AMSTEL BIER j Sigarenmagazijn Harry Sacksioni VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion Inleverings-adres: Ajaxpool Rijnstraat 63, telefoon 448587 Stormvogels A1 - AJAX Inter Reg. uitslag 2-7 Een belangrijke wedstrijd tussen de nrs. 1 en 2 op de ranglijst. Een zeer goed gespeelde wedstrijd van AJAX waarin wij Storm vogels hebben overklast. Op alle fronten. Reeds na 5 minuten een prima goal van Theo Klinkert 1-0. Tien minuten daarna een prima genomen indirecte vrije trap welke snoeihard door Ernst Kraak werd ingeschoten 2-0. Stormvogels maakten er echter 2-1 van. Vlak voor de thee vergrootte Michel Schuurman onze voor sprong 3-1Na een lange rustpauze wegens ziekte maakte Re- né Franken zijn opwachting. Uit zeer goed voorbereidend werk scoorde René 4-1, 5-1 en 6-1. Uit weer een zeer goede aanval scoorde Theo Klinkert 7-1. Stormvogels zorgde voor de eindstand 7-2. Rest mij nog te zeggen dat de gehele wedstrijd van een hoog gehalte was en een lust voor het oog. Trainer de Groot zat weer voor een rondje gebak in de boot. AJAX - SDW A1 (Inter-regionaal) uitslag 6-2. Na 5 minuten kregen we een indirecte vrije schop, welke goed werd ingeschoten door Ernst Kraak 1-0. Na een zeer mooie solo van Enzo Pepe werd het door een knap schot 2-0. Het liep bij ons op het moeilijk bespeelbare veld toch niet goed, o.a. té veel foute passes. SDW was voor ons een moeilijk te bespelen tegen stander. Vóór de rust verkleinde het de achterstand met een mooie goal 2-1Vlak na de thee werd een penalty door ons be nut door Marcel Vark 3-1. Vlak hierna 4-1 door goed doorzetten van Theo Klinkert. Een mooie kopbal van Dennis Heijt beteken de 5-1. SDW maakte er nog 5-2 van en het was weer Dennis Heijt die voor de eindstand zorgde 6-2. C. v.d. Wal Juniores B2 Zeeburgia B1 is altijd een aantrekkelijke tegenstander. Dat bleek ook in deze wedstrijd. Aan onze kant werd met veel ijver en enthousiasme gespeeld. Voor onze tegenstander een spor- tieve prestige wedstrijd tegen een tweede team van Ajax. Door onze aanvallende wijze van spelen waren er voor beide doelen vele opwindende situaties, hoewel aan onze kant de "verdedi gende deur" verschillende keren zeer uitnodigend open ging. De aanvalsdrang bleef de hele wedstrijd; het probleem wordt dan je organisatie. Maar dat is een hoofdstuk apart. De uiteinde lijke 4-6 score zat in de wedstrijd opgesloten. Uit tegen AFC B1 (3-5) werd rommelig en te gehaast gespeeld. AFC zette hier een matig spelletje tegenover met zo nu en dan stug ingrijpende verdedigers. Met omzettingen in de rust werd getracht wat meer lijn en overleg te krijgen, hetgeen slechts ge deeltelijk lukte. Tegen Swift B1 werd geheel onnodig het heft uit handen gegeven. In het begin zag het er niet naar uit dat wij ons later zo knullig lieten inpakken. Veel kansen werden door wat voor oorzaak dan ook, niet benut. De tegenstander profiteerde in de tweede helft gretig (2-1 voor Swift) van ons falen. De laatste wedstrijd in 1985 was thuis (wederom) tegen AFC B1 en bijna een kopie van de eerste wedstrijd een paar weken ervoor. In de eerste helft was de aanvallende wil wel aanwezig, maar door gebrek aan kracht was er geen echte bedreiging voor AFC aanwezig. Na de thee een aantrekkelijke scoreverloop, mede door het alles of niets spelletje met meer pressie (meer spelers) op de helft van AFC. Goed voor de moraal was, dat wij aan de goede kant van de score bleven (3-2). Over moraal (mentaliteit) gesproken, die zullen we zeker de komende maanden nodig hebben. Mentaliteit is zeker in deze groep aanwezig, want om iedere week onder druk te moeten presteren, dat valt niet altijd mee. Opleiding en mentaliteit zijn zeer nauw met elkaar verweven. Zo ben je aanvoerder, neemt penalty's, de scheidsrechter, verant woording etc. Dan aanvoerder af, geen penalty's, wisselspeler, wisseling tijdens de wedstrijd een wereld van verschil. Of een tweede jaars B-junior die, ondanks dat hij op meer rekende, op mentaliteit regelmatig goed speelt. Positief mopperende trai ners, knorrige leider, harde wedstrijden, snellere en grotere te genstanders, drie keer per week trainen, weinig winnen, je stu die en problemen op school. Indien je op deze jeugdige leeftijd hier een beetje tegen bestand bent, dan ben je aardig "onder weg". Onderweg niets meer dan dat, want de eindstreep die is nog ver weg, zéér ver weg! Teun Bogaard AJAX C1 - Zeeburgia C1 4-3. De trent van de laatste wedstrijden heeft zich ook nu weer voortgezet. Een goed begin van AJAX door een 1-0 voorsprong in de eerste minuut (Hartzema). Hij kon de bal intikken nadat de keeper van onze tegenstander dat 'ding' na een schuiver had losgelaten. Even later, in de vierde minuut kon Fleysman na een goede aan val 2-0 aantekenen. In de 24e minuut zorgde Hartzema voor een 3-0 ruststand. Er was dan ook in de pauze bijna geen reden tot klagen, want er werd bij vlagen goed gevoetbald. Maar ja, dan komt de 2e helft en die was niet om aan te zien. Van ons goede voetbal in de 1e helft was niet meer over en daar maakte Zeeburgia zeer goed gebruik van. Konden terugkomen tot 3-3!!! Brrrü! Het feit dat Simons in blessuretijd er nog 4-3 van maakte was voor ons alleen maar meegenomen. AJAX C1 - DWS C1 3-0 Een tegenstander van het kaliber Zeeburgia, dus zowel dhr. Bor- men als ondergetekende dachten, dat wat er in de vorige 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 6