Juniores D2 Juniores E1 St. Nicolaasfeest Tot slot wil ik als begeleider van bovengenoemd elftal de Heren J. v.d. Veen en T. Bruins Slot bedanken voor de voortreffelijke manier waarop zij mij en het elftal gesteund hebben. De ervaring van deze heren heeft zeker bijgedragen tot genoemde positieve resultaten. Verder wens ik jullie (mede namens Hr. v.d. Veen en Bruins Slot) prettige feestdagen en een voorspoedig 1986. F.M. Andriese Te Drumond bij de Vereniging 'Geinburgia', werd voor ons dit jaar het Tournooi t.b.v. de gehandicapte kinderen gehouden. Het spel wat wij daar vertoonden was niet best, echter goed ge noeg om de 1 e plaats te behalen. De uitslagen waren als volgt: AjaxD2-AlmereD2 -8-0 AjaxD2-Geinburgia D1 -4-0 Ajax D2-The Victory D1 -2-0 Voor de 'Beker' werd er 'uit' tegen 'Dumen D1gespeeld, een te genstander die wij 2 weken hiervoor ook al hadden ontmoet en toen met 0-7 versloegen. Nu stonden wij bij de rust met 3-2 achter en moest er bij een aantal jongens in de pauze orde op zaken gesteld werden. Dat resulteer de in een goede 2e helft en een score van 3-7 in het voordeel van 'Ajax'. Vriendschappelijk werd er ook nog gespeeld: AjaxD2-RapiditasD1 12-0 Ajax D2-K.V.V. D1 6-0 K.V.V. D selectie-Ajax D2 0-9 Z.F.C. D1 - Ajax D 2 1-5 AjaxD2-Blauw-witD1 3-3 Vermeld dient te worden dat wij bij K.V.V. een vóórwedstrijd speel den bij een plaatselijke 'derby'. Een uitstekende ontvangst verzorging de uitslag 0-9 waren de ingrediënten voor een geslaagde voetbal-zondag. De door mij met interesse tegemoet geziene competitie verloopt tot op heden voor ons niet onaardig. Eindelijk tegenstand waarbij nu blijkt, dat sommige jongens het dan moeilijk krijgen, maar anderen daardoor gemotiveerder- dus beter gaan spelen. Een punt is, dat men vaak slecht luistert naar hetgeen in hun eigen belang verteld wordt. Meestal zijn dat dan die jongens die minder presteren. Wij geven de moed niet op en blijven hieraan met nog meer elan werken. De uitslagen in deze competitie zijn tot nu toe als volgt: Ajax D2-Amstelland D1 2-0 Bijlmer D1 -Ajax D2 0-4 Ajax D2-Voorland D1 6-1 A.L. van Zoest AJAXE1 - A.S. '80 E1 8-0 Deze eerste bekerwedstrijd (afd. Oost) werd door onze jongens op vrij regelmatige wijze gewonnen. De tegenstander werd van het begin af aan onder druk gehouden en via goede aanvallen vooral van 'achter' opgezet, werd er lustig door ons gescoord. Rust 5-0. Eindstand 8-0. Argon E1 -AJAXE1 1-7 Na de door ons royaal gewonnen voorrondes kregen wij als eerste tegenstander in de competitie Argon E1Een van oudsher lastige tegenstander, die alleen in het begin van deze wedstrijd enigszins tegenstand bood. Maar na die altijd belangrijke eerste goal was het gauw gebeurd en werd het voor de rust al 0-4 via prachtige doelpunten van onze voorhoede. Na de pauze wist Argon één maal te scoren door een onoplettend heid van onze vrije verdediging; het gaat af en toe ook wel eens té makkelijk. Overigens een fraaie goal! Wij lieten ons echter niet van de wijs brengen, bleven goed voet ballen en scoorden nog driemaal. Eindstand 1 -7. D.C.G. E1 -AJAXE1 0-9 Na de afgelasting van de week ervoor waren onze jongens er op gebrand om deze tegenstander die ongeslagen aan de kop stond (2 gespeeld - 4 punten) te overwinnen. Het optimisme vóór de wedstrijd kende geen grenzen. Maar enige waarschuwende woorden van onze trainer bleken een goed effect te hebben. Goed geconcentreerd werd er begonnen en D.C.G. kreeg geen schijn van een kans om z'n eigen spelletje te spelen. Constant waren we op de helft van de tegenstander. Via goed op gezette aanvallen die meestal begonnen bij onze vrije man op het middenveld (Mendel) werd er gescoord. Vooral de eerste goal was erg mooi, hoog en hard in de touwen. En via een 0-4 ruststand werd de einduitslag 0-9 bereikt. Fraaie goals, goed gevoetbald. P.S. Er werden de afgelopen weken ook nog enige vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld tegen hoofdzakelijk D. junioren teams, dus ouder en fysiek wat sterker. Uitslagen: AJAX E1 - BLAUW-WIT D comb. 6-0 Z.F.C. D2 - AJAX E1 0-9 AJAX E1-K.V.V. D2 6-0 GOOI E1-AJAX E1 0-10 Z.S.G.O. D1 - AJAX E1 1-4 H.K. van Teunenbroek Ajax trainer Tonny Bruin Slot werd op het "matje" geroepen. Overigens niets dan lof. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 17