Financiële Commissie Enquête-commissie Toto- en Lotto-commissie Subcommissie B voor het jeugdvoetbal: J. Neefjes, voorzitter. Leden: C. C. Harms en H. A. Smit. Na het bedanken van de heer A. Pronk werd in de jaarvergadering van de leden op 29 augustus 1985 de heer A. W. H. v. d. Veen benoemd in de subcommissie A. In verband met de verkiezing van de heer J. Neefjes tot secretaris van de vereniging, werd zijn opvolger de heer A. R. Been toegevoegd aan de subcommissie B. Volgens artikel 14, lid 5, van het huishoudelijk reglement kan de commissie gevraagd of ongevraagd advies aan het bestuur uitbrengen overvoetbaltechnische aspecten en anderezaken, zowel voor het betaald- als jeugdvoetbal. In het afgelopen verenigingsjaar is dit beperkt gebleven tot onderstaand verslag, dat in de jaarvergadering van de ledenraad van 29 augustus 1985 werd voorgelezen. Amsterdam, augustus 1985 Mijne heren, De technische commissie is ook het afgelopen verenigingsjaar regelmatig bijeengeweest, waarbij diverse zaken op technisch gebied, openhartig werden besproken. Zowel in het scoutingsgebeuren, als op het technisch begeleidingsvlak, vonden enige opmerkelijke feiten plaats, die ook in de bijeenkomsten ter discussie zijn geweest: a. het aantrekken van enige talentvolle jongeren; b. het op non-actief stellen van de hoofdtrainer; c. het aanstellen van een coördinator; d. het aanstellen van een technisch direkteur. Zeer duidelijk moet worden gesteld, dat de scoutings- successen van de afgelopen jaren, naast de 'betaalde inbreng', voor een bijzonder groot deel kunnen worden toegeschreven aan de enorme inzet en deskundigheid van meerdere leden van onze jeugdcommissie. Namens het bestuur Namens de technische commissie (w.g.) A. J. van Eijden (w.g.) H. A. Smit Namens het bestuur worden de leden van de commissie bedankt voor de door hen verrichte werkzaamheden. Op 1 juli 1985 bestond de commissie uit de leden: D. Keijzer; Drs. L. M. van Wijk; Ir. J. Lambregts, voorzitter en als plaatsvervangend lid de heer H. J. W. Pil. De vier heren werden in de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 12 september 1985, bij enige kandidaatstelling weer voor 1 jaar herkozen. De heren die statutair jaarlijks aan de beurt van aftreden zijn hebben zich herkiesbaar gesteld. Op 26 augustus 1985 vond een bespreking plaats met het bestuur en de heren Drs. J. C. Burggraaf en De Groot van het accountantskantoor Rijker Doornbos over het definitieve financiële verslag over het boekjaar 1984-1985. Op 7 oktober 1985 volgde een tweede gesprek, nu over de bijgestelde begroting. Na uitvoerige discussie werd besloten accoord te gaan met deze nieuwe begroting, welke een klein positief resultaat te zien geeft. Donderdag 3 april 1986 werd de commissie door het bestuur uitgenodigd voor een bespreking over de mogelijke verbouwing voor het plaatsen van nieuwe boxen. Volgens informatie van Inter Football waren hiervoor 42 kandidaten. Voorwaarde was wel dat er een perfect restaurant zou moeten komen. Er volgde een lange discussie of deze grote verbouwing financieel verantwoord was. Men besloot deze zaak verder te bespreken in de extra ledenraadvergadering op 14 april 1986. Namens het bestuur veel dank aan de leden van de commissie voor hun belangrijke werkzaamheden. Volgens het bepaalde in artikel 17 van het huishoudlijk reglement dient deze commissie te bestaan uit een voorzitter, een secretaris en een lid. Als zodanig treden respectievelijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal en c. de secretaris van de commissie amateur seniores voetbal. Ingevolge het vorenstaande bestond de commissie in het afgelopen verenigingsjaar uit de leden: J. Neefjes, voorzitter; H. Bijvank, secretaris en W. F. Schoevaart, lid. Ook in het afgelopen verenigingsjaar bleef de commissie weer een zogenaamde 'slapende' commissie. Dit kon omdat de heer Bijvak ten nauwste is betrokken bij het aannemen van nieuwe jeugdleden en de heer Schoevaart bij het aannemen van nieuwe leden voor het seniores amateurvoetbal. De commissieleden waren van mening dat het daarom niet nodig is eventuele nieuwe leden ook nog eens voor de enquête-commissie te laten verschijnen. Het aannemen van nieuwe leden blijft veelal beperkt tot bekenden van werkende- of ondersteunende leden, 's dit niet het geval dan zijn ze enige keren bekeken door onze scouts, zodat de commissie van mening is dat er hierdoor ook geen aanleiding is om in vergadering bijeen te komen. Op 1 juli 1985 bestond de commissie uit de leden: G. J. Hulscher; F. C. Molema; W. J. Oostrom; C. W. F. Timman en C. A. Welling. In de loop van het verenigingsjaar stelde de heer F. C. Molema zijn functie ter geschikking. De commissie werd weer op sterkte gebracht door toetreding van de heer K. C. Alberts. In de tot dusverre gevolgde werkwijze kwam geen wijziging. Aan het eind van elke vrijdagmiddag zijn de heren in de bestuurskamer naast de administratie aanwezig voor het in 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 27