AMSTEL BIER Betaald Voetbal FC Utrecht een driejarige overeenkomst met Ajax heeft getekend. 7. Sluiting De voorzitter sluit voorlopig de vergadering. Heropening De voorzitter heropent de vergadering waarbij uitsluitend de volgende punten aan de orde zullen komen. a. Vaststelling van de notulen van 14 april 1986 Nadat de naam Neefjes is gewijzigd in Been op blz. 1 regel 7 worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. b. Sky boxen in het Ajax-stadion De voorzitter deelt mede dat door Inter Football bij de huidige Ajax-relaties is gevraagd of er belangstelling bestaat voor de z.g. Sky boxen. Van de mogelijk te plaatsen 100 stoelen bestaat nu reeds belangstelling voor 52 hiervan. De heer Bakker vraagt of er konsekwenties bestaan voor het aantal VIP's indien deze doorschuiven naar de Sky boxen. De voorzitter zegt dat er een wachtlijst van 10 a 15 stuks voor de VIP plaatsen bestaat. De heer Kraan vraagt of IF een percentage ontvangt van de opbrengst voor de Sky boxen. De penningmeester antwoordt dat IF een eenmalige bedrag zal ontvangen. De heer Kraan is van mening dat het toch een bepaald vertrouwen geeft dat er nu reeds namen zijn genoemd van personen en bedrijven die belangstelling hebben voor een Sky box. De heer Waas vraagt of zijn idee juist is dat de vaste inkomsten van Ajax dienen te worden verhoogd om te trachten de kwaliteit op het veld voor de komende jaren enigszins te garanderen, hetgeen de voorzitter bevestigd. De heer Henrichs vraagt of men bereid is drie jaar vooruit te betalen. De voorzitter zegt dat men 1 jaar vooruit wil betalen. De heer Lambregts wijst op het geringe bedrag aan rente voor financiering in vergelijking met bijvoorbeeld de marge bij verkoop van een speler, welke marge ongeveer even groot is. De heer Gianotten vraagt hoe het staat met de kandidaten voor het pachten van het restaurant. De voorzitter antwoordt dat het bestuur met twee gerenommeerde mensen bezig is. De heer Lindeman vraagt of de 100 extra plaatsen in de Sky boxen wel terecht kunnen in het nieuwe bestuurskamer/ restaurantgedeelte welk plaats biedt aan 60 personen. De penningmeester is van mening dat niet alle 100 nieuwe plaatsen tegelijk bezet zullen zijn en voorziet dan ook geen problemen. Nadat er een pauze is ingelast, vraagt de voorzitter de mening van de ledenraad. De heer Kraan deelt mede dat men unaniem voor de bouw van de Sky boxen en het nieuwe bestuurkamer/restaurant- gedeelte is. Op vraag van de voorzitter of men voor 2 of 4 cabines kiest antwoordt men unaniem vier stuks. De heer Brandsteder vraagt wat er met de omroep en TV- cabine gaat gebeuren. De voorzitter antwoordt dat hier nog een oplossing voorzal worden gezocht. De penningmeester deelt mede morgen nadere informatie van de bank te krijgen over de financiering van het geheel. Vervolgens ontstaat er een discussie over de entree van het stadion welke volgens de heer Van der Wal toch wel aangepast dient te worden. De heer Kraan spreekt namens de ledenraad zijn waardering uit voor het door het bestuur genomen initiatief en voor de wijze waarop dit onderwerp behandeld is. Hij wenst het bestuur veel succes met de Sky boxen. De voorzitter sluit de vergadering met de mededeling dat de gehele verbouwing in de eerste week van september gereed zal zijn en dat ook tot snelle overeenstemming zal worden gekomen met de bank en de pachter. De volgende vergadering wordt vastgesteld op donderdag 28 augustus 1986, terwijl de algemene ledenvergadering op 8 september wordt bepaald. Op 8 juli 1985 begon voor de A-selectie de training bij Ajax, waarna op 15 juli de persdag werd gehouden en na afloop daarvan vertrok men naar het trainingskamp in Gieten. Zoals gebruikelijk werd daar overdag tweemaal getraind en 's avonds een oefenwedstrijd gespeeld tegen Drentse amateur-elftallen. Na afloop van het trainingskamp op 20 juli, werd de training hervat bij Ajax met een aantal oefenwed strijden in de avonduren, waarna op 31 juli in België tegen amateurs van Westerlo werd gespeeld. Vervolgens op 1 augustus een wedstrijd in Duitsland tegen Wuustwezel en de dag daarop de eerste sterkte tegenstander in de voorbereiding, Bayer Uerdingen, uitslag 5-5. Na een oefenwedstrijd op 6 augustus tegen RKC werd op 9 en 11 augustus deelgenomen aan het 'Amsterdam 710-toernooi'. Deelnemers waren: Athletico Bilbao (Spanje), Hellas Verona (Italië), Atletico Mineiro (Brazilië) en Ajax. De eerste wedstrijd werd met 2-0 gewonnen van Verona. Daar Atletico Mineiro met 3-1 Athletico Bilbao versloeg, werd de finale op zondag 11 augustus Ajax-Atletico Mineiro. In een door Ajax uitstekend gespeelde wedstrijd werd met 4-1 gewonnen. Vervolgens werd in Spanje deelgenomen aan het 'Joan Camper-tournooi' in Barcelona. De eerste wedstrijd verloor Ajax met 2-1 van HSV Hamburg en de tweede werd met 4-2 van Rapid Wien gewonnen. In een met 100.000 toeschouwers gevuld stadion, stal Ajax de show. Competitie 1985-1986 Op zondag 18 augustus 1985 startte de competitie met een uitwedstrijd tegen Excelsior, welke moeizaam met 2-3 werd gewonnen. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 19