Notulen van de jaarlijkse ledenvergadering 12 september 1985 1. Opening Voorzitter Harmsen heet alle aanwezigen welkom. Aanwezig zijn 62 werkende en 14 ondersteunende leden. De voorzitter betreurt de geringe opkomst van de leden voor deze vergadering. Voorts is hij van mening dat het behaalde kampioenschap van Nederland in het seizoen 1984-1985 één van de slechtste van de laatste jaren is. Hij deelt mede dat het bestuur het noodza kelijk heeft gevonden dit seizoen een technisch directeur aan te stellen. In verband met een bij de V.V.O.N. gedeponeerde klacht zal binnenkort met de KNVB worden gesproken over het functioneren van J. Cruyff. Het is nu reeds duidelijk dat deze ons voetbal een ander aan zien heeft gegeven; alleen de competitieresultaten vallen op dit moment nog wat tegen. De publieke belangstelling is ge lukkig wel gestegen. Plaatsing voor .Europacupvoetbal is voor AJAX noodzaak, kampioen van Nederland worden echter niet. Vermoedelijk zullen er binnenkort een paar spelers vertrekken. De voorzitter spreekt de wens uit dat door het aanstellen van een technisch directeur en een technisch coördinator er ho pelijk geen jeugdig talent meer verloren gaat, zodat minder vaak tot aankoop van nieuwe spelers moet worden overge gaan.. Vervolgens vraagt de voorzitter enkele ogenblikken stilte ter nagedachtenis aan de leden die ons in het afgelopen jaar zijn ontvallen. Leden van verdienste: G.Fischer en G.H.Ziegeler Werkende leden: J.Bonneveld, J.Grootenboer, F.Hendriks, L.P.F.Koppen en J. Slot. Ondersteunende leden: W.AIberti, W.G.P.v.d.Burg, B.L.Bouwman en W.ter Meulen. Na 30 juni 1985 zijn overleden het ere-lid R.P.J.Vunderink en het werkend lid W.Addicks. 2. Huldiging van de kampioenselftallen Ajax 3 en 4 Dit punt is komen te vervallen aangezien de huldiging reeds heeft plaatsgevonden tezamen met de huldiging van de kam pioenselftallen bij de jeugd in juni 1985. 3. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 4. Notulen van de vergadering van 13 september 1984 gepu bliceerd in het Ajax Nieuws nr. 2 van oktober 1984 Aangezien niemand op- of aanmerkingen heeft worden de notulen ongewijzigd door de voorzitter vastgesteld. 5. Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad Aftredend zijn de heren: A.Brandsteder, C.C.Harms, H.P.J.Henrichs, J.Hordijk, J.H. Potharst, H.A.Smit, C.A.v.d- .Wal en H.v.d.Zwaag. De 8 leden stellen zich herkiesbaar. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld zijn de he ren herbenoemd. 6. Verkiezing van de 3 leden van de Financiële Commissie (art.24, lid 3 van de statuten) Aftredend zijn de heren D.Keyzer, Ir. J.Lambregts en Drs. L.M.van Wijk. De heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld, stelt de voorzitter voor de heren her te benoemen. De vergadering gaat hiermede akkoord. 7. Verkiezing van een plaatsvervangend lid van de Financië le Commissie (art.24, lid 3, van de statuten) De heer H.J.W.Pil stelt zich herkiesbaar. Aangezien er geen kandidaten zijn gesteld stelt de voorzitter voor de heer Pil her te benoemen. De vergadering gaat hiermede akkoord. 8. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1984-1985 waarin opgenomen een verslag over de werk zaamheid van de ledenraad De voorzitter vraagt of iemand op- of aanmerkingen heeft op het meer dan 100 pagina's tellende verslag. Aangezien dit niet het geval is dankt de voorzitter de secretaris voor zijn uitste kende verslag. Applaus!!! 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1984-1985 Aangezien er geen vragen zijn dankt de voorzitter de penning meester voor het verslag. Applaus!!! 10. Rapport van de Financiële Commissie (art.24, lid 13, van de statuten) De heer Van Wijk wijst op het aanzienlijke negatieve vermo gen, maar hier staan wel de waarde van de spelers en het sta dion tegenover welke beide niet geactiveerd zijn. Er is een ruim financieel verlies geleden maar dit is door ons geaccep teerd om zolang mogelijk te streven naar de top. Mede gezien de ruime toelichting van de penningmeester heeft de finan ciële commissie geen behoefte aan verdere toelichting van de cijfers en adviseert derhalve de penningmeester en de overi ge leden van het bestuur decharge te verlenen voor het ge voerde beleid. Wat ook gebeurt. 11. Statutenwijziging Het bestuur stelt voor: Artikel 22, lid 4, te wijzigen in lid 5, In te lassen een nieuw lid 4 luidende als volgt: Zodra de leden de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt kunnen zij niet meer in aanmerking komen voor een (her)verkiezing voor het bestuur en de Ledenraad Alleen de heer Van Minden is hier op tegen zodat de vergade ring akkoord gaat met de statutenwijziging. 12. Rondvraag De heer Van Minden zegt doodziek te worden van de zwarte handel in ere-tribunekaarten voornamelijk bij uitwedstrijden. Volgens zijn mening worden de kaarten door de firma Hul- scher niet eerlijk verdeeld. De heer Hulscher antwoordt dat dit niet juist is. Indien de heer Van Minden geen zitplaats voor een uitwedstrijd via de Fa. Sacksioni kan krijgen, is dit de schuld van Sacksioni en niet van de heer Hulscher. De heer Van Minden zegt dat hij bij clubs in Zuid Nederland nooit problemen heeft om een goede kaart te verkrijgen. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 19