sama sebo AJAX Senioresvoetbal INDONESISCH RESTAURANT Ik voetbal al vanaf m'n 5e jaar. Begonnen bij SC Oranje in Schoon- ebeek. Altijd in de hoogste elftallen gespeeld en altijd kampioen geworden. Op een gegeven moment speelden we met het Drentse jeugd-elftal om het Nederlands kampioenschap. Dat was in okto ber '84. Daar werd ik toen gescout door Janie v.d. Veen. En omdat Ajax altijd m'n club is geweest voelde ik best voor een overgang naar betaald voetbal, naar Ajax. O ja, ik had volop belangstelling, PSV, Feyenoord, FC Groningen, Emmen en zo... Maar ja, Ajax trok me wel erg aan, echter m'n vader stond er op dat ik m'n school zou afmaken. Ik had eerst al MAVO gedaan en ging toen naar de HA VO. Ajax bood uitstekende mogelijkheden aan om m'n school af te maken. Via de Studie- en Begeleidingscommissie. En ik kon te recht op de Berlage Scholengemeenschap. Zit nu in HAVO-5 en doe dus dit jaar eindexamen. Wel moeilijk, hoor, maar ik wil het per sé halen om het volgend jaar alleen maar aan voetbal te kunnen denken. Naar school gaan vind ik niet leuk, maar ik zal toch-alles- op-alles-zetten om de studie af te maken. En denk er om dat ik een enorm feest geef wanneer ik slaag. Dan gaan even alle remmen los. De steun die ik krijg is geweldig. Normaal gesproken ga ik op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag vanuit school naar Ajax en doe daar m'n huiswerk onder begeleiding van een leraar. Dat is meestal van kwart voor drie tot vijf uur. Dan trainen en half acht ben ik thuis. De volgende dag om half acht weer naar school en 's avonds om half acht weer thuis. Het valt soms niet mee, maar het moet maar zo. Je zult toch wat diploma's moeten hebben voor later. Ik wil in ieder geval in de sport blijven. Ga ook trainersdiplo ma's halen. Lijkt me geweldig. Ik geloof ook dat, wanneer die studiemogelijkheden er niet ge weest waren, ik al lang van school zou zijn gegaan. Ik ben niet zo'n studiehoofd en ik heb echt een flink zetje in de rug nodig om het vol te houden. Dat gaat nu uitstekend. Er is nu een goed evenwicht tussen studie en sport en straks wil ik alles op de ^port gooien. Ik speel momenteel hoofdzakelijk in de Reserves. Ben daar, geloof ik, topscorer. Dat gaat me makkelijk af. Natuurlijk is dat elftal er om te presteren voor het éérste team. Spelers kunnen alleen terugko men of een plaats veroveren in het eerste elftal wanneer in het tweede elftal goed wordt gespeeld. Verschillende spelers hebben zich aldus een plaats teruggeknokt via dat elftal. En natuurlijk win nen. Iedere wedstrijd weer. Profvoetballer zijn lijkt mij erg leuk. Natuurlijk redelijk veel vrije tijd. ledereen droomt er van, van z'n hobby z'n beroep te maken. En wanneer dat dan lukt bij een club als Ajax, is dat toch geweldig. Ajax is eigenlijk een bedrijf, hè, het moet winst maken om weer nieuwe zaken te kunnen aanpakken, om goede spelers te kopen, om Europees voetbal te spelen. Zo zie ik het tenminste. Zoals een fabriek winst moet maken om nieuwe machines te kunnen kopen. Voor ik naar Ajax ging wist ik bijna niets van de club. Nu weet ik wel hoe het een en ander in elkaar zit. Het is een voetbalbedrijf, een voetbalschool. Het leven wat ik nu leid is niet eenvoudig door die combinatie van studie en topsport. Maar die studie is straks voor bij. Ik hoop werkelijk dat ik slaag. Dan heb ik nog 2 jaar van m'n contract te gaan en kan ik alles op het voetbal zetten. Ik voel niet dat ik iets mis. Ja, natuurlijk die overgang van Drente naar Amster dam was wel even wennen. De mensen hier zijn harder, cynischer. In Drente is men nuchter. En je laat natuurlijk je familie en al je vrienden achter. M'n vriendin woont ook nog in Drente maar bijna ieder weekeinde ga ik naar Drente om bij haar te zijn. Ga ik ook altijd bij m'n oude club kijken, of bij Emmen. Tenzij Ajax thuis speelt want dan ben ik in Amsterdam. Ajax heeft een goede ploeg. Ja, er wordt wel eens verloren, maar de manier waarop is belangrijk. Kansen genoeg maar geen goals. Maar dat komt wel, zeker, ledereen werkt er hard aan. Veel trainen, veel oefenen. Ik ben nu 17. Ik begin eigenlijk pas...' Tijn Middendorp door W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Ajax 3 maakt een wat moeilijke periode door en heeft wat punten moeten afstaan aan zijn tegenstanders. Het voornaamste is wel dat de ploeg zelden in dezelfde opstelling kan spelen. In Heemstede tegen RCH 2 werd het een vreemde wedstrijd. Ajax nam de leiding na goed doorgaan van Ron Pos die Viggo Waas bediende. De gastheren kwamen nog voor de rust op 1 -1 en wan neer Remco de Jong niet eenmaal een bal fraai van de schoen van een tegenstander had geplukt en wanneer de arbiter een duidelijk geval van onderuithalen van Patrick van Dijk had gehonoreerd met een strafschop, dan was de stand 2-2 geweest. Na de thee bracht Frits Kok ons opnieuw op voorsprong, weer op aangeven van Ron Pos. Halverwege de tweede helft lobt Richard de Vries de bal over de doelman heen en deze rolt vrij de goal in. Vriend en vijand kijken verrast op als het doelpunt wordt afgekeurd, omdat twee andere spelers in de achtervolging met elkaar in botsing kwamen. In plaats van 1 -3 wordt het nu binnen de minuut 2-2. Ajax probeerde daarna van alles, speelde 'va banque' en verloor met 4-2. Alhoewel de uitwerking van scheidsrechterlijke beslissingen op enkele momenten van de wedstrijd zeer ten nadele van Ajax wa ren, is de nederlaag toch voor ten minste 90% eigen schuld. Zeker in 't eerste half uur, hebben we met gemiste kansen duidelijk de boot gemist. De thuiswedstrijd tegen DWS 2 was een ontmoeting om zeer snel te vergeten. Ajax kreeg handen vol kansen, maar wist daar slechts één, via John Bonouvrie, van te benutten. We hadden daarbij 't geluk dat onze gasten met echt countervoetbal ook niet verder kwamen dan één treffer, maar eigenlijk hadden beide ploegen geen enkel punt verdiend. Eindstand dus 1 -1 In Sloten speelden we met Ajax 3 een goede wedstrijd tegen Blauw Wit 2. Rob Been gaf al in de achtste minuut zijn visitekaartje af, door uit een indirecte vrije schop bikkelhard de paal te raken. Toch nam Ajax nog voor de wisseling van speelhelft een duidelijke 0-2 voorsprong, beide malen na goed voorbereidend werk van Ri chard de Vries. Eerst profiteerde Rob Been en vervolgens Mike Wadi. Zoals te verwachten was speelde Blauw Wit in de tweede vijfenveertig minuten alles of niets en dat resulteerde weliswaar in een doelpunt (1 -2), maar daar staat tegenover dat Ajax een tiental kansen riant om zeep bracht, waardoor de wedstrijd tot 't einde - onnodig - spannend bleef. Overigens dient gezegd te worden dat Ajax verdiend zegevierde. Aan de Boelelaan begon Ajax tegen AFC 2 erg goed en dat resul teerde dan ook in een doelpunt van Frits Kok, die een mooie voor zet fraai inkopte. Wat gelukkig was 't in dezelfde minuut al weer gelijk. Niet geschrokken gingen de Ajax-spitsen weer fel in de aan val en AFC wachtte het geschikte moment af voor een counter. Ajax was te gretig, maar té weinig agressief en daarvan profiteer den The Reds. Nog voor de rust liepen ze uit tot 3-1In de periode na de thee een ongeveer gelijk wedstrijdbeeld. Ajax ogenschijnlijk sterker, maar AFC slim spelend. Mike Wadi, scorend na goed werk van Ron Pas, bracht de stand nog terug tot 3-2, maar veel per- P. C. Hooftstraat 27 (hoek Hobbemastraat) Telefoon 628146 - 's zondags gesloten 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 11