F. de Wit Juniores B2 Juniores C1 Juniores C2 moeilijker om in ons ritme te komen. Na een rommelige eerste helft welke met een stand van 0-0 inging, hebben wij alleen in het eerste kwartier goed gevoetbald, wat uiteindelijk in een 3-0 winst resulteerde. Dan AJAX-UITHOORN 18-0 Wat hiervan nog te vertellen. Je kunt dan spreken van 'zwakte' van de tegenstander, maar 18 goals maak je alleen als je zelf goed speelt. We gingen de week daarop naar Zeeburgia, een wedstrijd met grote rivaliteitspanning. Na een sterk begin konden wij onze opponent op voldoende afstand plaatsen; nog vóór de pauze werd het gelijk (1-1). Na de thee werden wij steeds sterker en dit leidde tot 1 -4. Vlak vóór tijd nog een tegendoelpunt (2-4) en daar bleef het bij. Dat schreef begeleider C. van Eijden. Met een zeer gevarieerd oefenprogramma werd de aanloop naar het nieuwe seizoen genomen. Veel wedstrijden spelen was zinvol, omdat de spelwijze van opzet wat gewijzigd is in vergelijking met voorafgaande seizoenen. De resultaten van het oefenprogramma waren wisselvallig. Het 'vallen en op staan' zal zich zeker dit seizoen wel vaker voordoen, temeer daar wij meteen zijn gestart in de hoogste afdeling. De eerste wedstrijd tegen KBV was aardig tegen een nagenoeg gelijk waardige tegenstander, de nipte overwinning lag geheel in het wedstrijdbeeld. Tegen WA ging het wat makkelijker. Op een zich weliswaar sportief maar zwak verwerende tegenstander werd een ruime zege behaald. Bij DWV werd reeds in de beginfase ruime achterstand geboekt door een paar ongelukkige momenten aan onze kant en om dan tegen deze snelle maar vooral fysiek sterkere tegenstander terug te komen was teveel van het goede. Helaas werd tegen DCG onnodig verloren. Wij hadden een zeer groot veldoverwicht en diverse doelrijpe kansen in de eerste helft. Door diverse oorzaken stortten wij in de tweede helft als een kaartenhuis in elkaar en maakten het onze tegenstander wel zeer makkelijk. Jammer, maar geheel onnodig verloren. Conclusie na de eerste wedstrijden is, dat wij dit seizoen niets cadeau krijgen en iedere wedstrijd 'diep in de kast' moeten om het bij te benen, voorwaar een hele klus. Teun Bogaard AJAX C1-DCG C1 8-1 Het nieuwe spelconsept dat tegenwoordig gehanteerd wordt, gaat bij ons nog met 'ups' en 'downs'. Wel scheppen wij ons zeer vele kansen, maar daarvan worden ook een groot aantal gemist. Maar ja, ook het scheppen, creëren van kansen is uiteraard belangrijk. De eerder genoemde 'ups and downs' waren ook op deze wedstrijd van toepassing. Zeker in de tweede helft na een aantal verschuivingen, was het niet best. Voor een groot deel te wijten aan het gebrek aan concentratie. Ik weet dat dit moeilijk is, vooral als je toch steeds met grote cijfers wint. Maar het is toch van groot belang je dit (con centratie) aan te leren, want in de hogere leeftijdsgroepen kan dat gebrek funest zijn. Rest mij nog te vertellen wie de doelpuntenmakers waren: Patrick Hartsema (4x), Dave Fleysman, Mark de Boer, Martin Cruijff en Bruce Sealtiel. DWV-AJAX C1 1-6 Was deze opponent het vorige seizoen min of meer een 'nachtmerrie' c.q. een zeer lastige tegenpartij, vandaag was dat niet het geval. Alleen in de eerste vijf minuten kregen zij een paar kansen, maar voor de rest hadden wij de partij onder controle, hoewel dat niet altijd vlekkeloos verliep. Vooral 'achterin' was het af en toe rommelig en dit komt - ik herhaal het nogmaals -, door concentratiegebrek. Hoewel toch beslist meerdere jongens er zich reeds van bewust zijn wat zij wel en wat zij niet moeten doen. Dus verbetering zit er wel in. Uitslag: 1-6; Patrick Hartsma was weer onze topscorer (4x) met Mark de Boer en Bruce Sealtiel elk één goal. ZEEBURGIA C1 -AJAX C1 1 -5 Op papier is dit altijd een lastige tegenstander. Maar in deze partij - zeker in de eerste helft - gaven wij de thuisclub maar weinig kans om gevaarlijk te worden. Met goede combinaties, zowel over links als over rechts werden door ons scoringskansen geschapen. Helaas was dit goede spel in het tweede gedeelte van de wedstrijd niet meer aan de orde, waardoor onze tegenstander enige redelijke kansen kregen. Maar door het goede werk van onze doelman Stefan Teeken, kon Zeeburgia maar éénmaal tégen scoren. Onze doelpunten kwamen van: Bruce Sealtiel, Ramon de Bruin, Michael Reiziger, Martin Cruijff en Byrd Muhlandiz. DWS C1-AJAX C1 1-7 Deze wedstrijd is eigenlijk een verlengstuk van de vorige, alhoewel het in de eerste helft bij óns iets minder liep en beter in de tweede drie-kwartier, althans in de laatste tien minuten hiervan Het was danwel een ruime overwinning, maar ik schat dat van het totaal aantal kansen wij maar 20% gerealiseerd hebben. Doelpunten van: Patrick Hertzema (3x), Ramon de Bruin (2x), Dennis Boogaard en Byrd Muhlandiz. De C2 gaat een moeilijk seizoen tegemoet. De tegenstanders zijn fysiek sterker en spelen sneller dan de meeste jongens van ons gewend zijn. De Ajax-spelers zullen dan ook op techniek en inzicht moeten proberen de punten te verzamelen. Wat tot op heden niet gelukt is. Na een wat moeilijke start zit nu de opgaande lijn er enigszins in. Probeer deze vast te houden. Dus luister naar de trainer die de aanwijzingen geeft. Alleen zijn aanwijzingen moet je opvolgen. De resultaten tot op heden zijn: Ajax C2-Argon C1 4-4 Ajax C2-Katwijk B1 3-10 Rood-Wit A C1 -Ajax C2 2-1 Ajax C2-ARC C1 3-3 Ajax C2-Zeeburgia C1 3-6 JUWEUER-HORLOCER EIGEN REPARATIE-INRICHTING Rijksgedipl. Goud- en Zilversmid De Clercqstraat 72 Amsterdam-West Telefoon 125561 Tegen inlevering van deze advertentie 10% korting 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 10