A JAX Senioresvoetbal door W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Als we op de resultaten van 't voorseizoen mogen afgaan, belooft 't ook ditmaal weer een interessante competitie te worden. UW 2-AJAX 3 1-4 Het Utrechtse UW is ieder jaar weer een lastige tegenstander. Niet omdat zij unfair zouden spelen, maar vanwege 't feit dat het altijd vanuit een gesloten defensie tracht te spelen. Ook dit jaar maakte 't daarop geen uitzondering. UW verdedigde fanatiek en Ajax was bovendien niet doortastend genoeg. De ruststand was derhalve nog dubbelblank. In het tweede gedeelte van de wedstrijd deed Ajax er nog een schepje bovenop en toen bleek dat de gastheren al snel hun kruit verschoten hadden. Reeds in de tweede minuut was 't raak: Richard de Vries bracht de bal voor en Mike Wadle lobde de bal in de bovenhoek (0-1Drie minuten later viel in feite al de beslissing. Opnieuw stond Richard de Vries aan de basis. Zijn harde kopbal kon wel worden gepareerd, maar in de rebound tikte Frits Kok attent in. Danny v. d. Moot bracht ons via een penalty, nadat Patrick van Dijk door de doelman 'getorpedeerd' was, definitief in veilige haven. Weliswaar scoorde UW nog 1 -3, door een moment van onachtzaamheid in de defensie, maar een tweede strafschop, ditmaal wegens hands, bracht de eindstand op 1-4. John Busink was deze keer de schutter. Vermelden we tenslotte dat ook 't houtwerk nog diverse keren op zijn deugdelijkheid werd getest en 't is duidelijk dat Ajax ditmaal heer en meester was. AJAX 3-ZEEBURGIA 2 6-2 Een goed spelend Ajax legde Zeeburgia in deze wedstrijd bijna konstant zijn wil op. Alleen 't eerste halfuur mochten de Kruis- laanbewoners nog op een positief resultaat hopen. Ajax kwam daarin niet tot scoren en werd in feite pas wakker na een defensiefout, waarvan Zeeburgia goed profiteerde (0-1). Kort daarna een snelle Ajax-aanval over rechts, besloten met een mislukt schot, dat door Rob Been jr. toch nog allert in een doelpunt kon worden omgezet. Kort voor rust scoorde Frits Kok met een fraaie kopbal uit een hoekschop (2-1Na de thee was 't alleen nog maar Ajax dat aanviel en Zeeburgia dat met kunst- en vliegwerk moest verdedigen. John Bonouivrie Café Restaurant Frankendaal middenweg 116, 1097 BT amsterdam, tel. 020-655194 woensdags gesloten Het Café Restaurant waar sportvrienden elkaar vinden en u zich al gauw thuis voelt. Voor een hapje en een drankje staan wij altijd voor u klaar. Maar ook voor uw compleet verzorgd diner tot max. 35 personen. met vriendelijke groeten fam. Gunzel en Mijzen scoorde 3-1 na een fraaie solo, Frits Kok had opnieuw succes met een fraaie kopbal en Jerry v. d. Wijst kogelde van 25 meter het vijfde doelpunt in de touwen, alvorens de gasten nog iets terug konden doen. Viggo Waas bepaalde via de binnenkant paal de eindstand op 6-2. Ajax 4, vorig jaar gepromoveerd naar de Reserve derde klas KNVB, voelt zich daar kennelijk al volledig thuis. AJAX 4-PANCRATIUS 2 2-1 De openingswedstrijd van't seizoen was welliswaar nog niet van groot gehalte, maar de eerste twee punten werden wel verdiend. Aanvankelijk stonden we behoorlijk onder druk, hoofdzakelijk veroorzaakt door teveel balverlies en slordig passwerk. Toen Joop Leeuwendaal na een kwartier een straf schop mocht verzilveren (1 -0) leek 't even beter te gaan. Maar Pancratius bleef goed voetballen. Men bood zich goed aan en bouwde aanvallen heel wat zorgvuldiger op dan Ajax. Het was dan ook volkomen in overeenstemming met 't wedstrijdbeeld dat zij nog voor de thee de balans in evenwicht brachten. Na de hervatting twee ploegen die redelijk tegen elkaar opgewassen bleken met Ajax als gelukkige winnaar. Jerry v. d. Wijst, onze centrumspits, scoorde met een keurige lob 2-1 en in de defensie hield Abel Blom er goed 't oog in en behoedde zijn team een paar maal voor de gelijkmaker. ST. MARTINUS 2-AJAX 4 2-3 Tegen Martinus kwam Ajax goed uit de startblokken en zorgde ervoor dat de Amstelveners weinig in te brengen hadden. In de defensie was de mandekking goed verzorgd en in de aanval werd prima breed gespeeld. Marcel Hof bracht na enige in dividuele staaltjes de stand op 0-1. Martinus knokte terug en wist zowaar gelijk te maken, maar nog voor het rustsignaal nam Ajax opnieuw een voorsprong. Mike Harman hield het hoofd koel en scoorde beheerst 1 -2. Na de thee werd het zelfs nog 1 -3 via een fraaie goal van Ed Lefeber. Opnieuw vocht de thuisclub terug, vurig aan gemoedigd door een inmiddels toegestroomde menigte supporters. Dit leverde zelfs nog een doelpunt op, maar Ajax nam de punten mee naar De Meer (2-3). AJAX 4-JOS 2 1-1 Hoewel de verwachtingen in deze tweede thuiswedstijd hoog gespannen waren, was 't totale wedstrijdbeeld niet al te best. Welliswaar waren wij regelmatig in de aanval, maar de coun ters, voornamelijk uitgevoerd over de rechtervleugel van de gasten, waren niet van gevaar ontbloot. Aan Ajax-kant was een schot op de lat in feite het enige wapenfeit. Typerend is te zien hoe weinig er geschoten wordt. Men wil de bal als't ware in t vijandelijke doel lopen. Bij 't wisselen van speelhelft waren nog geen doelpunten gevallen. Toch nam Ajax de leiding via Arjan Zwerwer, die een beheerste goal maakte, maar toen JOS nog iets feller ten aanval trok kwamen we in de verdrukking. Welliswaar kregen ook wij nu 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 6