2. Ingekomen stukken Een brief ontvangen van de heer J. L. Melcher uit Rotterdam waarin hij wijst op een fout n.l. dat op 12 september 1985 geen ledenraadsvergadering is gehouden, maar een algemene ledenvergadering. Het is de heer Melchers niet bekend dat er voorafgaande aan de algemene ledenvergadering een ledenraadsvergadering is gehouden. 3. Notulen van de vergadering van 30 mei 1985 De heer Van der Zwaag vraagt naar aanleiding van de vermelde bijeenkomst van de voorzitter met de spelers op pagina 1 wanneer en waarom S. Kohn bij de bijeenkomst is binnen geroepen. De voorzitter antwoordt dat dit twee maal in de bijeenkomst is gebeurd en wel bij de stemmingen, dit op verzoek van de spelers en de voorzitter. Verder worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1984-1985 De voorzitter is van mening dat de secretaris weer een perfect jaarverslag heeft geproduceerd. De secretaris vraagt de leden een paar correcties aan te brengen. De heer Hordijk bedankt namens alle aanwezigen de secretaris voor de prachtige verslagen die hij in de afgelopen jaren heeft gemaakt en wenst hem nog vele gezonde jaren toe. 5. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1984-1985 Resultaten eerste elftal Het seizoen 1984-1985 werd beëindigd met het behalen van het 22ste landskampioenschap. De selectie van het eerste elftal is daarvoor al terecht vele malen bejubeld. De resultaten van de Europa-Cup waren wederom teleur stellend. In sportief opzicht is het uiteraard jammer, dat Ajax in de tweede ronde werd uitgeschakeld, ook in financieel opzicht was hetslechtvoordeclub. Deopbrengsten uit de competitie- en bekerwedstrijden geven nu eenmaal een té klein draagvlak aan om als topploeg te blijven meedoen. Financiële uitkomst van het seizoen 1984-1985 Het tegenvallend resultaat was het gevolg van een complex van factoren. De belangrijkste waren de teleurstellende recettes en de stijging in de personeelskosten. De recettes waren dit seizoen hoger dan vorig jaar, maar die stijging bleef toch achter bij de prognose van het bestuur. Het kostenverloop was ongunstiger dan vorig jaar. Vooral de spelers- en trainerssalarissen stegen behoorlijk, n.l. met 20%. Financiële positie Bij de beoordeling van de financiële positie moet worden bedacht, dat het hele sportcomplex vrijwel geheel is afgeschreven. De werkelijke waarde daarvan is moeilijk te schatten, maar loopt toch zeker in de miljoenen. Verder wijs ik u er nog op, dat de transferbedragen van gekochte spelers meteen worden afgeschreven. Dat wil zeggen, dat de lopende contracten een aanzienlijke overwaarde hebben. Om een idee fe geven van de waarde: De gebouwen, inventarissen en de inhoud van de prijzenkast zijn voor de verzekering getaxeerd. Dat is dan de herbouwwaarde, waarbij ik aanteken dat die veel hoger is dan de waarde als stadion. Een andere indicatie van de waarde is het feit, dat de bank haar kredieten heeft verlengd op basis van een door Ajax gevestigde hypothecaire zekerheid, verhoogd met kosten. In het verslagjaar is een vaste lening afgesloten bij de bank. Daarbij is een maximaal rekening-courant-krediet beschikbaar. Gezien de werkelijke waarde van het sportcomplex is Ajax nog steeds Kredietwaardig. Door het negatief vermogen en de benodigde financiering van vaste activa zijn de resultaten opgelopen tot 6% van de opbrengsten. Opbrengsten recettes seizoen 1984-1985 De recettes uit de nationale competitie stegen ongeveer 7%. Er werden meer seizoenkaarten en meer losse kaarten verkocht. Aan de overkapping van de beide staantribunes die dit seizoen voor het eerst in gebruikt werden, is een deel van de gestegen recettes te danken. Dat is duidelijk te zien aan de verkochte aantallen staanplaatsen. De totale opbrengst in geld van de staantribunes was hoger dan het jaar daarvóór. Natuurlijk wordt door deze verbetering wel enige 'concurrentie' aan de duurdere zitplaatsen gedaan. Opbrengsten reclame en sponsoring De opbrengsten uit reclame en sponsoring nemen een steeds grotere plaats in. Inmiddels maakt dit ca. 25% van de begroting uit. Daaraan is het te danken dat wij nog steeds draaien op topniveau. Voor het volgende seizoen is het shirtreclame- en sponsoring- contract met TDK opnieuw afgesloten voor drie jaar. Verder werd met het kledingmerk Kappa eveneens een driejarige sponsoringovereenkomst gesloten. Voor het gebruik van onze naam en beeldmerk op vlaggen, shirts e.d. is een exclusief contract afgesloten met 'Phoenix', een dochtermaatschappij van Koninklijke Nijverdal -Ten Cate. Ajax deelt daarbij mee in de opbrengst van de verkochte artikelen. Al met al zullen de baten uit sponsoring en reclame voor het komend seizoen aanzienlijk hoger zijn dan thans. Overheidsbijdragen De ere-divisie en eerste divisie krijgen gezamenlijk subsidies van WVC en uitkeringen uit deToto en Lotto. Al enkele jaren is daarnaast een verenigingsregeling van kracht, waardoor de grote clubs de kleine clubs subsidiëren. Het geheel van al deze regelingen leidt ertoe, dat Ajax vrijwel geen cent meer krijgt uit subsidies en Toto/Lotto gelden. Desondanks meent de overheid, dat wij ons wel dienen te houden aan de richtlijnen van het Budget Bewakings Instituut. Deze richtlijnen zijn overigens niet ongezond. De afrekening over het seizoen 1983/1984 is in dit jaar verantwoord. De bruto uitkering was 233.000,-, waartegenover Ajax een verenigingsheffing moest betalen van 218.966,-. Verder kreeg Ajax een deel van de strafkortingen, die aan andere clubs werden opgelegd, waardoor per saldo 39.524,- als baten werd geboekt. Investeringen stadion Zoals gezegd is de overkapping van de staanplaatsen het afgelopen seizoen in gebruik genomen. Verder is de verwarmingsinstallatie vernieuwd en omgebouwd op aardgas. De verbruikscijfers over het afgelopen jaar tonen aan dat een besparing van 30-40% is bereikt. Transfers Het aantrekken van nieuwe spelers voor het komende seizoen heeft geen grote investeringen in transfers gevergd. De routinier A. Mühren was transfervrij. Verdere aanvullingen 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 14