AMSTEL BIER i Seniores-overzicht door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Voor de laatste maal in dit voetbalseizoen 1986-1987 doen wij u melding van de resultaten van onze voetbal-seniores. Het is er in de laatste weken toch nog erg spannend aan toegegaan. Maar op Hemelvaartsdag kon Ajax3 toch de kampioensvlag hijsen. Zelf won 't met 2-1 van Elinkwijk2 en enige concurrent DWS verloor van AFC. Een extra felicitatie aan elftalleider Henk van der Zwaag is hier o.i. wel op zijn plaats. Zonder een vaste trainer op de bank werd toch het hoogste in de re serve eerste klas KNVB bereikt. De hele trainer staf heeft een handje toegestoken en ook Jany Veen en Bob Haarms droe gen een steentje bij en in 't bijzonder (veel dank) Adri Blek- kenhorst. Maar laten we de laatste resultaten van dit voetbal seizoen eens rustig op een rijtje zetten. Ajax3 overwon allereerst 't altijd lastige RCH2 in een thuis wedstrijd. De gasten uit Heemstede hebben een goede coun- terploeg met snelle spitsen. Evenals 't eerste elftal tegen Ajaxl, legde ook 't tweede team ons 't vuur na aan de sche nen. Reeds snel kregen zij via een snelle ingooi een 0-1 voor sprong en ondanks de reeële mogelijkheden konden wij de juiste weg naar 't net maar niet vinden. Patrick van Dijk (lat) en Rob Been (paal) waren er nog 't dichtste bij. We mogen verder niet vergeten dat Remco de Jong ons inmiddels een paar maal voor een grotere achterstand behoedde. In de tweede helft was Ajax zo nodig nog sterker, maar 't was niet makkelijk onze tegenstander op de knieën te krijgen. Pas hal verwege kopte Frans Kok een voorzet van Mike Wadi fraai in en vijf minuten later kwam de allesverlossende treffer en weer stond Mike Wadi aan de basis daarvan. Ditmaal was 't Richard de Vries, die, door een haag van benen, de weg naar 2-1 zeker stelde. Aan de Kruislaan tegen Zeeburgia2 begon Ajax met een groot overwicht, maar 't zakte spoedig weg en alleen Frits Kok wist eenmaal voor de Zeeburgia-doelman op te duiken, maar hij zag zijn schot via diens handen net naast gaan. In de tweede 45 minuten scoorde Ronald Essajas na een fraaie dieptepass van Philip Uit den Boogaard naar later bleek het winnende doelpunt. Wel had Frits Kok nog een idea le mogelijkheid, maar zijn inzet naar 't lege doel bleek te louwtmi zacht, want een verdediger dook als 't ware uit 't niets op, om een treffer te voorkomen. Het laatste kwartier kwam Ajax nog zwaar onder druk, door een alles of niets offensief van Zee burgia, maar Remco de Jong leidde zijn defensie bekwaam en trad waar nodig handelend op. Eindstand 0-1 Met A.F.C.2, dat in De Meer op bezoek kwam, hadden we nog een appeltje te schillen. Eerder in de competitie kregen we n.l. met 6-2 klop aan de Boelelaan. Vorig seizoen werd een beslissingswedstrijd tegen deze zelfde tegenstander met 2-1 gewonnen en rekenkundig gezien was dus nu Ajax weer aan de beurt. Het werd een goede wedstrijd tussen twee ge motiveerde ploegen, waarin Ajax duidelijk in 't eerste kwartier overheerste. Mike van de Wijst strafte een verkeerde te rugspeelbal van de AFC voorstopper bekwaam af en vervol gens schoot Philip Uit den Boogaard een vrije schop langs de verbouwereerde keeper Thomas van AFC, wiens uitzicht be lemmerd werd. De volgende vijftien minuten waren voor AFC. Door 't omzei len van de buitenspelbal verkleinden The Reds de achterstand tot 2-1 en bijna werd 't zelfs nog gelijk, maar doelman Abel Blom redde bekwaam. Toen mocht Ajax 't stuur weer overne men en dat mondde uit in een dieptepass van Philip Uit den Boogaard, welke door Frits Kok diagonaal in de kruising werd gepegeld. Een prachtgoal. In de tweede helft werd AFC echt weggespeeld en was de revanche een feit. Mike Wadi, een fraaie goal, uit een voorzet van Martin Bakker (4-1), Frits Kok uit een scrimmage (5-1) en Mike van de Wijst met een kopbal op aangeven van Richard de Vries (6-1) maakte 't feest com pleet. Een compliment voor de hele ploeg en uitblinker Martin Bakker in 't bijzonder. In Haarlem tegen EDO2 moest opnieuw een lastige tegenstan der worden bestreden. De laatste jaren waren we er niet in geslaagd éénmaal te winnen in een uitwedstrijd tegen EDO en ook dit keer heeft 't er lang naar uitgezien, dat 't weer niet zou lukken. In 't eerste gedeelte van de wedstrijd noteerden wij een schot op de lat van Frits Kok als enig gevaarlijk mo ment. Na de thee namen de gastheren zelfs de leiding en moest Ajax alles geven om gelijk te komen. Dit lukte pas een kwartier voor tijd. Een schitterende voorzet van Viggo Waas werd door Mike van de Wijst goed ingekopt. Ajax werd nu voorzichtiger, maar gelijk ook zorgvuldiger. Na nog een afge keurd doelpunt, scoorden we in de laatste minuten twee keer. Philip Uit den Boogaard benutte een strafschop en Ronald Esajas verschalkte de doelman met een fraaie lob na een pri ma dieptepass van Mike Wadi. (1-3) De uitwedstrijd tegen NFC2 in Amstelveen kende slechts goals in de eerste helft met een beter Ajax, dat de leiding nam na een afstandschot van Ronald Esajas. Het werd toen meteen weer wat te simpel opgenomen en dat betekende prompt de gelijkmaker. Gelukkig werd de draad weer snel opgepakt en Philip Uit den Boogaard kon na een fraaie voorzet van Mike Wadi 1-2 inkoppen en kort daarna loste Ronald Esajas een hard schot, dat de doelman niet klemvast kon houden en dat door Mike van de Wijst mocht worden afgemaakt. In de twee de helft was de kans op een grote overwinning aanwezig, maar de angst voor een NFC-goal deed Ajax te chaotisch voetballen. (1-3) In de thuis-wedstrijd tegen Elinkwijk2 kon het kampioenschap worden behaald, maar dan moesten we winnen en concurrent DWS2 verliezen. Heel verrassend namen de Utrechtenaren de leiding en dat was een lelijke streep door onze rekening. Gelukkig liet de ge lijkmaker niet lang op zich wachten en toen Ronald Esajas zelfs voor 2-1 zorgde en het nieuws bekend werd dat DWS2 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 14