Presidentieel Het zal U niet ontgaan zijn dat wij een zeer lange winterstop hebben gehad, ledereen tracht nu oplossingen te vinden om de daaruit ontstane problemen op te lossen mede ook omdat in juni de W.K. van start gaat. Ik denk dat er gewoon moet worden gevoetbald waar het kan en dat er ook tijdens de winterstop veel velden onterecht zijn afgekeurd omdat deze eigendom zijri van gemeenten die niet willen dat hun terreinen beschadigd worden. Dus laat men een wedstrijd maar verval len. Wij zijn in het gelukkige bezit van een eigen stadion en dus van een eigen veld en U heeft kunnen zien dat wij wel onze wedstrijden konden afwerken, terwijl anderen niet voet balden. Zodoende bleef de konditie van onze spelers op peil en werd het wedstrijdritme minimaal verbroken. Nog steeds zijn er problemen met allerhand burge meesters die menen wedstrijden te kunnen afgelasten veelal onder sterke druk van hun hoofden uit het politiecorps. De vei ligheidscommissie (K.N.V.B.) is gelukkig in aktie gekomen en heeft nu tegen de burgemeesters gezegd dat het zo niet lan ger kan. Iedere burgemeester heeft verantwoordelijkheden voor z'n gemeente, maar hij is ook verantwoordelijk voor het laten doorgaan van voetbalwedstrijden. Ik denk dat er gewoon tot en met 2e Kerstdag moet worden gevoetbald. Dat was ook het oorspronkelijke plan. Er had ook op die dag normaal gespeeld kunnen worden. Maar dan komen plotseling de politievakbonden die dan toch graag zou den zien dat hun mensen 2e Kerstdag vrij zijn. Ik denk dat het heel normaal is dat een politiefunctionaris op die dag dienst doet. Het is ook heel normaal als een verpleegster in een ziekenhuis dienst doet. Ook mijn servicemonteurs staan 24 uur per dag paraat om ziekenhuizen e.d. van dienst te zijn. Als je voor een beroep hebt gekozen waar een stuk "service" achter zit, moet er niet verder gezeurd worden maar dient gewoon het werk gedaan te worden. Dat geldt ook voor de politie. Ik heb al eens eerder gezegd dat 33 instanties zich met het beleid van de KNVB bemoeien. Dat betekent dat er eigen lijk geen beleid meer mogelijk is. Er wordt meer vergaderd over alle mogelijke andere zaken dan die, welke het groene veld betreffen. Daar is dan geen tijd voor. Er is ook een commissie in het leven geroepen die gaat beoordelen of er in de zomer kan worden gevoetbald. Ik denk dat voetballen in de zomer, voor de clubs in het westen van het land, onmogelijk is. In Noord Brabant en Limburg zou zoiets misschien nog wel lukken maar de mensen in het westen gaan zomers b.v. naar hun camping op de Veluwe, of ze gaan met de caravan weg of zeilen of gaan naar het strand van Scheveningen of Zand- voort en zo. Uitgesloten dat er in de zomer in Nederland gevoetbald zal worden. En nu dan het echte voetbal. We hebben de wedstrijd tegen PSV niet kunnen winnen. Ik denk: door een scheidsrechterlij ke dwaling is ons een doelpunt onthouden, een doelpunt dat waarschijnlijk heel belangrijk zou zijn geweest voor het verdere verloop van de wedstrijd. En denk ik ook dat wij een penalty tégen hadden moeten hebben, maar daar gaat het in feite allemaal niet om. Het gaat om het verloop van de wedstrijd. Als je in Eindhoven met 0-1 vóór komt weet iedereen dat PSV het spel moet gaan maken, wat voor hen niet eenvoudig is zodat de kans op nog meer doelpunten erg groot is met daarbij dan een sterke overwinning. Helaas is het niet zo gegaan. U heeft in alle kranten het verhaal over de desbetreffende scheidsrechter kunnen lezen en ik wil daar dan ook verder niets aan toevoegen. Maar het is op zich wel een hele vervelende zaak. Ondanks onze achterstand schijnt Ajax toch op dit moment een grote aantrekkingskracht te hebben. Hoewel FC Groningen altijd wel een publiekstrekker is geweest mochten wij met 18.500 mensen in ons stadion zeker niet ontevreden zijn. Ajax-FC Groningen was een hele andere wedstrijd dan we gewend waren. Een wedstrijd waarbij de knokkers overeind moesten blijven en dat ook deden, waarbij ons het geluk wat tegen zat, en waarbij ook een paar vedettes van ons onder de maat bleven. Desondanks is tot de laatste seconde gevochten en werd de 1-0 winst weggesléépt. Ondanks de achterstand is Europees voetbal verzekerd. De strijd om de KNVB-beker is voor een groot deel ook wat minder interessant geworden. PSV en Feyenoord zijn afgeval len, wij ontmoeten straks FC Groningen en eigenlijk zijn alleen FC Den Haag en Fortuna SC voor een finaleplaats nog interessant. Het is niet anders. Het is onbegrijpelijk dat een sterk PSV zich in het Feyenoord stadion met 4-1 laat wegspe len en dat Feyenoord bij Fortuna SC wordt uitgeschakeld. Hoewel het bij Fortuna SC altijd moeilijk voetballen is (wij het er ook nooit makkelijk hebben) en het kennelijk nog altijd zó 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 4