Kroniek ff Frisch' Drukkerijen B.V., Amsterdam. ff Met betrekking tot de prestaties van het eerste elftal kon in het vorige clubblad nog net worden vermeld dat de uitontmoeting te gen FC Utrecht helaas uitmondde in een nederlaag, zij het mini maal, maar die wel een terugval op de ranglijst tot gevolg had. In een verbeten gevecht lukte het de Ajaxvoorwaartsen niet het doel van FC Utrecht te doorboren terwijl talent John van Loen vrij snel Menzo passeerde. De vierde nederlaag in deze competitie was een feit hetgeen natuurlijk olie op het vuur was voor degenen die nog twijfelen aan de aanpak van hetAjaxspel. Fletzijn consequen ties die geaccepteerd moeten worden, waar ook van geleerd wordt en met enige gerustheid kan het aan de technische leiding van Ajax overgelaten worden om alles op de juiste wijze te beoor delen en dienovereenkomstig te handelen. Iedere wedstrijd blijft altijd weer een momentopname van iets dat over een lange perio de moet worden uitgesmeerd. Het eindresultaat telt alleen met daarin vooral het perspectief voor de toekomst. En niemand zal durven ontkennen dat hetAjaxbeeld niet gunstig zou zijn. De thui- sontmoeting tegen FC Haarlem leverde in ieder geval weer een reeks doelpunten op wat het zelfvertrouwen van de spelers alleen maar ten goede kan komen. De Wit, Van Basten, Vanenburg, Si- looy en Rijkaard zorgden voor de vijf treffers en met de tegengoal van Haarlem door Keur werd de 5-1 winst gerealiseerd. Ajax was weer terug op de vierde plaats met in het vooruitzicht de uitont moeting tegen FC Den Bosch; zo ongeveer een 4-punten ontmoe ting die Ajax zou moeten winnen om de aansluiting bij de top niet te verliezen. Mede gezien de eerdere ervaringen tegen de mensen van Rinus Israel in het vorig seizoen was de overtuiging van de winst zeker niet bij iedereen in gedachte. En juist op momenten dat de zorgen bij sommigen wat toenemen laat de Ajaxploeg zien hoe het kan presteren wanneer het er op aankomt. Niet dat de ploeg bij eerder verloren ontmoetingen minder op het veld was. In tegendeel, Ajax was veelal beter, maar vergat te scoren terwijl de tegenstander daar toe wat ruim de gelegenheid kreeg. Beter het spelletje spelen en toch verliezen, daar kwam tegen FC Den Bosch verandering in. De ploeg speelde niet alleen beter maar drukte dat ruimschoots uit in doelpunten door 3x te scoren via Marco van Basten en (2x) via Rob de Wit. Deugd deed ook het feit dat de ploeg geen moment in gevaar is geweest, Den Bosch geen kans kon creëren en terecht werd terugverwezen. De normen waren weer enigszins hersteld en het legioen kon weer opgelucht adem halen. Dat deed het ook na de daarop volgende ontmoeting tegen Fortuna SC op eigen veld. Qualitatiefniet best (een beetje excuus was het zware veld) werd de winst toch veiliggesteld; Mühren, Van Basten, Koeman en Vanenburg waren de schutters en Frans Thijs- sen verschalkte Menzo waardoor 4-1 winst een feit werd. Verder is over deze wedstrijd weinig te melden. Het was er zo één die op eigen veld wel méér en eigenlijk te vaak voorkomt: te weinig echte tegenstand en de vraag is dan alleen hoe hoog de winst van Ajax zal uitvallen. Menigeen graaft zich in op eigen helft, het liefst pal voor het eigen doel om de nederlaag maarzo minimaal mogelijk te houden. Daarbij wordt kennelijk niet gedacht aan het publiek dat komt voor een leuke wedstrijd, waarvoor nog altijd twee ploegen nodig zijn. Ajax alléén lukt dat niet, zoals niemand dat zal geluk ken. Helaas denken de tegenstanders daar anders over. Nu viel dat bij Fortuna SC nog wel mee. De thuisontmoeting tegen NEC was er één van het slechte soort. Op woensdagavond (van wege Nederland-België) was het wel erg negatief wat de Nijmege- naren presteerden, zodat de onafwendbare nederlaag slechts tot 2-0 werd beperkt. Invaller Johnny Bosman met het hoofd en John van 't Schip in de laatste minuut zorgden voor de twee winstpun ten en daarmee vaste grond op de derde plaats. Feyenoord ver slikte zich eerst een beetje in MW en daarna helemaal in Haarlem zodat alles weer een beetje bij elkaar kwam en iedereen zich ver volgens kon gaan opmaken voorde ontknoping tussen Nederland en België op 20 november j.i in de strijd op één plaats bij de W.K. in Mexico 1986. Met vijfman in de 16-mans selectie was Ajax weer eens de grootste leverancier. Spelbos, Koeman, Silooy, De Wit en Rijkaard stonden onder meer voor de opgave de Belgen te be dwingen met twee goals verschil. U weet inmiddels hoe het alle maal zo dramatisch is verlopen. Even waande Oranje zich in Mexi co om uiteindelijk toch vlak voor tijd het hoofd voor de zuiderburen te buigen. Het was net weer niet gelukt de plaatsing van een be langrijk tournooi te halen en het vervelende is dan altijd weer, dat er zo lang gewacht moet worden eer het wederom zover is. Bo vendien komt dit het Nederlandse voetbal zeker niet ten goede. Voor de bondscoach ligt een schone taak weggelegd van nu af aan naar een team te werken wat zich kan meten met de interna tionale krachten en waarbij al dan niet succes bij voorkeur niet meer afhankelijk moet zijn van slechts één enkele wedstrijd. Daar zal een en ander voor moeten gebeuren. Alleen al met het oog op de toekomst... Hielden de competitie-resultaten van dit seizoen indrukwekkende overwinningen in, 'thuis'V.V.V... 7-1, 'uit': Heracles 1-8, FC.Twen- te 1-8, Fortuna Sittard 6-0, nog niet waren we tot nu toe zo dichtbij de dubbele cijfers 'thuis' als zondag 8 December j.i aan de Mid denweg tegen Sparta uit Rotterdam. NEGEN-NUL Het publiek ajax-nieuws SS Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1985/1986-December 1985 No. 4 Abonnement (voor niet-leden) 25,- per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M.J.W. Middendorp Redactie-adres M.J.W. Middendorp, Zwaluwstraat 20 1171 SP Badhoevedorp Vaste medewerker W.W. Heisterkamp 9S Administratie-adres Middenweg 4011098 AV Amsterdam Postbus 41885,1098 DB Amsterdam Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020,1081 JT Amsterdam, telefoon 445582 SS Druk II op,J Voor het volgende nummer moet uiterlijk 2 januari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 1