Zaterdag Elftal AJAX-sweater Gelukkig mochten wij van Jan Buskermolen de laatste gegevens ontvangen van 't zaterdag-elftal dat in een felle strijd met Abcoude was gewikkeld om 't kampioenschap. We kwamen helaas net iets te kort voor de titel, maar we kunnen mogelijkerwijs via de nacompetitie nog promotie afdwingen. Of dat inderdaad is gelukt, vindt u terug aan 't slot van ons overzicht. Ajax-Neerlandia 1-1 Na een zéér lange winterstop met slechts één wedstrijd, uit tegen Pancratius(0-1 voorAjax), werd de tweede competitie helft gestart tegen Neerlandia. In de uitwedstrijd tegen deze ploeg hadden wij destijds reeds met moeite gewonnen, zodat enige vrees over het resultaat gerechtvaardigd was. In de eerste helft werd voortvarend begonnen. Goedlopende kombinaties leidden tot een groot aantal doelrijpe kansen, waarvan er slechts één door Ron Oudendijk werd benut (1 -0). Na de hervatting eenzelfde beeld: veel kansen, maar geen doelpunten. Wel één aan de andere kant, drie minuten voor tijd: een strafschop. In de strijd om het kampioenschap werd daarmee een kostbaar punt verloren. Ajax-SDW 6-1 Een revanche voor 't matig presteren een week eerder. De tegenstand van de gasten was snel gebroken door drie goals in 'teerste kwartier van Rolf Grootenboer(2x)en Ron Oudendijk. Voor verdere treffers moesten we wachten tot de tweede hèlft, maar 't talrijke publiek kreeg nog fraaie staaltjes te aanschouwen. Nadat SDW iets terug had kunnen doen scoorde Rob Ombre met een scheen-voet volley, zorgde Rplf Grootenboer met een afstandschot voor nummer 5 en bepaalde Marco van Soest de eindstand op 6-1 Ajax-DWG 1-1 In een veel te harde wedstrijd die soms zelfs duidelijk over de schreef ging werden de punten gedeeld. Tegen deze fysieke overmacht was Ajax duidelijk niet opgewassen en hoewel 't lange tijd een voorsprong verdedigde, moest 't tenslotte toch voor een strafschop capituleren. De enige die na afloop echt blij kon zijn was Karei Kamlag, want in 't Jeugdhonk deden de gasten en hun supporters duidelijk merken hoezeer een kantine op prijs gesteld wordt. RAV-Ajax 1-3 In feite een rommelige wedstrijd, die al veel te snel beslist was, om van een serieuze krachtmeting te kunnen spreken. Binnen twintig minuten stond het 0-3 door treffers van Marco van Soest, Ron Oudendijk en Frans Grootenboer. Toen stokte de machine en was de wedstrijd gespeeld. Dat RAV na de thee nog terug kwam tot 1 -3 was alleen nog belangrijk voor de statistiek. Abcoude-Ajax 0-0 De rekenmeesters maakten ons voor de wedstrijd duidelijk, dat we beslist moesten winnen om het kampioenschap binnen te halen en te ontkomen aan promotiewedstrijden. De spanning was merkbaar. Elke speler bereidde zich op zijn manier voor. De wil om te winnen was aanwezig. Met de grootst mogelijke inzet werd Abcoude tegemoet getreden. Verdedigend had Ajax z'n zaakjes voor elkaar. Alleen voorin was 't moeilijk. Gebrek aan stootkracht was uiteindelijk de oorzaak van 't doelpuntloze gelijkspel. Maar oh, als de wedstrijd twee tellen langer had geduurd, dan zou invaller Frans Grootenboer zowaar toch nog gescoord hebben met een fraaie lob. Maar helaas, helaas. In ieder geval dient het hele team gecomplimenteerd te worden met deze prima prestatie. Ajax-AS '80 1-0 Veel Abcoudespelers waren getuige van deze niet te beste wedstrijd, die in de eerste helft werd beslist door een goal van Rolf Grootenboer. Verder was er weinig over de wedstrijd te melden, of 't moet zijn dat Abcoude nu zijn laatste wedstrijd moest winnen om kampioen te worden. Uiteindelijk is ze dat, met de hakken over de sloot, gelukt, door met 3-2 te winnen van degradatiekandidaat SFB. Een kwartier voor tijd was 't nog 2-0 voor SFB. We bedoelen maar. Langs deze weg feliciteren wij Abcoude met het behaalde kampioenschap en wensen hen succes in de eerste kalsse AVB. Nacompetitie Lijnden-Ajax 1-1 Het heroptreden van Max Vischschoonmaker. Hij was ook verantwoordelijk voor de enige Ajax-goal. Ondanks een veldoverwicht en een aantal goede kansen kon de voorsprong niet worden uitgebreid en zoals zo vaak valt dan 't noodlot aan de andere kant, een paar minuten voortijd. Frits Andriessen en Max Vischschoonmaker maakten een soort pas de deux in het eigen strafschopgebied en volgens de scheidsrechter maakte een van hen daarbij hands. Strafschop dus! Deze werd benut waardoor de eindstand 1-1 werd. Ajax-DWG 2-4 DWG begon aan deze wedstrijd met twee punten en we moesten derhalve winnen. Marco van Soest zette ons nog op voorsprong, maar toen scoorde DWG drie treffers in vijf minuten. Toen 't korte tijd later ook nog 1 -4 werd, waren de kansen op promotie verkeken, ook al bracht Joop de Vries de stand nog terug tot 2-4. Jan Buskermolen wenst hier Ton Alleman namens alle spelers te bedanken voor zijn werk als leider en Jan Heil voor het verzorgen van de spelers voor-, tijdens- en na afloop van de wedstrijd. Het was opmerkelijk dat sinds de komst van 'Ome' Jan het aantal blessures toenam, maar zoals altijd wist hij overal raad op. Ome Jan en Ton nogmaals bedankt voor dit seizoen. De maten S, M, L en XL zijn voorradig. Prijs 45,- Ook verkrijgbaar in alle maten Ajax T-shirts voor 20- Te verkrijgen bij de Ajax-administratie en op wedstrijd dagen bij de souvenierwinkel onder de staantribune stadszijde bij vak R 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 13