Kroniek ajax-nieuws ff Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam ff De strijd is gestreden. Het seizoen 1985/86 zit er op en dan is er altijd reden om even terug te blikken. Niet te lang, want het nieuwe seizoen staat eigenlijk al weer voor de deur en de voor bereidingen zijn in volle gang. Ajax mag redelijk tevreden terugkijken op de afgelopen gebeurtenissen. Het kampioenschap ging dit jaar weliswaar de neus voorbij, maar Europees voetbal werd weer zeker gesteld en de KNVB- beker werd voor de 10e keer veroverd. Evenwel belangrijker was het feit dat door Ajax, onder leiding van technisch direk- teur Johan Cruyff, een weg werd ingeslagen die alom erken ning kreeg, niet in de laatste plaats bij het publiek dat volop de weg naar de Ajaxwedstrijden vond. In eigen huis maar zeker óók bij uitwedstrijden waar regelmatig het bordje "uitverkocht" kon worden opgehangen. De investering in de toekomst op het voetbal-technische vlak heeft dan misschien wel wat punten gekost, vooral bij de aanvang van het afgelopen seizoen, qua opleiding, leerschool, ervaring zijn de spelers weer een jaartje "rijker" en rijper geworden waarvan de vruchten straks geplukt zullen worden. Nationaal door volop weer de strijd aan te bin den om de landstitel, maar vooral ook internationaal waar het gaat om zaken als b. v. de Europa Cup. De transferperiode is volop aan de gang. Veel spelers zullen van club veranderen en ook Ajax ontkomt niet aan het komen en gaan van voetballers. Bij de laatste groep behoren Gerald Vanenburg en Ronald Koeman die beiden voor PSV hebben gekozen terwijl op dit moment (24/5) Arnold Scholten (FC Den Bosch), Jan Wouters (FC Utrecht) en Danny Blind (Sparta) door Ajax zijn aangetrok ken. Verdere ontwikkelingen zullen moeten worden afgewacht. De KNVB-beker had ons aller aandacht. Om reden dat PSV het kampioenschap nauwelijks meer kon ontgaan, was het van belang voor Ajax alles in het werk te stellen de Beker te bemachtigen. Daarvoor moest het nog wel enige opponenten elimineren. In de eerste plaats FC Groningen, altijd een specta culaire tegenstander en ook nu weer was de wedstrijd zeer het aankijken waard met uiterst boeiende momenten en een 1-0 winst door een schitterende goal van John Bosman, die toch al met de nodige regelmaat de doelpunten weet te produceren. En dan in de halve finales in Nijmegen tegen NEC met een 1-3 zege door toedoen van Rijkaard, Koeman en Mühren waardoor de finale werd bereikt. Opponent in die eindstrijd werd (zeer verrassend) RBC uit Roosendaal, dat kans zag in de kwartfina les eerst Haarlem en vervolgens het schijnbaar onoverwinnelij ke FC Den Haag te kloppen. Ajax-RBC dus als finale, in de Meer dit keer. Was het de wijze waarop de Roosendalers de weg naar de Finale hadden gevonden door b. v. de FC Haarlem uit te schakelen en het - tot dan toe, ongeslagen FC Den Haag..? Er waren ook lieden, die op grond van die Brabantse succes sen de mogelijkheid van een volgende verrassing (AJAX "er uit") niet uitgesloten achten Hoe het ook zij, de avond werd ingeluid door een enorme pu blieke belangstelling. In dikke rijen stroomden de mensen toe, Ere-rondje zodat bij de aftrap (een kwartier later) van een zo goed als uit verkocht "huis" kon worden gesproken. De gasten waren geenszins van plan het hoofd zo maar zonder meer voor de grote "broer" neer te leggen. Door hard werken slaagden zij er zelfs in de stand na 45 minuten op 0-0 te hou den. Echter luttele ogenblikken na de hervatting passeerde John Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" cc Maandblad P Seizoen 1985/1986-Juni 1986 No. 7 Abonnement (voor niet-leden) 25,- per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp cc Redactie-adres tl CC M.J.W. Middendorp, Zwaluwstraat 20 1171 SP Badhoevedorp Vaste medewerker W. W. Heisterkamp Administratie-adres Middenweg 401,1098 AV Amsterdam SS SS cc Advertentie-explotatie cc Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam gg telefoon 445582 Druk Frisch'Drukkerijen B.V., Amsterdam Kopij ff Voor het volgende nummer moet uiterlijk 14 juli a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 1