Uitvaartcentrum Zuid Wij lazen voor u... BEGRAFHIS-EN CREMATIEVERZORGING, TELEFOON 020-460606 Sigarenmagazijn A J A X Dag en nacht bereikbaar voor: Fred. Roeskestraat 91, 1076 EC Amsterdam. Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 653621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax (naar aanleiding van: AJAX - SPARTA 9-0) in "DE SPARTAAN", clubblad van de Rotterdammers: Mijn buurman Boudewijn is een regelmatige klant van Langs de Lijn. Hij woont tegenwoor dig wat ver van de gevestigde voetbalafena's. De dichtsbijzijnde is de Goffert van N.E.C. U weet wel: waar wij de eerste wedstrijd van dit seizoen verloren. Afgezien daarvan is er meestal weinig te beleven. Lees de krant er maar op na. Het is er meestal leeg en even ongezellig als elders. Dan kan hij nog kiezen tussen den Bosch, Eindhoven, Arnhem, Venlo en Helmond. Hij vindt het allemaal wat ver weg. Wat dat betreft is het vuur er toch een beetje uit. Zijn vrouw vindt het wel best zo. Vroeger duurde een voetbal wedstrijd altijd van één tot zes, inklusief het komen en gaan En als hij 's ochtends zelf gespeeld had, was hij de hele dag on derweg. En nu-is het tussen half drie en kwart over vier bekeken... Op zondag 8 december lag het een beetje moeilijk. Boudewijn had nog wat dringende zaken af te handelen en zat op zijn ka mer. Zijn vrouw in opperste solidariteit, luisterde wél en voorzag hem regelmatig van nieuws. In de Amsterdamse Meer ging het er aanvankelijk nog vriende lijk aan toe. Maar dat werd anders na zo'n minuut of twintig. Wat daarna volgde was een regelrechte marteling. Boudewijns gade, die er tenslotte ook niets aan kon doen, durfde op 't laatst haast niets meer te zeggen Om kwart over vier kwam ze boven. Met een flinke borrel en een bakje gemengde zoutjes. "Fijn dat ze de tien niet hebben ge haald!", zei ze gemaakt vakkundig. "Maar wel zielig voor die keeper! Trouwens, die Van Galen liep er ook een beetje verloren bij". "Wat heet een beetje", zei mijn buurman en nam een forse nip van zijn alkoholische opkikker. "Zeg maar gerust total loss. Maar let op: we krijgen toch een goede pers, omdat wij ons zo positief op ons donder hebben laten geven!" Studio Sport van zeven tot acht was niet om aan te zien. Althans dat vond Boudwijn, chauvinistisch al ie is. Het viel zelfs zijn vrouw op dat hij af en toe niet eens keek, zeker niet naar de her halingen. Om kwart over acht kwam Boudewijns moeder aan de lijn. Al aardig op leeftijd met haar zeven en tachtig jaren, maar nog fel meelevend met het rood-witte gebeuren. "Verdorie", zei ze, en dat klonk uit haar mond als een heuselijke vloek, "hadden we Rinus Terlouw nog maar en Hans de Koning... Die hadden zich niet laten opvreten door dat stelletje branieschoppers. Zo had den ze tegen België moeten spelen! Ik ben blij dat ze de tien niet gehaald hebben!" 's Avonds kwam zijn buurman van de andere kant, die helemaal niets van voetballen weet, maar altijd naar Heinze en Mart kijkt, omdat hij per slot ook daarvoor zijn kijkgeld betaalt, een boek te rugbrengen. Hij keek met een gezicht van: in het huis van de gehangene moet je niet over de beul spreken, maar vroeg toch geniepig: "Voetballen nog gezien...?" "Nee", zei Boudewijn, die daar helemaal geen zin in had, "hoe zo?" "Ik wist niet wat ik zag", zei de onnozele, "negen-nul..." en hij zei het zo vet dat het leek of hij negentig-nul zei, "maar ik vond het voor jou toch fijn dat ze de tien niet gehaald hebben!" De volgende morgen werd hij gebeld door een opgewekte plaatsgenoot. Net als Boudewijn geëmigreerd uit de Rotterdam se contreien, maar zich door een vreemde speling der natuur aangetrokken voelend tot Ajax. "Goeiemorgen", zei-ie, en toen gelijk met de deur in huis vallend: "wat een afknapper die ploeg van jou. Ze kregen zo maar geen poot aan de grond. En wat speelde dat Ajax geweldig..." "Nou!", zei Boudewijn vol afkeer, "maar wat fijn dat ze de tien niet hebben gehaald!" "Dat stond ik ook net te denken", zei de ander, "hoewel het best gekund had. Ik denk dat Cruyff het niet wilde..." "Dat kon wel eens kloppen", zei mijn buurman. "Misschien her- 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 9