Van de redactie aan haar medewerkers KNVB om dit besluit te herzien. De redenen hiervoor zijn dat als het Nederlands Elftal zich plaatst voor Mexico Ajax veel spelers voor een trip in januari zal moeten afstaan, bij niet plaatsing er door Ajax veel vriendschappelijk kan worden ge speeld en dat het toernooi in eerste instantie omstreeks 5 a 7 januari zou aanvangen maar dat dit door de KNVB is gewijzigd waardoor het toernooi direct na de kerst zou aanvangen en de spelers geen enkele rust zouden krijgen. Het indoor-soccer toernooi in Brussel wat op 5 januari zou aanvangen staat ook op losse schroeven. Wel zal op 10 december in de Sporthallen Zuid een zaalvoet balwedstrijd worden gespeeld ten behoeve van Kenya. 7. Rondvraag Gezegd wordt dat het zou worden betreurd als de voorzitter zijn functie bij de KNVB zou neerleggen. Gevraagd of hij dit nog steeds van plan is. De mening is dat Ajax toch voordeel heeft bij het feit dat de voorzitter kennis heeft van een hoop KNVB-zaken. De voorzitter antwoordt dat hij zeker nog één jaar zal aanblij ven en de zaak tegen die tijd weer zal bekijken. Als alles goed verloopt zou er misschien wel een verlenging in zitten. Gevraagd wordt verder hoe het is gesteld met het KNVB-con- tract en Filmnet. De voorzitter antwoordt dat de opbrengsten verdeeld worden onder de clubs die meedoen aan deze overeenkomst en dat het contract een looptijd heeft van twee jaar. Zijns inziens zal het de amateurclubs zeker niet schaden, want als de wedstrij den bij de amateurverenigingen zijn afgelast, zou men wel eens gezamenlijk in de kantine naar de wedstrijd uit het be taald voetbal gaan zitten kijken. Tevens is het aantal aansluitingen op dit moment niet zo groot maar indien hier een sterke groei in mocht komen kunnen we de zaak over twee jaar weer bekijken. Gewezen wordt nog op het gunstige effect voor onze spon sors die toch weer op TV verschijnen. Indien er geen contract met Filmnet was afgesloten door de KNVB, zou Filmnet geko zen hebben voor een andere sport hetgeen ook concurrentie voor het betaalde voetbal zou betekenen. Zie bijvoorbeeld de tennismatch Lendl - Mc Enroe van de afgelopen zondag. Klachten over smerige kuipstoeltjes. De voorzitter zal trachten hieromtrent iets te regelen; er wordt op gewezen dat men het enorme kostenaspect voor het schoonmaken niet moet vergeten. Een der aanwezigen merkt op dat de voorzitter in het verleden vaak heeft gevraagd achter elkaar te gaan staan, ook indien het wat minder mocht gaan met ons eerste elftal. Hij heeft er behoefte aan nu mede te delen dat na 8 verlies- punten de ledenraad duidelijk achter het beleid van het be stuur staat. De vraag of Arnesen voor zijn evt. komst naar Ajax nog me disch gekeurd wordt, wordt bevestigend beantwoord. Men vindt de wedstrijdenreeks: Porto, Feijenoord, Sparta in korte tijd achter elkaar thuis wat teveel van het goede. De voorzitter is dit ook van mening, maar dat is uiteindelijk veroorzaakt door de burgemeester van Eindhoven die PSV - AJAX niet op woensdagavond gespeeld wilde hebben, waar door deze wedstrijd werd omgedraaid. Vergeten werd Ajax - Feijenoord dan ook om te draaien. De heer Andriese vraagt of Inter Football inderdaad is overge nomen door Kwantum en of dit de belangen van Ajax niet schaadt. De voorzitter antwoord dat er inderdaad sterke geruchten gaan maar dat M. de Vos dit ontkend heeft. Verder zegt de heer Andriese vernomen te hebben dat het Ajax-stadion brandgevaarlijk zou zijn. Dit is echter bij het bestuur onbekend en de brandweer heeft na een laatste inspectie in augustus medegedeeld dat alles prima in orde was. De heer Blekkenhorst vraagt of de voorzitter nog een gesprek heeft gehad met Ine van Brenk waarop ontkennend wordt geantwoord. Op de vraag of er nog iets van het Mundialito- toernooi is vernomen moet eveneens ontkennend worden geantwoord. De heer Bartels deelt nog mede dat na de laatste thuiswed strijd aan de toiletten bij de F-side enige vernielingen zijn aan gebracht. De F-side zal 50% van de reparatiekosten voor zijn rekening nemen. Sluiting Nadat is vastgesteld dat de volgende vergadering op 6 fe bruari 1986 zal plaatsvinden, sluit de voorzitter de vergade ring en wenst een ieder wel thuis. Aldus overeengekomen en goedgekeurd in de vergadering van 6 februari 1986 G.M. Holsheimer, Administrateur. Wij zouden U hierdoor willen verzoeken voor Uw kopij het papier 'enkel' te beschrijven en niet aan twee kanten. De zetter op de drukkerij kan namelijk - om technische redenen - géén tweezijdig beschreven vellen accepteren. Dat zou betekenen dat wij, redactie, dergelijke kopij eerst zouden moeten overschrijven (typen), hetgeen een niet doenlijke hoeveelheid werk méér zou betekenen. Gaarne uw begrip hiervoor. Bij voorbaat dank voor de medewerking. De Redactie 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 21