Presidentieel F. de Wit Wanneer ik bij mijn laatste PRESIDENTIEEL van de competitie 1985/'86 terugblik, mag gesteld worden dat het voor Ajax geen slecht seizoen is geweest. De landstitel ging ons weliswaar voorbij maar de KNVB-beker werd opnieuw veroverd. Belangrijker ook is het feit dat de hand van onze technisch- directeur Johan Cruijff als een rode draad door onze vereniging loopt. Naast de prestaties van ons eerste elftal werden nog de volgende successen geboekt: Ajax 2 Kampioen van Nederland, Ajax 3, Reserve 1e Klasse, Kampioen van Nederland, A1 juniores Kampioen van de Landelijke Jeugd, A2 juniores Kampioen Regionale Jeugd, B1 juniores en C1 juniores eveneens kampioen. Het bekende spreekwoord: 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst', geldt zéker voor Ajax. Het is alleen te hopen dat wij met alle spelers die wij opleiden, wat langer uit de voeten kunnen en dat ook andere clubs in Nederland zich meer met de jeugd gaan bemoeien. Dat zou dan moeten inhouden dat de stichtingsvorm een achterhaalde zaak is, of dat een stichting een club zoekt, waarmee een samenwerkingsverband wordt aangegaan. Beter lijkt mij dat de stichtingen zichzelf opheffen en weer vereniging worden. Alleen op deze wijze, denk ik, dat het voetbal in Nederland uit het 'dal' kan komen. Ik denk niét dat het een goede zaak is van elkaar spelers weg te kopen. Ook Ajax zal moeten zorgen dat zoveel mogelijk spelers uit de eigen gelederen naar het eerste elftal doorstromen. Wat het toeschouwers aantal betreft, mogen we stellen dat Ajax één van de weinige clubs is geweest die een stijging van het aantal bezoekers hebben gehad. Ik verwacht ook dat deze lijn zich in het komende seizoen zal voortzetten. Ajax speelt het mooiste voetbal van Nederland, misschien wel van Europa en daar komen mensen voor naar ons stadion. Wanneer thans de wedstrijden op de Wereldkampioenschappen in Mexico worden bekeken, kunnen toch maar een paar landen ons bekoren, waaronder de Denen die het spel spelen zoals Ajax dat doet. Het is heerlijk om daar naar te kijken en het brengt danook mensen op de tribunes. Het was natuurlijk geen toeval dat in het afgelopen seizoen bij Ajax-Sparta 15.000 mensen naar ons stadion kwamen en een week later Ajax-Excelsior met 14.000 mensen en dat midden inde winter. Ditzijn tekenen die er op wijzen dat wij op de goede weg zijn. Wat mij verder van het hart moet is het feit dat de F-Side zich in het algemeen voorbeeldig gedroeg. Vooral bij thuiswedstrijden had men zich goed opgesteld; misschien dat er bij uitwedstrijden nog wel eens wat aan ontbrak, maar dat kan ook andere oorzaken hebben gehad. Een verademing vond ik de bekerwedstrijd Ajax-RBC waar de aanhang van onze gasten zich perfect gedroeg en alles erg netjes is verlopen. Ik denk dat menige stad en club in Nederland hier een voorbeeld aan kan nemen. Wat de transfers betreft zal het u bekend zijn dat twee spelers uit onze hoofdmacht ons gaan verlaten: Gerald Vanenburg en Ronald Koeman gaan hun geluk beproeven bij PSV. Ik hoop dat beide spelers bij PSV net zoveel succes zullen hebben als bij ons, al denk ik dat zij bij ons beschermde spelers waren en dat zij bij PSV in dienst zullen gaan spelen van anderen. En of dat allemaal even gladjes verloopt mag enige twijfel hebben. Ook Mustafa Yucedag zal ons gaan verlaten. Hij heeft de onderhandelingen met PEC Zwolle afgesloten, maar de kans bestaat ook dat hij terugkeert naar z'n vaderland Turkije. Met Hans Galjé zijn we nog niet tot een oplossing gekomen. We zullen alles in het werk stellen om hem, na zes jaar op de bank te hebben gezeten, goed onderdak te brengen. Clubs kopen evenwel liever veldspelers dan keepers. Zo simpel ligt dat, maar ik ga er toch van uit dat Hans volgend jaar bij een andere club speelt. JUWELIER-HORLOGER Rijksgedipl. Goud- en Zilversmid De Clercqstraat 72 Amsterdam-West Telefoon 125561 Tegen inlevering van deze advertentie EIGEN REPARATIE-INRICHTING 10% korting Ons aankoopbeleid is in goed overleg met Johan Cruijff geschied. Er is daarbij uitgegaan van een beter evenwicht in het elftal met de bedoeling andere spelers beter te laten voetballen en we hopen met het aantrekken van Jan Wouters dit te bereiken. Daarnaast hebben wij Arnold Scholten aangetrokken, een toekomstig talent, dat naar verwachting het bij Ajax heel ver zal brengen. Ook de komst van Danny

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 6