Uittreksel van de Notulen aangaande de Ledenraad-vergadering d.d. 7 November 1985 De voorzitter zegt dat het zelfs voor het Ajax-bestuur wel moeilijk is om goede zitplaatsen voor hun eigen dames te ver krijgen. 13. Sluiting De voorzitter zegt dat een ieder heeft kunnen zien dat het be stuur anders is samengesteld dan in het verleden. Morgen avond zal er in de bestuurskamer van het Ajax-stadion een receptie worden gehouden ter gelegenheid van het afscheid als secretaris van de heef Westrik. Hij dankt deze voor de steun die hij als voorzitter van hem mocht ontvangen met name in de aanvangsperiode van zijn voorzittersschap. Luid applaus!!! De voorzitter wenst een ieder wel thuis. De administrateur, G.M. Holsheimer 1. Opening De voorzitter heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Aanwe zig zijn 24 leden, bericht van verhindering werd ontvangen van de heren Henrichs en Van Wijk alsmede van ere-voorzitter Van Praag en de ere-leden De Boer, De Jongh, Timman en Volkers. Voorts zijn aanwezig het ere-lid Westrik, de be stuursleden Been en Van Eijden en administrateur Holshei mer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de jaarvergadering ge houden op 29 augustus 1985 en van de vergadering van 12 september 1985 Opgemerkt wordt dat op blz. 3, punt 8a van de notulen van 29 augustus 1985 de drie ondersteunende leden met terugwer kende kracht tot 1 juli 1985 benoemd zijn tot werkend lid. Verder worden beide notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad Aangezien er geen tegenkandidaten zijn gesteld worden de heren Kraan en v.d. Zwaag wederom benoemd. 5. Statutenwijziging De Algemene ledenvergadering gehouden op 12 september 1985 heeft met algemene stemmen besloten tot de volgende statutenwijziging: Artikel 22, lid 4, te wijzigen in lid 5. In te las sen een nieuw lid 4, luidende als volgt: Zodra leden de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt kunnen zij niet meer in aanmerking komen voor een (herverkiezing of (herbenoeming voor be stuur en ledenraad. Volgens art. 35, lid 6, van de statuten be hoeft dit besluit de goedkeuring van de ledenraad. Er wordt op gewezen dat (her)benoeming niet mogelijk is doch uitsluitend (herverkiezing. Beide uitdrukkingen zijn in de statuten door elkaar gebruikt zodat beide hier vermeld zijn. Maar er is geen bezwaar tegen het schrappen van het woord (her)benoeming. De vergade ring gaat daarna akkoord met de statutenwijziging nadat het woord (her)benoeming is geschrapt. 20 6. Mededelingen van het bestuur Het financieel overzicht over de periode 1-7-85/31-10-85 wordt uitgereikt. Zoals gewoonlijk worden daarover de nodige vragen gesteld, met beantwoording daarvan door penningmeester en voor zitter. De voorzitter merkt voorts op dat het eerste elftal tot heden 8 verliespunten heeft opgelopen, waarvan zijns inziens 5 onno dig. Van te voren is gesteld dat plaatsing voor Europa-Cup voetbal niet in gevaar mag komen. Onze A-trainers zijn zeer tevreden over de huidige gang van zaken. Hetzelfde spelpa- troon loopt als een rode draad door de gehele vereniging. Naar aanleiding van een vraag over de klacht bij de tuchtcom- missie inzake Cruyff deelt de voorzitter mede, dat in het bondsbestuur een Commissie was benoemd om deze zaak uit te zoeken. Dat is inmiddels gebeurd met als uitspraak: er is gewoon geen verschil tussen wat een technisch-directeur mag, wat een trainer mag en verder mag iedereen een elftal coachen. Over het al of niet aantrekken van de speler ARNESEN kan nog niets worden meegedeeld; Anderlecht heeft nog één week uitstel gevraagd i.v.m. vele blessures. Er zijn bij alle partijen redenen aanwezig om de overgang van ARNESEN naar AJAX te laten doorgaan. Hij zelf wil zo gauw mogelijk aan de slag, vooral ook om in aanmerking te komen voor het Deense Elftal naar Mexico. Wat betreft de nieuw in te voeren Europese competitie kan nog weinig zinnigs worden medegedeeld maar dat de UEFA een enorm inkomstenverlies heeft door het uitsluiten van En gelse clubs, door slechte loting van diverse topclubs, is dui delijk. De heer Van Eijden, die als vice-voorzitter in de organi satiecommissie is benoemd, merkt op dat er bij de KNVB een bericht is binnengekomen dat de UEFA liever geen concur rentie voor haar eigen Europacupvoetbal wenst en met name de Italiaanse clubs krabbelen enigszins terug. Of hier nog iets uitkomt? Afwachten. De voorzitter deelt mede dat Ajax niet aan het indoor-soccer toernooi zal meedoen ondanks een laatste poging van de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 20