RWDM-Toernooi: Brussel B-Juniores Met pinksteren opnieuw deelnemen aan het jeugdtoernooi van RWDM. Voor het vertrek werd trainer De Groot nog 'gesteund' door de heren Cruijff en Bruins Slot met de constatering, dat hij met 'wereldspelers' op stap ging. Via Rotterdam, waar Feyenoord instapte, naar Brussel waar wij 's middags aankwamen. Na ontvangst in het stadion werd ons 'onderkomen' voor vier dagen opgezocht, een jeugdinternaat prachtig gelegen in een landelijke omgeving. Meteen werd door de trainer strakke discipline in gedrag en spel geëist, Ajax waardig dus. 's Avonds moest tegen Club Brugge (achteraf de grootste sportieve tegenvaller van dit toernooi!) gespeeld worden. Op een goede grasmat werd de eerste helft matig gepresteerd, hetgeen 'prima voer' was voor de trainer in de rust. De spelers hierdoor wakker geworden, bezorgden het publiek een leuke tweede helft, vele open doekjes, schitterend opgezette aanvallen en idem goals. De 4-1 uitslag had nog hoger kunnen (moeten) zijn, maar de stemming zat er goed in en Ajax werd al als finalist beschouwd. De begeleiding wenste niet met deze stelling te werken, mede door de nodige opgedane toernooi-ervaring. Achteraf een goede taxering, want ondanks alle waarschuwingen vooraf, kwam de tweede dag de grote teleurstelling, niet alleen voor ons doch ook voor iedereen rondom het toernooi! Tegen Paris SG werd met 2-3 verloren, in een zeer slappe en slechte wedstrijd. De details laten we maar achterwege, zwaar teleurgesteld terug naar ons pension. Maar, het avondje gezellig uitgaan in Brussel werd geannuleerd en hiervoor kwam een fikse avondtraining in de plaats met nog een pittige toespraak na het avondmaal De derde dag moest tegen Barcelona gespeeld worden, die in deze fase finale zou spelen, want een gelijkspel was voldoende. Maar wat zou dat anders uitpakkenWant vooraf aan onze wedstrijd had Paris SG met 6-0 gewonnen van Club Brugge, hetgeen inhield, dat Barcelona bij gelijkspel finale speelde, wij moesten met4-0 winnen voor finale, bij 1 -0 winst van ons was Paris SG finalist, wij om 5/6 plaats en Barcelona 3/4 plaats en bij 2-0 winst speelden wij 3/4 plaats, Barcelona 5/6 plaats en Paris SG finale, kortom een ongelooflijk spannend gebeuren. En het is de wedstrijd van het toernooi geworden vond iedereen. Met een verbeten inzet werd door beide teams gespeeld, mede doordat wij op 1 -0 kwamen werd het een open strijdwijze met alle risico's van beide zijdenVele emotionele voetbal taferelen aan de lopende band, toernooi- voetbal zoals het hoort. Uiteindelijk werd het 2-0 voor ons twee minuten voor tijd De finale was gespeeld zei men overal, maar dat was voor ons wel leuk maar een 'surogaat' conclusieUiteindelijk was Paris SG finalist, Ajax 3/4 plaats en Barcelona, de grote maar sportieve verliezer, 5/6 plaats. De derde prijs werd gewonnen door een 2-0 zege op Standaard Luik. De vier dagen Brussel waren voor iedereen een leerzaam gebeuren. Positief was het gedrag van de groep, velen echter met bedenkelijke eet gewoontes. Dank aan vele ouders die voor 'backing' en steun, positief aanwezig waren. Dank aan RWDM, die ondanks hun zorgelijke tijden het toernooi lieten spelen en aan de mede werkers van het instituut 'Decroly' voor hun attente en goede verzorging Begeleiders: Dick de Groot, Cor van Eijden, Teun Bogaard. Teun Bogaard Sweater 45 T-shirts 20 Speldje 1.50 Sjaal (acryl) 10.- Sjaal (acryl dubbel) 20.— Muts 10.- Zijde sjaal wit of rood 7.50 Vaan 7.50 Banier 3.50 Badlaken 22.50 Polsbandjes 7.50 Haarband 7.50 Handschoenen 15.- Elftalfoto 0.30 Sticker 0.50 Button 0.75 Beker 6.50 Glas 4.- Hoedje 7.50 Mini-kick 8.50 Tasje (katoen) 5.- Tas met deken 25.— 4.25 port-administratiekosten. Administratie, Middenweg 401, 1098AV Amsterdam Postgiro 123977. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 20