Verslag van de vergadering van 6 februari 1986 Europacupvoetbal niet in gevaar mocht komen. Onze drie A-trainers zijn zeer tevreden over de huidige combinatie met Cruijff. Hetzelfde spelpatroon loopt als een rode draad door de gehele vereniging. Naar aanleiding van een vraag van de heer Gianotten over de klacht bij de tuchtcommissie inzake Cruijff deelt de voorzitter mede dat in het bondsbestuur een commissie was benoemd om deze zaak uit te zoeken en dat dit inmiddels is gebeurd. Over het al of niet aantrekken van de speler Arnesen kan verder nog niets medegedeeld worden. Anderlecht heeft nog 1 week uitstel gevraagd. Er zijn bij alle partijen redenen aanwezig om de overgang van Arnesen naar Ajax te laten doorgaan, want Arnesen zelf wil persé spelen i.v.m. de grote kans voor het Deens elftal om naar Mexico te gaan. Wat betreft de nieuw in te voeren Europese competitie kan nog weinig zinnigs worden medegedeeld, maar dat de UEFA een enorm inkomstenverlies heeft door het uitsluiten van Engelse clubs, alsmede door slechte loting van diverse topclubs, is duidelijk. De heer Van Eijden, die als vice-voorzitter in de organisatiecommissie is benoemd, merkt op dat er bij de KNVB een bericht is binnengekomen dat de UEFA liever geen concurrentie voor haar eigen Europacupvoetbal wensten met name de Italiaanse clubs krabbelen enigszins terug. De voorzitter deelt mede dat Ajax niet aan het 'Indoor Soccer- toernooi zal meedoen ondanks een laatste poging van de KNVB om dit besluit te herzien. De redenen hiervoor zijn, dat als het Nederlands Elftal zich plaatst voor Mexico, Ajax veel spelers voor een trip in januari zal moeten afstaan; bij niet plaatsing er door Ajax veel vriendschappelijk kan worden gespeeld en dat het toernooi in de eerste instantie omstreeks 5 a 7 januari zou aanvangen. Maar dat dit door de KNVB is gewijzigd waardoor het toernooi direct na de kerst zou aanvangen en de spelers geen enkele rust zouden krijgen. Het Indoor Soccer-toernooi in Brussel, dat op 5 januari zou aanvangen, staat ook op losse schroeven. Wel zal op 10 december in de Sporthallen Zuid een zaal voetbalwedstrijd worden gespeeld ten behoeve van Kenya. 7. Rondvraag Aan de rondvraag wordt door de volgende leden, raadsleden deelgenomen: Pil (verzoekt de voorzitter niet uitzijn functie bij de KNVB te stappen), Van derZwaag (KNVB-contract met Filmnet) en (over de smerige kuipstoeltjes op de tribune), Kraan (na acht verliespunten blijft ledenraad achter bestuursbeleid staan), Bakker (bij eventuele komst Arnesen medisch keuren), Andriese (overname Inter Football door Kwantum), Blekkenhorst (gesprek met Ine Brenk en het Mundialitotoernooi). 8. Sluiting Nadat is vastgesteld dat de volgende vergadering op 6 februari 1986 zal plaatsvinden, sluit de voorzitter de vergadering en wenst een ieder wel thuis. De voorzitter heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Aanwezig zijn 22 leden, bericht van verhindering ontvangen van de heren Brandsteder, Harms, Lambregts en Pil, alsmede van de heren De Boer, Van Eijden, De Jongh, Van Praag, Volkersen Westrik. Verder aanwezig bestuurslid Been, erelid Timman en administrateur Holsheimer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 7 november 1985 De heer Gianotten merkt op dat ten aanzien van punt 5 Statutenwijziging de discussie verder overbodig was, aangezien de tekst reeds in de ledenvergadering was aangenomen. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. De heer Kraan merkt op dat op blz. 2 van de notulen wordt gezegd dat bij niet plaatsing van het Nederlands Elftal voor Mexico er veel vriendschappelijk zou worden gespeeld. Buiten een paar wedstrijden in Nederland heeft Ajax niet in het buitenland gespeeld. De voorzitter antwoordt dat in Spanje en Italië de competitie gewoon is doorgegaan en (de penningmeester vult aan) dat veel Engelse clubs in het buitenland vooreen lage prijs hebben gespeeld. De heerVan derZwaag vraagt of de voorzitter iets kan vertellen over de situatie met Filmnet. De voorzitter zegt dat de zaak o.a. gaat over de verkoop van banden door Filmnet aan het buitenland waarvoor men toestemming van de KNVB zou moeten hebben en dat hij verder niets van deze kwestie kan zeggen. De heer Kraan vraag of de heer Van Steenbergen aan Inter Football verbonden is, hetgeen wordt bevestigd. 4. Mededelingen van het Bestuur Het financieel verslag wordt uitgereikt. De heer Potharst vraagt wat de prognose per 30 juni 1986 zal zijn? Waarop geantwoord wordt dat vermoedelijk de begroting zal worden gehaald, dus quitte. Tevens vraagt hij of er spelers zijn met gelimiteerde transfer bedragen, waarop bevestigend wordt geantwoord. Op een vraag van de heer Blekkenhorst omtrent het aantal trainers dat bij Ajax in dienst is antwoordt de voorzitter dat per 30 juni 1986 de trainers Roubos en van Maartschalkerweerd zullen vertrekken en dat zijn aangetrokken W. Rijsbergen en B. Haarms. De voorzitter denkt dat de opleiding goed in elkaar zit. Verder deelt hij mede dat op 17 maart a.s. de bordjesclub zijn jaarlijkse bijeenkomst zal hebben, nu echter in het Ajax- restaurant. Voorts zijn er contracten voor het Amsterdam 711 toernooi en een toernooi te Mechelen allebei te spelen in augustus 1986. Voorts zal erin de voorbereidingsperiode een thuiswedstrijd gespeeld worden tegen Robin Hood uit Suriname. In september zal Ajax tezamen met het St. Lucas Ziekenhuis en de Rijksuniversiteit te Maastricht een medisch congres organiseren. Het lijkt ons een goede zaak voor het Ajax PR gebeuren. Op een vraag van de heer Van Wijk hoe Ajax financieel meedoet aan dit congres, antwoordt de voorzitter dat het de bedoeling is dat de kosten geheel dienen te worden gedekt door o.a. sponsoring. Er zijn diverse mensen van Ajax bij die zitting in de organisatie hebben. 5. Rondvraag Bij de rondvraag worden door de volgende heren vragen gesteld. Schoevaart (landelijke jeugdcompetitie en uitbreiding velden op Voorland), Van der Zwaag (contract Ajax/Telstar en het artikel in Vrij Nederland), Kraan (contract 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 17