BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Voorbeeldig...! AJAX-sweater Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting De zware inspanningen bij een wedstrijd kwamen reeds ter sprake. Een voetballer loopt 10 a 12 km per wedstrijd waarbij veel sprinten op volle snelheid hoort. Hij verbrandt en zweet veel; de lichaamstemperatuur stijgt vaak tot 38,5 graad Cel sius. Het vochtverlies is meestal minstens 1 liter op een niet warme dag, terwijl er 1500 tot 2000 caloriën verbrand worden. Dit verbruik bestaat hoofdzakelijk uit suikers opgeslagen in de spieren en de lever. De spieren bevatten na een grote inspan ning geen suiker meer en veel afbraakprodukten (melkzuur) en de atleet voelt zich moe. De prestaties nemen duidelijk af, ook bij goed getrainde spelers. Een nuttig advies is dan ookdrink vlak voorde wedstrijd als het kan een halve liter met suiker (de industrie vult het wel in): inde pauze ook nog eens hezelfde; de tweede helft loopt dan beter, men heeft een betere conditie en wordt minder snel moe. 'Sport en sportgeneeskunde is big business', zei een Amer- kiaanse sportarts en hij heeft gelijk. Sportgeneeskunde is een nieuw specialisme dat zich snel ontwikkelt. Nederland en en kele Scandinavische landen lopen voorop. Ook het weten schappelijk onderzoek komt redelijk goed van de grond. Op 12 en 13 september jl. werd er in Amsterdam een Sport - Medisch Congres georganiseerd waarbij een groot deel van het initiatief uitging van Ajax' clubarts dr Otto Stibbe. Op hetzelfde moment ongeveer werden de al veel besproken sky- boxen opgeleverd. Beide feiten brachten wederom nieuwe dimensies in het Nederlandse voetbal en weer is het Ajax die het voertouw neemt en laat zien tot welke mogelijkheden men kan komen wanneer een club van mensen als vereniging het voetbal benadert. Niet alleen dus vele successen op het veld, maar ook zeker daarbuiten. Als organisatie bestaat er geen betere. Vele jaren van ontwikkeling zijn daar aan vooraf ge gaan om te komen tot de structuur zoals deze thans is. En nog steeds dient er te worden gereorganiseerd. Zoals bijvoorbeeld de aanstelling van Arie v.d. Eijden per 1 november a.s. als Direkteur Algemene Zaken. Er wordt ver vooruit gedacht om steeds maar weer te komen tot een andere en betere opzet. Beter voor de club, voor de spelers, voor de leden en voor het publiek waarvoor het uiteindelijk allemaal gedaan wordt, leder jaar weer dient Ajax volop te presteren. Nationaal, maar zeker ook internationaal. De club is dat aan het publiek maar ook aan zichzelf verplicht. Altijd nummer 1 zijn op alle fronten. Niet alleen het eerste elftal. De weg daar naar toe is loodzwaar en van de jeugdspelers wordt erg veel gevraagd. Alleen de aller beste blijven over. De rest valt af. De harde realiteit. Het is niet anders. Ajax wil een topclub zijn en blijven. De club wil tot in lengte van dagen toonaangevend blijven in Nederland en zo veel mogelijk ook daarbuiten. De naam Ajax zegt in Europa en De maten S, M, L en XL zijn voorradig. Prijs 45,- Ook verkrijgbaar in alle maten Ajax T-shirts voor 20,- Te verkrijgen bij de Ajax-administratie en op wedstrijd dagen bij de souvenierwinkel onder de staantribune stadszijde bij vak R RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TFL EFOON 020-991625-992420 verre streken nog erg veel, maar de prestaties moeten wel geleverd worden. De successen moeten worden geconti nueerd. Daar is vele jaren, eigenlijk altijd, erg hard aan ge werkt. De bezieling van onderaf naar dat eerste elftal met die enorme begeleiding, professionele training, dat uitstekende kader en de bestuursleden, dat alles zorgt voor die grootse jeugd van Ajax waar reeds vele talenten uit geboren zijn en er nog velen zullen volgen. Niet altijd even snel klaar om onmid dellijk te worden ingezet en dus zal het aantrekken van buite naf blijven geschieden. Maar zeer gericht en alleen strikt noodzakelijk. De allergroten zijn nog altijd uit de eigen vijver gevist. Die komen niet van buiten. Ajax laat zien hoe een bepaalde verenigingsstructuur in al haarfacetten kan functio neren. Hoe ook gezorgd kan worden voor nieuwe aanvoer van voetbaltalenten die op z'n minst de kans krijgen op het hoog ste niveau te spelen, want na Ajax komt er in Nederland in feite niets meer. Het buitenland roept dan vanwege de financien en de veel grotere belangstelling voor het spelletje. Maar iede reen wijst naar Ajax wanneer het gaat om de leerschool en praktijk. Naar succes moet worden gewerkt, moet ook worden afge dwongen en kan niet worden gekocht met geldverslindende transfers zoals veelal in het buitenland het geval is en zelfs in Nederland. Maar nog nooit is succes op lange termijn gekocht. Wel incidenteel. Af en toe eens een succesje kan met veel geld wel eens bij elkaar gekocht worden, maar dat is niet jaren lang vol te houden. Het mist de basis, de organisatie, de emotie en de binding om het echt goed te doen. Op beslissende momen ten gaat het mis en zie dan maar eens de zaak te redden. Ajax heeft het uitstekend voor elkaar. Een prachtig eigen stadion, een schitterende staat van dienst, een geweldige jeugd, een hechte Ajax-familie die ieder op z'n eigen niveau keihard werkt voor de club in z'n totaliteit en naar wie iedereen met jaloerse blikken staat te kijken. Ajax is voetbal, in al z'n geledingen waarbij het succes zal blijven komen en laat zien hoe het echt moet! Tijn Middendorp Met Ajax-diploma 10% korting 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 15