Verslag van de vergadering van 14 april 1986 Verslag van de vergadering van 24 april 1986 verlenging H. J. Cruijff), Van Wijk (uitwijken naar Olympisch Stadion als boxen voor veel geld zijn verhuurd), Blekkenhorst (diverse figuren achter het rode koord in de bestuurskamer), Boerkoel (investeren in stadion i.v.m. Olympische Spelen in 1992) en Lindeman (feest VVCS op TV). Hierna sluit de voorzitter de vergadering, de volgende wordt vastgesteld op donderdag 24 april 1986. 1. Opening Aanwezig 24 leden, bericht van verhindering ontvangen van de leden Bogaard en Smit en van de ereleden De Boer, De Jongh, Volkers en Westrik en ere-voorzitter Van Praag. Wel aanwezig het erelid Timman, de bestuursleden Been en Van Eijden en administrateur Holsheimer. De voorzitter heet alle aanwezigen welkom. 2. Bestuursmededelingen Zoals in de vorige vergadering is beloofd zou de ledenraad op de hoogte worden gesteld van de plannen voor eventuele realisering van nieuwe boxen. Na een aantal bijeenkomsten met de financiële commissie kunnen thans aan de ledenraad tekeningen worden getoond en financiële gegevens worden medegedeeld. Voor de bezoekers van de nieuwe boxen zal een nieuw restaurant/ontvangstruimte worden gebouwd. Dit restaurant zal een exclusief karakter krijgen en biedt plaats aan circa 60 personen. De toekomstige pachter zal deze ruimte geheel dienen in te richten waar tegenover staat dat hij de eerste drie jaar geen pacht hoeft te betalen. Kwaliteit staat voor kwantiteit. De huurders van de boxen zullen worden geballoteerd en ook het bezoek aan het restaurant moet niet vooreen ieder mogelijk zijn. Momenteel zijn er 42 aanvragen voor de nieuwe plaatsen binnen. Het huren van deze plaatsen bestaat alleen voor de minimale periode van drie jaar. In deze drie jaar zal de gehele investering moeten zijn terugverdiend. De heer Timman merkt op dat het erfpachtcontract moet worden nagekeken omdat de Gemeente mogelijkerwijs de erfpacht kan verhogen doordat er een restaurant zal worden gebouwd. De heer Van der Zwaag is van mening dat uitwijken voor topwedstrijden naar het Olympische Stadion een moeilijke zaak zal worden. De penningmeester zegt dat er zeker maatregelen dienen te worden genomen indien zich dit voor zal doen. De heer Kraan vindt het van primair belang dat het eerst elftal goed blijft presteren en dat de bouw van de nieuwe boxen parallel moet lopen met de kwaliteit die op het veld geleverd wordt. De voorzitter is van mening dat indien men bang is dat Ajax geen kwaliteit meer zal bieden na mogelijk vertrek van 1 of 2 topspelers, de plannen niet zouden kunnen doorgaan. Voorts wijst hij op de mogelijkheid eerst twee boxen aan te laten brengen in plaats van vieren eventueel een jaar later nog twee. Op een vraag van de heer Brandsteder wat er met de NOS- cabine gaat gebeuren antwoordt de voorzitter dat hier nog een oplossing voor moet worden gezocht. De heer Kraan vraagt wanneer het bestuur het oordeel van de 18 ledenraad wil horen. De voorzitter antwoordt dat hij dit graag op 24 april op de ledenraadsvergadering wil vernemen. De leden gaan hiermee akkoord en zullen de heer Kraan uiterlijk 23 april a.s. informeren omtrent hun standpunt in deze. De heer Bakker vraagt hoe de financiëring zal geschieden. De voorzitter zegt dat de mogelijkheid open is om drie jaar vooruit te betalen, waarbij een bepaalde korting zal worden verleend. 3. Rondvraag Wordt niet gehouden. 4. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering. Aanwezig zijn 24 leden, bericht van verhindering ontvangen van de leden Smit en Van Wijk en van de ereleden De Boer, De Jongh en Westrik. Voorts heet de voorzitter welkom de ere voorzitter Van Praag en de ereleden Timman en Volkers. Verder aanwezig de bestuursleden Been en Van Eijden en administrateur Holsheimer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 6 februari 1986 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 4. Het bestuur stelt voor de contributies, bijdragen en entreegelden voor het verenigingsjaar 1986/1987 ongewijzigd te laten De vergadering gaat hiermede akkoord. 5. Mededelingen van het bestuur De heer Neefjes deelt mede dat de akte inzake statuten wijziging is gepasseerd. Artikel 22, lid 4, is gewijzigd in lid 5. Ingelast is nieuw lid 4: Zodra de leden de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt kunnen zij niet meer in aanmerking komen voor een (her)verkiezing en/of ledenraad. De voorzitter deelt mede over eventuele transfers nog niets te kunnen zeggen. Voor spelers die mogelijk weggaan zullen anderen moeten komen. Verder is het nog een vraag waar de bekerfinale gespeeld gaat worden. Rotterdam lijkt niet zo'n goede mogelijkheid. De heer Lindeman zegt, nadat de financiële cijfers zijn uitgedeeld dat die z.i. niet zo'n somber beeld geven. De voorzitter denkt dat seizoen 1985/1986 op nul zal eindigen. Op een vraag van de heer Henrichs antwoordt de voorzitter, dat aan opbrengst van vrienschappelijke wedstrijden dit seizoen niet veel meer zal binnenkomen. 6. Rondvraag Tijdens de rondvraag worden vragen gesteld door de leden: Kraan (KNVB-beker finale in Rotterdam), Van der Zwaag (claim van K. Molenaar), Blekkenhorst (terug dringen personeelskosten, teveel trainers op loonlijst). Tot slot deelt de voorzitter mede, dat zojuist Jan Wouters van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 18