AMSTEL BIER a Jaarverslag van de secretaris 1984-1985 (verkorte vorm) Aan de leden van de A.F.C. „AJAX" Inleiding Algemeen Geachte clubgenoten, Het is voor de twee-en-twintigste keer dat ik ga beginnen aan het maken van een jaarverslag, waarin het welen wee van onze vereniging, gedurende een verenigingsjaar, zal zijn vastgelegd. Het onderstaande jaarverslag heeft betrekking op het ver enigingsjaar: 1 juli 1984 toten met30 juni 1985. In dit hoofdstuk geef ik eerst in't kort een overzicht van de behaalde successen. Het eerste elftal beëindigde de competitie 1984-1985 op de eerste plaats, waardoor Ajax voor de twee-en-twintigste keer kampioen van Nederland werd. Het tweede elftal speelde afwisselend sterke en zwakke wedstrijden, mede afhankelijk van het aantal spelers dat aan de A-selectie moest worden afgestaan. Het slaagde er wel in om in de top te blijven meedraaien, maar een kampioenschap zat er dit seizoen niet in. Bij het seniores amateur voetbal was het voor het derde en vierde elftal wel een heel goed jaar, want beide teams werden kampioen. Voor het vierde elftal betekende dit promotie naar de reserve 3e klasse. Het aan de zaterdag-competitie deelnemende elftal, dat dit seizoen een klasse hoger speelde, eindigde op de vijfde plaats. Bij de jeugdafdeling, gewoonte getrouw, weer een groot aantal kampioenselftallen, namelijk de juniores A1, A2, B1, C1, D1 en E1. Namens het bestuur vanaf deze plaats felicitaties aan de spelers, trainers, begeleiders en alle anderen die aan voren staande successen hebben medegewerkt. De ondersteunende leden W. Alberti, W. G. P. v. d. Burg, B. L. Bouwman en W. ter Meulen. Op 4 mei 1985 ontving het bestuur het ontstellende bericht dat Dr. H. W. Dicke, lid van onze medische staf, plotseling was overleden. Dat zij in vrede mogen rusten. Zaterdag 10 november 1984 werden door het voltallige bestuur (uitgezonderd secretaris Westrik die door ziekte niet aanwezig kon zijn), de leden ontvangen en gehuldigd, die in het kalen derjaar 1984 25, 40 of 50 jaar lid van de vereniging waren. Velen werden vergezeld door hun echtegenote. Deze leden waren 25 jaar lid: W. M. v. d. Kamp, A. J. Post, J. D. Sebus en A. C. Vissers. 40 jaar Jid: J. P. B. Bieshaar, A. Boerkoel, A. Harmsen, G. Leentvaar, W. Leurs, H. Pasteuning en W. F. Weppener. 50 jaar lid: J. H. van Antwerpen, J. Hordijk, P. C. Keizer, D. J. Schalm en H. Spett. De heer M. J. W. Middendorp schreef hierover het volgende in het Ajax-Nieuws, nr. 3 van januari 1985. 'Om twaalf uur waren de heren, waarvan de meesten waren vergezeld door hun dames, compleet bij elkaar en kon voor zitter Harmsen vandaag zelf ook jubilaris (40 jaar) zijn openingstoespraak houden. Er waren ditmaal nogal wat 'feestvarkens' namelijk zestien. Onder hen opvallend veel lieden die vroeger voornamelijk de honkbalsport in Ajax hadden beoefend. Verder waren de doelverdedigers goed vertegenwoordigd. Een droom werd werkelijkheid; de beide staantribunes zijn voorzien van een overkapping. Onnodig te zeggen dat deze service aan het Ajax-publiek de gezelligheid van ons stadion zeer ten goede komt. Bij de eerste thuiswedstrijd in het seizoen 1984-1985 (Ajax- MVV) op 5 september 1984, werden de overdekte staan tribunes in gebruik genomen. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons de hieronder vermelde personen. De leden van verdienste G. Fischer en G. H. Ziegeler. De werkende leden J. Bonneveld, J. Grootenboer, F. Hendriks, L. P. F. Koppen en J. Slot.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 7