AMSTEL BIER y soonlijke fouten waren oorzaak, dat de gastheren uiteindelijk met 6-2 verdiend wonnen. Van Ajax-kant, gezien de kracht van 't elftal, een schandelijke prestatie. Het sprak haast vanzelf dat NFC 2 in de volgende thuiswedstrijd het slachtoffer zou worden van een team dat zich rehabiliteren wil de. Wel, Ajax trok dan ook fanatiek van leer tegen de zich fel ver zettende Amstelveners. Na een kwartier werd de score geopend na een verre ingooi van Richard de Vries die door Danny v.d. Moot hard werd ingeschoten. Pas in de tweede helft wist Rob Been de NFC goalie ten tweede male te verschalken na een fraaie solo. De genadeklap bleef toch nog vrij lang uit, maar toen was 't ook defini tief over met de gasten. Een lob over de uitlopende doelman, ge volgd door een lange solo, beide van Ron Pos zorgden voor 3-0 en 4-0. Philip Uitden Boogaard ten slotte bracht na een combinatie met Richard de Vries en Frits Kok de einduitslag van 5-0 op 't sco rebord. De wedstrijd tegen SDW 2 vormde weer duidelijk een daling in de prestatiecurve. Alleen de laatste vijf minuten van de eerste helft toonde duidelijk iets van voetbal aan en werd Ajax wakker ge schud door de openingstreffer van de gastheren. Al heel snel kwam 't antwoord, ook al ontstond die niet uit een vloeiende com binatie. Philip Uitden Boogaard schoot een vrije trap in de muur, maar was in de rebound gelukkiger. Na duidelijke aanwijzingen in de rust kwam Ajax beter uit de startblokken en dat resulteerde na zo'n twintig minuten in een treffer van Brian Chin Ten Fung, die door Patrick van Dijk fraai werd vrijgespeeld. ledereen wachtte toen op de genadeslag en Ajax kreeg daarvoor de nodige kansen, die echter verprutst werden. Het werd zelfs nog volkomen onno dig 2-2 en hoewel Ajax daarna nog fel ten aanval trok, wist het SDW niet op de knieën te krijgen. De lastige uitwedstrijd tegen Elinkwijk 2 werd met 1 -0 gewonnen. Ajax speelde een goede wedstrijd en deed zijn tegenstander 20 min. in de tweede helft de das om door.Viggo Waas. Inmiddels hadden Richard de Vries en John Busink het Utrechtse houtwerk getest. Een gedisciplineerd spelend Ajax hield zich in 't laatste kwartier de tegenstander, die alles of niets speelde, van 't lijf, al hoewel het soms zeer benauwd werd in ons doelgebied. Remco de Jong toonde eens te meer dat hij een betrouwbare sluitpost is. Ajax 4, zo goed begonnen, kreeg ook volkomen onnodig punten verlies te slikken. Dat begon met een gelijkspel thuis tegen Neer- landia 2,. op dat moment koploper. Beide ploegen begonnen erg goed en vooral van Ajax-zijde werden de aanvallen van achteraf opgebouwd, afgewisseld met lange doeltrappen van goalie Abel Blom. Na een kwartier nam Ajax de leiding, via een machtig af standsschot van Nol Boerkoel, maar nog in dezelfde minuut was 't weer gelijk uit een vrije schop, waarbij onze defensie niet attent genoeg reageerde. (1 -1 ruststand). Na de hervatting speelde Ajax wat aanvallender dan z'n tegenstander, maar 't zou toch nog twin tig minuten duren eer Ajax opnieuw de leiding nam. Ed Lefeber kopte de bal tegen de paal en de rebound was voor Mike van de Wijst. Alhoewel Neerlandia scherp op de counter speelde, had niemand meer gerekend op de gelijkmaker, vooral ook omdat Abel Blom zijn goal meer dan bekwaam verdedigde. Het was dan ook vooral voor hem erg triest dat de gasten, opnieuw uit een vrije schop, als nog de halve winst meenamen (2-2). Evenals 't derde, moest oók 't vierde zijn meerdere erkennen in AFC 3. Op zich is dat niet zo erg, maar de manier waarop dit ge beurde was Ajax onwaardig. Het is dat AFC zo bijzonder slordig met de kansen omging, want anders was een monsterscore mo gelijk geweest. Het bleef nu slechts bij 1-3, waarbij de enige goal van Ajax werd gescoord door Bas Boone, na goed voorbereidend werk van Vulco Staneke (met Abel Blom en Joop Nielen de enige die een voldoende scoorde). We zullen er niet méér over zeggen, een ieder weet best waar de tekortkomingen zitten. De thuiswedstrijd tegen DWS 3 was een wedstrijd met twee ge zichten. Voor de pauze een dominerend DWS met goed, beweeg lijk, verzorgd veldspel waardoor onze defensie herhaaldelijk werd uitgespeeld. Dit gevoegd bij de twee toegekende penalties aan DWS en 't is niet verwonderlijk dat we tegen een kansloze 0-4 ach terstand aankeken. Na enige harde woorden, in de tweede helft een herboren Ajax dat DWS zijn wil oplegde. Vanaf de aftrap scoorde Mike v.d. Wijst al direct 1-4 en niet lang daarna was 't Joop Leeuwendaal die nummer twee in de touwen joeg. Toen op nieuw Mike van de Wijst met een fraaie kopbal voor 3-4 zorgde leek alles nog mogelijk. Echter, iedereen was zo bezig met zijn aanvallende taak, dat verdedigend naar de noodrem moest wor den gegrepen. Dat werd penalty nummer drie, die door DWS koel bloedig werd benut (3-5). Hoewel Ajax de moed daarna niet opgaf, bood de klok ons geen ruimte meer verder dichterbij te komen. In Amsterdam-noörd tegen DWV 3 zagen we een eerste helft met goed voetbal van beide kanten met Ajax in de meerderheid. Mike van de Wijst scoorde de openingstreffer uit een scrimmage en hoewel we daarna nog diverse kansen kregen, lukte het ons niet een tweede goal te doen aantekenen. Integendeel, nog voor de kleedkamers voor de eerste maal werden opgezocht, kwam DWV gelijk uit een vrije schop, die keihard en goed werd ingeschoten. Na de thee opnieuw een fel startend Ajax, doch bij afstandschoten van Sander Weerdenburg stonden paal en lat herhaaldelijk in de weg. Evenals in de eerste helft was 't laatste woord ook nu weer aan DWV. De linkerspits van de gastheren passeerde drie ajacie- den op rij en kon slechts door een handsbal van scoren worden afgehouden. De toegekende strafschop werd echter feilloos be nut (2-1). Om niet teveel achterop te raken was 't winnen van de thuiswedstrijd tegen RKAV 2 een abosulte 'must'. Goed opkomen en doorzetten van rechtervleugelverdediger Rick van de Bosch resulteerde al vroeg in een 1 -0 voorsprong en niet lang daarna was 't uitblinker Mechmed Okatan die de RKAV-doelman met een 20- meterschot verschalkte. Nonchalance in de defensie betekende echter opnieuw een tegengoal en Ajax had beslist moeite met 't matige, maar nuchtere spel van zijn tegenstander die regelmatig de bal ineens op de pantoffel nam. Mike Harman omzeilde vak kundig en zeer beheerst de buitenspelval en maakte zijn fout uit de eerste helft goed (3-1). Mike v.d. Wijst zorgde zelfs nog voor een vierde goal met een mooie kopbal, na een goed genomen hoek schop. Extra vermelding verdient nog het sublieme keeperswerk van onze Abel Blom, die met zijn geweldige uittrappen ook steeds 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 12