Kroniek ajax-nieuws ff Maandblad ff ff Advertentie-exploitatie ff De vele afgelastingen in het Betaalde Voetbal zorgden voor een niet al te soepel verloop van deze competitie. De strenge vorst leverde wel veel ijsplezier inclusief een tweede Elfsteden tocht in successie op, maar het komt het voetbal allemaal niet ten goede. Het wakkerde wel wederom de discussies aan omtrent wel of geen langdurige winterstop. De wens om de competitie maar enige maanden stil te leggen en het program ma te verschuiven naar de zomermaanden is makkelijker gezegd dan gedaan. In de zomer heeft het publiek andere belangstelling dan het bezoeken van een voetbalwedstrijd. Bovendien zou een strakker beleid in het afwikkelen van wedstrijden het verloop van de competitie al ten goede komen. Verder verwijzen wij U naar onze rubriek PRESIDENTIEEL, waar onze voorzitter eveneens dit onderwerp behandelt. Om reden dat voor juni alle wedstrijden gespeeld moeten zijn i.v.m. de Wereldkampioenschappen in Mexico ontstond er na de vorstperiode een lichte opeenhoping van wedstrijden. Tussen de ergste kou door zag Ajax nog wel kans enige partijen te spelen, terwijl anderen vanaf de kant moesten toekijken. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar was de thuisontmoeting tegen AZ '67. De ruime scores in wedstrijden voor de jaarwisseling werden aardig gecontinueerd. Aan de 70 goals tot en met december, werden er nog eens acht aan toegevoegd door van Basten (2x), Bosman (2x), Vanenburg, Boeve, Spelbos en de Wit. Marco van Basten bereikte hiermee z'n 30ste goal in deze competitie. Vervolgens kwam MVV naar De Meer met kennelijk maar één bedoeling: het verlies zo laag mogelijk houden. In dat opzicht is de ploeg uit Maastricht volledig geslaagd: 2-1. Vanenburg en Mühren waren de Ajax- schutters en uit de enige echte aanval van MVV vlak voor tijd ontstond de tegengoal. Waarom dan niet eerder ten aanval getrokken is dan de vraag. Dat zou de wedstrijd alleen maar ten goede gekomen zijn. Nu werd het al met al geen beste vertoning op die koude woensdagavond van de 5e februari. Vervolgens eiste de KNVB-beker ons aller aandacht. Ondanks de ijzige koude was het veld van FC Utrecht goed bespeelbaar en kon een vol stadion getuige zijn van een erg aardige wedstrijd met een uitstekend Ajax dat ruimschoots (0-4) de volgende ronde haalde. Rijkaard, Bosman, van Basten en de Wit scoorden. Lecker van FC Utrecht kreeg terecht rood na een grove overtreding op van Basten en Rijkaard onterecht geel na een duel met van Loen. Maar het was wel z'n derde. Geen speler zal zo ongeveer weten waar hij aan toe is wanneer het om gele kaarten gaat. Het zal nog wel even duren voordat hierin enige lijn komt. Ver volgens werd het weer lang stil op de velden. De vorst sloeg weer keihard toe. Pas op 9 maart kon de zaak weer beginnen. Thuis tegen Heracles. Wederom werd het doelsaldo aardig opgeschroefd door drie goals van van Basten en Bosman plus een 7e treffer van Spelbos. Dan de belangrijke wedstrijd tegen PSV. In Eindhoven, waar Ajax het nooit eenvoudig heeft gehad en het ook nu weer moeizaam was. Helaas ontsierd door een dubieuze leiding wat het verloop van de wedstrijd flink heeft beinvloed. PSV kreeg in eerste instantie de betere kansen, maar als die dan niet benut worden blijft het een open zaak. Met name John Bosman zat het die wedstrijd zeker niet mee: een zuivere goal op advies van de grensrechter afgekeurd, alleen op van Breukelen af maar de PSV-doelman redt, een gele kaart krijgen voor een overtreding van niks, en dan nog de vrije schop veroorzaken waaruit PSV 0-1 kan sco ren. In de tweede helft maakte van Basten schitterend 1-1 en PSV kroop volledig terug. Het bleef derhalve onbeslist zodat het verder afwachten geblazen is hoe de com petitie zich verder zal ontwikkelen. Vervolgens moest Ajax rich ting Heemstede om voor de KNVB-beker RCH te bestrijden. Het werd een wat plichtmatig optreden met een 1-3 winst en weer een ronde verder. Nu thuis tegen FC Groningen. Helaas liep Marco van Basten een vervelende blessure op wat hem uit het elftal hield dat voor de competitie ook de Groningers moesten bekampen. Een goed gevuld stadion zag Ajax moeizaam met 1-0 winnen door een goal van Vanenburg. De Groningers kwa men nauwelijks voor het doel van Menzo. Ook nu dus weer een tegenstander die alleen maar komt om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Erg eenzijdig dus allemaal en het valt te bewonderen dat Ajax uiteindelijk toch kans zag die ene tref fer af te dwingen. Dan, twee dagen later, op 25 maart (al weer voor de competitie) naar Roda JC. Het werd zeer teleurstellend 2-1 verlies. Alleen Spelbos vond het net uit een strafschop. Ge zien de kansen een dik verdiende zege van Roda JC waar wei nig op viel af te dingen. Zodoende werd de voorsprong van PSV wel erg groot en kan de titel hen niet meer ontgaan. Heel jammer dat de competitie reeds in een dergelijk vroeg stadium Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Seizoen 1985/1986-april No.6 Abonnement (voor niet-leden) 25,-per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres ff M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, 1171 SP Badhoevedorp Vaste medewerker W. W. Heisterkamp Administratie-adres Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam Postbus 41885,1098 DB Amsterdam Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, SS telefoon 445582 Frisch' Drukkerijen B.V., Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 12 mei a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 1