starten met een twee de zaterdag-elftal. Ajax 1 (zaterdag) komt nu uit in de tweede klas AVB en Ajax 2 (zaterdag) in de Reserve tweede klas AVB. Ajax 1 (zaterdag) De eerste twee wedstrijden van 't nieuwe seizoen waren uit wedstrijden tegen respectievelijk Uithoorn en Neerlandia. Beide wedstrijden werden in winst omgezet. Met name in de laatste wedstrijd blonken Sjaak Swart en Cees Boot uit, geza menlijk toch goed voor zo n 85 jaar ervaring!!! Ook de eerste thuiswedstrijd tegen DNC leverde twee punten op, hoewel die winst toch wel erg moeilijk tot stand kwam. In de eerste helft had Ajax een groot overwicht en werden tal van kansen gecreëerd. Kenmerkend was echter dat de voorsprong pas kwam, na foutief terugspelen op de DNC-doelman. Mike Harman reageerde attent en scoorde 1 -0. Na de hervatting een zelfde beeld, een sterker Ajax, dat echter één probleem kende: 't afmaken van de geboden kansen. Pas een kwartier voor tijd kon Mike Harman, na goed doorzetten, zijn tweede goal scoren en daarmee was de wedstrijd ge speeld, ook al kon DNC na een foutje in de verdediging nog terugkomen tot 2-1Dit werd ook de eindstand. De uitwedstrijd tegen Diemen was een treffen tussen twee ploegen, die beide de volle winst uit drie wedstrijden hadden behaald. Ajax startte gemotiveerd en domineerde, maar even als in de vorige wedstrijd, werden de kansen niet benut. Er is te weinig gevaar in t strafschopgebied. Rust 0-0. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld, een aanvallend Ajax en een counte rend Diemen. En zoals zo vaak in dat soort situaties, scoort de tegenstander via zo n uitval, zij 't met behulp van de Ajax- spelers. De rest speelde zich volledig af op de helft van Die men. Er kwamen opnieuw kansen, maar men was ongelukkig in de afwerking. Toen de scheidsrechter bovendien een duide lijke overtreding tegen Sjaak Swart niet met een strafschop wilde honoreren en Steef Polak enkele minuten voor tijd, al- (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag vanaf 11.00 uur recepties, vergaderingen, enz... even praten met KAMLAG Telefoon 935133 leen voor de keeper, tegen de lat knalde, was de eerste neder laag een feit. Een gelukkige overwinning voor de gastheren en Ajax zal in de komende periode wat beter met de kansen om moeten gaan. Ajax 2 (Zaterdag) Dit elftal bestaat hoofdzakelijk uit spelers die 't afgelopen jaar 't eerste team vormden en hoewel een nieuw elftal officieel in de onderste klasse moet beginnen, besloot de bond dit elftal in te delen in de Reserve Tweede klas AVB. Tegen WVHEDW2 behaalde Ajax een regelmatige 3-1 over winning. Toch speelde WVHEDW ook lang niet slecht en deze ploeg zal nog ver komen in de competitie. Doelpuntenmakers voor Ajax: Willem Stuut, Rolf Grootenboer en Bas Aertsen. De uitwedstrijd tegen Badhoevedorp werd een wat chaotische ontmoeting. Bij het verlaten van de kleedkamer, bleek niet alleen de scheidsrechter afwezig, maar ook de tegenpartij. Slechts acht spelers bleken beschikbaar. Na een kwartier wachten hadden de gastheren de drie ontbrekende mensen opgetrommeld en werd in onderling overleg besloten, dat Dirk Spits als scheidsrechter zou fungeren. (Oké Dirk!). Binnen twintig minuten stond het 0-3 voor Ajax, maar wed denschappen over een hoge uitslag werden geloochenstraft, omdat de motivatie weg was en er werd geknoeid. De tegen stander kwam zelfs nog terug tot 2-3 alvorens Marco van Zoest dezege kon veilig stellen. De andere doelpuntenmakers waren Rolf Grootenboer (2x) en Nol Boerkoel. De thuiswedstrijd tegen SDW 2 werd een beetje een afgang. Ajax kreeg een koekje van eigen deeg van een ploeg slimme routiniers. Het spelletje dat dit elftal normaal gesproken speelt beheerste de tegenpartij nog beter. Weggespeeld door een team met een gemiddelde leeftijd van ongeveer 43 jaar. De enige goal, voor SDW, was een 'fantastische act' tussen Hen- nie Henrichs en Tinus van Teunenbroek, dat door de vijandige spits in dank werd aanvaard (0-1 Hersteld van de deceptie en na enkele 'straftrainingen' van Bobby Haarms kwam de ploeg een week later getergd in t veld en daar is ABN 2 de dupe van geworden. Voor de rust liep Ajax rustig uit naar 2-0 en hoewel 't na de thee wat stroever liep, door enkele wissels en geblesseerde spelers kon de voors prong met 91/2 man toch nog uitgebouwd worden naar 4-0. Voor de treffers zorgden Marco van Zoest. Bas Aertsen. Hen- nie Henrichs en Theo van Diepen. bezorging door de gehele stad. geen bezorgkosten Uw bestelling wordt gaarna aangenomen tel. 020-944984 Dus niet verder lopen, als u op De Brink uw bloemen kunt kopen 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 18