wedstrijd met erg veel publiek. Het liep voor Ajax ongelukkig af. De openingstreffer van Vanenburg was niet voldoende. De gelijkmaker volgde al snel in de tweede helft en een ongeluk kige manoevre van Menzo zorgde voor de volle winst bij FC Groningen. De tweede nederlaag was een feit, wat onnodig maar zo kan dat gaan in het voetbal. Dan breekt er een betere periode voor Ajax aan. In De Meer wordt debutant FC VVV met 7-1 verplètterd. Van Basten (2x), Vanenburg, Van 't Schip, Bosman en Rijnink waren de schut ters. Vervolgens ging het op weg naar Almelo om de andere debutant Heracles te bestrijden. De Ajax-ploeg deed het nog eens dunnetjes over door aldaar 8 goals te produceren met Marco van Basten als topschutter (5x inclusief een echte hattrick). Mühren, Van 't Schip en Rijkaard completeerden de acht goals en met die ene tegen kwam de 1-8 op het bord. De eerste wedstrijd voor de Europa Cup 1. Het lot had FC Porto uit Lissabon aangewezen. Een niet eenvoudige opponent maar toch wel een tegenstander met mogelijkheden voor Ajax. Het liep evenwel niet voorspoedig. Een 2-0 nederlaag, ondanks een behoorlijk veldoverwicht, reduceerden de kansen voor een volgende ronde aanzienlijk. Ook de andere Nederlandse clubs hadden het veelal niet eenvoudig. Met toch nog wel redelijke prestaties. Over twee weken zouden we het allemaal weten. Eerst weer de competitie met voor Ajax de thuisontmoetingen tegen Roda JC. Er werd weer flink op los gescoord. Van Basten (3x), Koeman, Rijnink en Van 't Schip zorgden voor de 6-0 winst. Vervolgens werd Go Ahead Eagles in Deventer voldoende bedwongen om de winstpunten te pak ken. En weer was het Marco van Basten die de goals produ ceerde. Terecht staat hij thans fier aan kop van de topscorer- lijst. De tweede ontmoeting tegen FC Porto bracht ons niet wat velen hoopten. Twee goals moesten worden weggewerkt doch de zeer defensief en behoudend spelende Portugezen weiger den aan te vallen en beperkten zich tot uitsluitend met 11 man te verdedigen waardoor het wel erg druk werd in het straf schopgebied van de mensen uit Noord Portugal. Het was soms om moedeloos van te worden en de kleine kansen die Ajax kreeg werden niet benut waardoor de 0-0 eindstand een feit werd. Ajax er uit, FC Porto een ronde verder. Zo gaat dat in bekervoetbal. Sparta lukte het wonderwel de HSV Hamburg op het laatste moment te elimineren en met PSV (geen kind aan j JAN WESTRIK afscheid als secretaris de Luxemburgers) kan deze club zich opmaken voor de tweede ronde. Feyenoord, FC Utrecht en Ajax zullen weer een jaar moeten wachten. Maar lange tijd om te treuren was er niet want Ajax- Feyenoord stond alweer op het programma. Ongelukkig na zo'n Europa Cup-wedstrijd maar de competitieleider denkt daar kennelijk anders over. Hoe het ook zij, de strijd van de DE GOUDEN SPELD, onderscheiding van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Burgemeester ED VAN THIJN namens het Gemeente Bestuur van Amsterdam Bond

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 2