In Memoriam „DE OMNIBUS" WIM ADDICKS strijden verzetten omdat de middenstand of het bedrijfsleven dat eist. Indien dit wordt toegelaten is er straks nog meer sprake van competitievervalsing. Het is natuurlijk wel erg gemakkelijk om te zeggen, als hoofd van de politie, dat een wedstrijd niet gespeeld mag worden, maar er is nog zo iets als een maatschappelijk belang en het kan niet zo zijn dat iedere keer de competitie maar wordt doorkruist. Natuurlijk begrijp ik dat zo min mogelijk risico moet worden gelopen maar een wedstrijd behoort gespeeld te kunnen worden. De competitie begint vroeg en eindigt vroeg, vanwege de kans op Mexico. Bij een paar slechte weekeinden in de winter, zullen die wed strijden tóch ingehaald moeten worden en zullen de burge meesters tóch voor die dagen door de knieën moeten. Het wordt hoog tijd da de veiligheidscommissie van de KNVB uniforme regels gaat vaststellen waar ieder politiecorps zich aan heeft te houden, autonoom of niet. Dan weet iedereen waar men aan toe is. Nu kent iedere stad z'n eigen maat regelen. In de ene plaats wel politiehonden, in de andere niet. Het is toch ongelooflijk dat spoorwagons compleet worden uitgewoond, schades ontstaan van honderdduizenden guldens, dat zelfs waar politie/recherche aanwezig is er geen mogelijkheid bestaat in te grijpen zoals na afloop van Roda JC-Ajax in de trein van Kerkrade naar Amsterdam. De vierde wedstrijd dus: Ajax-PSV, de tiende wedstrijd Ajax- Feyenoord precies na Ajax-FC Porto (2e wedstrijd 1e ronde EuropaCup). Ik vraag me af of men in Zeist wel weet van Betaald Voetbal. Je kunt natuurlijk niet én op woensdag én op zondag een 'topper' spelen en dan verwachten dat beide keren het stadion vol zit. Al met al kan ik niet zeggen dat het samenstellen van de competitie doordacht gedaan is. Het programma is nu samen gesteld door ene Ing. Schreuder van de Technische Hoge school van Twente die daarvoor een computerprogramma met allerlei formules heeft vastgesteld. Teveel wordt vergeten dat het allemaal moet gaan om het produkt voetbal. Ik heb eens uitgerekend dat er in Nederland zeker 33 instanties zijn die zich bemoeien met het Nederlandse voetbal, die zich ook bemoeien met de KNVB, die daar op één of andere wijze ingang hebben en waarmee ook rekening wordt gehouden. Ik denk dat het de hoogste tijd wordt alleen maar rekening te houden met het produkt voetbal. Dat zal de zaak al een flink stuk opknappen. Ook de scheidsrechters zullen zo langza merhand wat moeten gaan doen. Steeds meer fluitisten ver dwijnen bij het bereiken van de 47-jarige leeftijd, terwijl er onvoldoende wordt 'aangevuld'. Als we niet oppassen en niet tijdig de bakens verzetten, hebben we straks te weinig goede scheidsrechters voor de ere- en helemaal voor de eerste divisie. Ajax heeft op de transfermarkt niet zo gek veel gedaan. Onze doelman Sjaak Storm ging naar FC Groningen en ons aller Dick Schoenaker naar FC Twente. Ik heb het al op de kam pioensreceptie gezegd: we zullen Dick missen. Niet alleen als voetballer maar ook als mens. Ik denk dat het voor hem heel goed is, dat hij de stap naar FC Twente heeft gemaakt. Uiteindelijk was hij transfer-vrij en kon hij nog één keer z'n slag slaan. Ik denk dat hij in de sfeer van FC Twente wel past, dat hij een goede keus gedaan heeft en met genoegen zie ik hem terug in ons stadion of bij de wedstrijden tegen FC Twente. Aangetrokken hebben we Arnold Muhren alsmede uit eigen gelederen Eric Regtop, Bert de Meyer, Michiel van Oostrum, Rob Rijnink, Ronald van Vark en Mustafa Yucedag. Daarnaast hebben we connecties gelegd met een club uit de regio, een z.g. satelietclub, in dit geval (hóe toepasselijk) Telstar. We hebben daar de nodige spelers aan uitgeleend om ze in de Op 8 juli j.l. is overleden onze clubgenoot op de hoge leeftijd van 88 jaar. Wim, komende van AFC trad op 1 september 1922 tot de Ajax-gelederen toe. 'Een kleine, maar pittige speler (AJAX 1 en 2) met een uitstekende spelkennis; eigenlijk wat té klein en té licht, gezien de toenemende spel-verruwing', aldus lezen wij. Maar het zou toch zijn technisch kunnen zijn waardoor hij in 1923 driemaal gekozen werd voor het Nederlands Elftal. Zijn beste optreden daarin was, toen tegen Frankrijk, een wedstrijd die Oranje 8-1 won en Wim driemaal scoorde. Zijn toenmalige collega's op de BANK ASSOCIATIE in Amster dam waren zo trots op hem dat besloten werd onder elkaar 'te lappen' en hem een blijvende herinnering aan te bieden voor zijn prestatie. In 1940 werd hij trainer, waardoor zijn werkend lidmaatschap moest worden beëindigd. Hij bleef echter als donateur met AJAX verbonden. In 1953 geen oefenmeester meer zijnde keerde hij weer naar zijn oude liefde terug. Een alsmaar toenemende handicap: het lopen. Steeds erger werd dat. Maar met veel bewondering hebben wij hem vaak gevolgd, hoe hij met groot doorzettingsvermogen de trappen op klom, naar zijn vaste plaats op de tribune. Tót dat het werkelijk niet meer ging. Ja toch nog éénmaalin 1982, toen hij werd gehuldigd in verband met zijn 60-jarig lidmaatschap. onvergetelijkwat was dat fijn was zijn reactie. Op 11 juli j.l. hebben wij WIM in aanwezigheid van nog een aantal oude Ajax-vrienden, op zijn laatste gang begeleid. WIM, vaarwelje was een groot Ajacied. Aan mevrouw Addicks en verdere familie betuigen alsnog wij onze welgemeende deelneming. M. J. W. Middendorp gelegenheid te stellen competitiewedstrijden te spelen. Dat zijn o.a. Dennis de Graaf en René Panhuis. Ik denk dat het experiment wel werkt, al houden we een goede vinger aan de pols omdat we niet willen dat deze spelers mislukken of verkeerd terecht komen. We hebben al wat ervaringen met een andere club (Willem II), en vandaar is dan toch een jongen als Edwin Bakker bij FC Groningen terecht gekomen. Zo kunnen deze spelers, wanneer zij bij Ajax niet terecht kunnen, hun talenten ergens anders tonen. Dan het vertrek van Aad de Mos. Ik denk dat iedereen het in de krant heeft gelezen. Wij als bestuur en zeker ik als voorzitter Handboekbind-en restauratie atelier Voor inbinden van boeken en tijdschriften Brinkstraat 14 1097 VM Amsterdam Tel. 020-653775 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 5