Kroniek ajax-nieuws Eerst nog even een restantje aangaande de wedstrijden van het eerste elftal. Voor de jaarwisseling vond nog het treffen plaats op eigen terrein tegen Excelsior. Koeman, Muhren en Van Basten in de allerlaatste minuut zorgden voor de 3-0 winst. En omdat Feye- noord het 'onbegrijpelijk' thuis tegen VVV lelijk liet liggen nestelde Ajax zich volledig op de tweede plaats achter PSV. De laatste wedstrijd in 1985 ging tegen MVV in Maastricht. Het werd een re gelmatige 1-4 zege door goals van Koeman (2x), Van Basten en Van 't Schip. Alleen Smeets van MVV kon nog iets terugdoen. En zo werd de eerste helft van deze competitie afgesloten met PSV als lijstaanvoerder en Ajax met Feyenoord in de achtervolging. Opvallend is natuurlijk niet alleen de 70 goals welke Ajax in 18 wedstrijden produceerde, maar zeker ook de nu al 28 treffers van Marco van Basten waarmee hij in Europa ruimschoots aan de lei ding gaat. In beide gevallen is de vraag terecht: waar moet dat op uit komen na 34 wedstrijden? Belangrijk is dat het zeker door het publiek wordt gewaardeerd. Dat men ook ziet hoe druk Ajax be zig is een spel te spelen wat de moeite waard is om naar te kijken. Waarin nogal wat risico geborgen ligt, maar de resultaten van de laatste wedstrijden laten zien waar het toe leidt wanneer het spel gespeeld wordt zoals men het graag ziet. En dan met de weten schap dat Johan Cruijff en z'n technische staf plus spelers in feite pas aan een half seizoen bezig zijn. In het Jaaroverzicht van Stu dio Sport liet Johan Cruijff nog eens duidelijk weten, de overtui ging te hebben dat tegen het spelletje zoals hij dat voor ogen heeft, niets is opgewassen, mits het optimaal wordt uitgevoerd. En daar komt dan nog wat meer bij kijken dan alleen goed- kunnen-voetballen. En wanneer men dan in dat zelfde Jaarover zicht vervolgens de technisch-direkteur van PSV aan het woord laat, dan kan men een hemelsbreed verschil in opvatting over het voetbal aantreffen wanneer het gaat om de vraag: hoe het Neder landse voetbal weer op het goede spoor kan worden gezet. Kraay, die denkt dat met geld alles te koop is en waarbij met recht men zich kan afvragen welke bijdragen PSV levert aan de weder opstanding van het Nederlandse voetbal. Wat dat betreft moet maar niet al te veel richting Eindhoven gekeken worden; er is veel meer te verwachten vanuit Amsterdam waar nu eenmaal de meeste talenten dermate rijpen dat het publiek weer met de nodi ge verwachtingen naar ons stadion trekt. Halverwege de kompetitie is de stand van zeken dus bekend. PSV denkt de titel al z'n beetje binnen te hebben, Ajax zal onget wijfeld op dezelfde weg voortgaan als aan het begin van dit sei zoen werd ingeslagen en Feyenoord zal, naar verwachting, de nodige moeite hebben PSV en Ajax bij te benen. De rest van het veld zal op gepaste afstand van het leidende trio de zaak blijven volgen. Helaas is de verwachting niet gerechtvaardigd dat in dit beeld schokkende wijzigingen zullen plaatsvinden. Verder hebben de meeste clubs de winterstop in gepaste rust doorgebracht. Helaas tijdens de jaarwisseling geen Indoor Soc cer Toernooi ondanks het redelijke succes en zeker de grote be langstelling tijdens de Ajax-wedstrijden in het vorig seizoen. Eni ge opwinding leverde wel het niet beschikbaar stellen van diverse Ajax-spelers voor de ontmoeting tegen Italië welke wedstrijd uit eindelijk door slechte weersomstandigheden niet gespeeld kon worden. De wat opgeklopte zaak werd al gauw weer naar z'n normale proporties teruggebracht en verwacht mag nu worden dat in de toekomst dergelijke stoornissen zullen worden verme den middels betere communicatie tussen alle partijen. En zo zijn we dan het jaar van Wereldkampioenschappen voetbal in Mexico begonnen, waarbij toch wel met belangstelling in de maand juni a.s. de diverse wedstrijden zullen worden gevolgd. Nederland mag helaas weer vanaf de zijlijn toekijken maar dan nog zal het de moeite waard zijn alles te blijven volgen. Verder weinig nieuws van het voetbalfront. We spreken elkaar weer over een paar weken met weer hopelijk goede berichten. Nu, dat was op zaterdagmiddag 4 januari jJ. op Voorland een drukte van belang. Nieuwjaars-Receptie. De jeugd, veelal aanwe zig met de ouders, commissieleden, trainersmudvol was het in het Jeugdhonk, waar Karei zijn staf op 'oorlogsterkte' had ge bracht; Tom, Trudy, Elly, Jos e.a. Een heerlijke stemming was er. Tientallen handjesschudden, omhelzingen'... vooral een goede gezondheid...' Er was oorspronkelijk ook nog een wedstrijd gepland, waarbij een elftal van Vaders het op zou nemen tegen een team van de trainers. Maar het veld bleek onbespeelbaar en zo werd besloten maar binnen te blijven en het feest - want dat was het zo langza merhand wél geworden - daar voort te zetten. En dat mocht van Karei... En zó prettig was de stemming, dat men 'nog-lang-niet-naar-huis- ging. Later hoorden we dat pas om 11.00 uur (ja, 's avonds dan) de zak op slot ging. Een mooie start!! Tijn Middendorp Mart. J. W. Middendorp Clubblad van de Amsterdamse Football-Club "Ajax" xx Maandblad Seizoen 1985/1986 - Februari 1986 No. 5 Abonnement (voor niet-leden) 25,- per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres xx M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20 1171 SP Badhoevedorp Vaste medewerker W. W. Fleisterkamp Administratie-adres Middenweg 4011098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam Advertentie-explotatie gg Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, 1081 JT Amsterdam, xx telefoon 020-445582 Druk Fris' Drukkerijen B.V., Amsterdam Kopij Voor het volgende nummer moet uiterlijk 13 maart a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 1