LaPefclWbr Seniores-overzicht Ajax 3-toernooien Vriendschappelijk Competitie 1986-1987 door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Na de goede eerste plaats in't Zaltbommel-tournooi was ver volgens 't traditionele PSV-tournooi aan de beurt. En evenals 't vorige seizoen werd opnieuw de eerste prijs in de wacht gesleept. Alleen in de eerste wedstrijd tegen Borussia Mönchen Glad- bach werd een punt afgegeven. In een pittige wedstrijd kon een beter Ajax de kansen niet benutten én schrokken de jonge Ajacieden van de grote inzet van de Duitsers (0-0). Tegen organisator PSV werd 't een overwinning met 1 -0 via een mooie kopbal van Frits Kok uit een voorzet van Theo Klinkert. (Een verdiende zege.) De slotwedstrijd tegen 't Belgische Overpelt werd een 4-0 overwinning door treffers van Ronald Esajas, Michel Schuur man en Frits Kok (2x), na goed werk van resp. Rob Been, Ronald Esajas, Philip Uitdenboogaard en Viggo Waas. Samenvattend een prima toernooi met goede inzet en bij vla gen prima voetbal. De 'hand' van Bob Haarms is al goed te ontdekken. De Eindstand: 1 Ajax 3 2 1 0 5 5-0 2 BMG 3 1 1 13 4-1 3 PSV 3 1 1 1 3 1-1 4 Overpelt 3 0 12 1 0-8 De laatste vriendschappelijke wedstrijden voor de competitie lieten royale overwinningen zien, die ons 't beste doen hopen voor 't komende jaar. LFC (Laren) werd met 6-1 opzij gezet, door Frits Kok (2x), Martin Bakker, Philip Uitdenbogaard (2x) en Michel Schuurman. ASC (Leiden) werd met dezelfde cijfers overklast (6-1Martin Bakker, Viggo Waas, Marcel Vark, Michel Schuurman en Ro nald Esajas (2x) zorgden hier voor de treffers. AW (Bussum) tenslotte werd met liefst 11 -0 afgedroogd, waarbij de eerste tien goals in de eerste helft vielen. Martin Bakker, Edzo Pepe (2x), Marcel Vark, Theo Klinkert (2x), Ro nald Esajas en Philip Uitdenboogaard (Hattrick) troffen de roos. In de tweede helft kon de motivatie niet worden volge houden en zorgde Ronald Esajas voor de elfde en laatste goal. Dat 't competitie-voetbal iets heel anders is dan tournooi- voetbal moest Ajax 3 in de eerste thuiswedstrijd tot zijn schan de ondervinden. Een zeer gemotiveerd DWV 2, dit jaar pas gepromoveerd naar de 1e klasse, versloeg de landskampioen zeer eenvoudig met 0-4. Tegen een ploeg die met volledige FAM HAARMS DELFLANDPLEIN 14 - AMSTERDAM - TEL. 154629 inzet speelt, is met techniek alléén niet te winnen, maar wordt ook mentaliteit verwacht. En dat was wat in deze wedstrijd volledig ontbrak. En de meer geroutineerde spelers maakten fouten, waardoor ook de jongeren geheel uit hun spel raakten. Laten we er op vertrouwen dat 't een goede les is geweest. De traditionele moeilijke uitwedstrijd tegen AFC 2 had weer alles voor de toeschouwers. In de eerste helft, waarin Ajax 't beste van 'tspel had, knalde Patrick Dik via de keeper op de lat en werd Martin Bakker in de laatste minuut onderuitgehaald, waarna Philip Uitdenboogaard vanaf elf meter voor 0-1 zorgde. Het eerste kwartier van de tweede helft was uitermate boeiend. Een offensief AFC kwam in de elfde minuut op gelijke hoogte, maar reeds één minuut later stond Ajax weer voor, toen Patrick Dik een slim passje van Philip Uitdenboogaard benutte. Direct hierna kreeg AFC weer een unieke kans gelijk te komen, maar Abel Blom stopte de toegestane penalty. Ajax kreeg 't daarna nog moeilijk, maar hield stand. Ronald Esajas kreeg zelfs nog een goede mogelijkheid alles te beslissen, maar 't bleef uitein delijk 1-2. RCH 2 is voor Ajax traditioneel een lastige tegenstander. Zij laten de tegenstander graag komen en komen er na 't kleinste foutje massaal en met grote snelheid uit. Een sterke Ajax is zo menigmaal onderuit gegaan. We waren dus extra gewaar schuwd en namen weinig risico's. Hoewel beide ploegen wat kansjes kregen was de ruststand nog steeds 0-0. Na de her vatting was Ajax duidelijk de sterkere, vooral conditioneel. Na een kopbal van Frits Kok scoorde Theo Klinkert in de rebound 1 -0, Frits Kok zelf strafte een fout van de doelman, die hem de bal voor de voeten stompte, bekwaam af en Philip Uitdenboo gaard bepaalde de eindstand op 3-0 via een penalty wegens haken. Tot de uitblinkers in deze wedstrijd behoorde vooral Viggo Waas. In Haarlem tegen EDO 2 kreeg Ajax in 't begin drie eenvoudige kansen, die niet benut werden en uiteindelijk de nederlaag (1-0) inluidden. Een aanvankelijk zeer paniekerig optredend EDO putte moed uit deze situatie en zij scoorden zelfs na een grove verdedigingsfout. In plaats van de bal rustig op te rui men, werd deze bij de tegenstander ingeleverd. Na de thee was t alles Ajax wat de kloksloeg, maar dat was toch meerte wijten aan de zwakte van de Haarlemmers, dan aan de kracht van Ajax. Het werd dan ook uiteindelijk een verdiende 1 -0 neder laag door gebrek aan inzet en 't niet nuchter afwerken van de simpelste kansen. In de thuiswedstrijd tegen DWS 2 tenslotte ondervond Ajax veel tegenstand. Aanvankelijk waren de gasten zelfs duidelijk sterker, maar juist toen de bakens langzaam werden verzet, scoorden de blauw-zwarten uit een counter 0-1 en bijna was de achterstand bij de rust nog meer fataal geworden. In de tweede helft volgde er een waar bombardement op 't DWS-doel, maar 't duurde erg lang vóórdat dit succes had. Zelfs een strafschop van Philip Uitdenboogaard werd niet ver zilverd. Pas tien minuten voor tijd bereikte een pass van Rob Been, Ron Pos die de keeper op 't verkeerde been zette en beheerst scoorde. De verdiende, winnende goal viel pas in blessure-tijd, die de arbiter bijtrok wegens herhaaldelijk tij- drekken van de gasten. Rudy Harms nam op links een vrije schop die door Frits Kok keihard werd benut (2-1). Ondanks alles wel verdiend, maar we moeten toch wat nauw keuriger met de kansen omspringen. Op de valreep 't laatste nieuws van Ajax 3, dat een uitwedstrijd moest afwerken tegen SDW 2. Het was een wedstrijd waarin Ajax de strijd dicteerde. Martin 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 17