Uitvaartcentrum Zuid Seniores-overzicht BEGRAFBIIS-EN CREMATIEVERZORGING. TELEFOON 020460606 Dag en nacht bereikbaar voor: Fred. Roeskestraat 91, 1076 EC Amsterdam. door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Ajax 3 bleek goed te hebben overwinterd en zette allereerst het Utrechtse VVV 2 met behoorlijk voetbal resoluut aan de kant. (4-1Mike Wadi, Frits Kok, Rob Been, Stichtenaren en Rob Essajas zorgden voor de Ajax-produktie en daar konden ze slechts een reglementaire treffer tegenoverstellen. Ook tegen 't Haarlemse EDO 2 werd er goed gespeeld al vielen er alleen goals te genieten aan 't begin en aan 't eind van de wedstrijd. Daartussen had Ajax grote moeite met de afwerking en fungeerde de 16 meter-lijn als een psychologische drempel. Alleen Frits Kok wist al na vijf minuten een goede pass van Rob Witschge fraai via de binnenkant van de paal af te ronden. Ondanks een grote veldmeerderheid bleek een tweede goal uiten 't gevaar van een couter bestaan. Danny v. d. Moot en Remco de Jong hadden er echter goed 't oog in en konden een tegentreffer voorkomen. Pas in de laatste minuut van de tweede helft wist Patrick van Dijk met een diagonale knal de zege veilig te stellen. De hernieuwde veertien dagen rust brak Ajax nu echter behoorlijk op, met 't gevolg dat tegen DWS 2 met 2-1 werd verloren. Nu is de blauw-zwarte formatie per traditie een moeilijke tegenstander, een echte counterploeg, die de tegenpartij 't spel laat maken. Ajax speelde bijna de hele wedstrijd op de helft van de tegenstander, zonder echt gevaarlijk te worden. Deze grote gretigheid resulteerde in twee goals, waar Ajax slechts een treffer tegenover kon stellen in de allerlaatste minuut. Philip Uitdenboogaard rondde een voorzet van Patrick van Dijk af. Het was helaas te laat en daarmee moeten we DWS weer naast ons dulden op de ranglijst. Met nog tien wedstrijden te gaan, zullen de mouwen nog eens extra moeten worden opgestroopt. Aldus de gegevens, die ons werden verstrekt door elftaleider Henk van der Zwaag. Ajax 4 blijft nog steeds erg wisselvallig presteren. In Badhoevedorp tegen Pancratius 2, moest onder slechte weersomstandigheden worden aangetreden, tegen een stugge tegenstander, die als 't enigszins kon direct op goal schoot. Mark Vrolijk speelde achterin echter een geconcentreerde partij, waardoor Ajax langzaam de wedstrijd naar zich toe kon trekken. Na circa een half uur scoorde Mike v. d. Wijst met een fraaie lob 0-1Met Sander van Weerdenburg na de pauze als linksback zat 't bij Ajax achter nog beter in elkaar, maar juist toen scoorden de gastheren de gelijkmaker uit een goed genomen hoekschop. Even raakte Ajax aangeslagen, maar reeds spoedig creëerde 't zich opnieuw een paar goede kansen. Kort voortijd zette Vico Waas goed door, bereikte de achterlijn en bood Mike van de Wijst een niet te missen kans. Deze faalde dan ook niet (1 -2). Op eigen, bespeelbaar, veld werden vervolgens de degens gekruist met het Noordamsterdamse DWV 2. Over en weer deden zich mogelijkheden voor, met Ajax als de meest aanvallende ploeg, die echter zeer fraaie kansen niet wist te benutten. Langzamerhand kwam ook DWV een aantal malen gevaarlijk vgor ons doel, maar Abel Blom excelleerde weer als vanouds in "t doel. Toch kon hij ook niet voorkomen, dat DWV kort na de hervatting via de paal de leiding nam, hoewel Ajax op dat moment oppermachtig was. Nu moest nog meer risico worden genomen en dat betekende bij een uitval 0-2. Pas toen stonden de gasten toe dat Ajax tot een treffer kwam. Mike van de Wijst scoorde beheerst op aangeven van Joop Nielen, maar daarmee was de koek dan ook op. Elftalleider Adri Blekkenhorst, die ons bovenstaand meldde, kon niet echt tevreden zijn en was vooral teleurgesteld over het missen van de eenvoudigste kansen. Op deze manier kun je ook nooit een wedstrijd winnen. Er zal de komende maanden geconcentreerder en vooral attenter moeten worden gespeeld. Het Paasweekeinde verliep voor Ajax 3 verrassend positief. Zelf won 't zijn beide wedstrijden, al ging dat ook erg moeilijk, terwijl de concurrentie punten verspeelde. Degradatiekandidaad DCG 2 werd thuis met 3-1 geklopt, maar de twee winnende goals vielen pas kort voor 't einde. Als excuus kon Ajax aanvoeren dat een aantal spelers op Paaszaterdag niet beschikbaar was. De goals vielen pas na de thee en 't was DCG dat de leiding nam. Michel van Os corrigeerde dat foutje binnen één minuut. Behoudens een gemiste penalty van Frits kok gebeurde er eigenlijk niets meer tot de slotminuut, toen Ronald Esajas verrassend 2-1 aantekende, na goed doorzetten en Pradeep Sheoratan geflatteerd 3-1 scoorde. De thuiswedstrijd tegen rivaal Rood Wit 2 verliep ongeveer identiek als de vorige wedstrijd, met dit verschil dat Ajax nu heer en meester was en ook goed voetbalde. Maar ook nu voor rust geen doelpunten al werden drie fraaie kansen gemist en trof Richard de Vries de paal. Na de hervatting was Ronald Esajas ook hier de maker van de verlossende treffer. Van 25-30 meter knalde hij de bal in de kruising. Helaas begon Ajax nu angstiger te spelen en inplaats van een verdiende tweede treffer werd het aan 't eind van de reglementaire speeltijd nog gelijk 1-1. Toen hervond Ajax weerde rusten in de eerste minuut scoorde Ajax na een corner de verdiende, winnende goal. Peter Kalse kopte de bal in, deze werd op de lijn gered, maar in de rebound bleek Martin Bakker, de koelbloedigste. Omdat bleek dat DWS ook had verloren, nam Ajax nu een voorsprong van 3 punten op zijn naaste rivalen. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 8