Presidentieel Het is alweer geruime tijd geleden dat mijn laatste Presidentieel is verschenen. Daar zijn allerlei oorzaken voor aan te wijzen maar vanaf heden zal deze rubriek weer regelmatig in ons clubblad verschijnen. Om te beginnen moet ik helaas stellen dat Ajax een zwak seizoen 1984-1985 heeft gehad, met een heel moeizaam einde en waarbij wij van geluk mogen spreken dat ook PSV en Feyenoord op onbegrijpelijke wijze punten hebben laten liggen. Uiteindelijk hebben wij de laatste paar wedstrijden laten zien dat wij toch de sterkste waren: de ploeg is op het juiste moment teruggekomen, maar om nu te spreken van een vreugdevol kampioenschap lijkt mij iets overdreven. We hebben natuurlijk allemaal kunnen lezen over het Heizel- drama. De kranten hebben er vol van gestaan, de televisie kon er niet genoeg van krijgen. Natuurlijk zijn er voor dit drama schuldigen aan te wijzen, maar de UEFA zal zich hoognodig moeten gaan realiseren dat niet ieder stadion in aanmerking kan komen voor een Europa Cup finale. Dan zal eerst het aangewezen stadion grondig moeten worden onderzocht op veiligheid. Zoals de KNVB een veiligheidsfunctionaris heeft, zal ook de UEFA dergelijke mensen beschikbaar moeten hebben, mensen die goede kontacten onderhouden met de desbetreffende voetbalbonden. In het verleden heeft Rotter dam ook hele moeilijke wedstrijden gehad. Twee jaar geleden Bayer München-Aston Villa en in het afgelopen seizoen Everton-Rapid Wien. Beide wedstrijden zijn vlekkeloos ver lopen en dus denk ik dat in Rotterdam zoiets nooit gebeurd zou zijn. Wat na het 'Heizel'drama' nog veel meer valt te betreuren is het feit, dat ik vier dagen later bij PSV-Ajax grote spandoeken zie met teksten dat wat in de 'Heizel' is gebeurd ook hier kan gebeuren. Dan vraag ik mij af: wat zijn dit voor mensen? Wat voor lieden zijn dat die zulke spandoeken meenemen en daarmee rond durven lopen? Dat zijn geen F-side mensen. Dat zijn mensen van het randgebeuren die iedere zondag de ellende op de Nederlandse voetbalvelden veroorzaken. Door de KNVB is een veiligheidscommissie in het leven geroepen waar nu reeds zo'n 20 mensen in zitting hebben. Ik kom genoeg geleerde heren daarin tegen, maar wie ik mis zijn de mensen uit de praktijk: een gewone politie functionaris, een suppoost, een paar stadiondirekteuren. Mensen dus die het allemaal moeten doen. Want als ik kijk naar de voorschriften van die commissie denk ik: óf jullie zijn nog nooit op een voetbalveld geweest óf jullie schuiven alles in de richting van de clubs. Dat laatste is natuurlijk het makkelijkst, ook politiek gezien. Natuurlijk moeten er politie- en juridische maatregelen ge- Sigarenmagazijn Harry Sacksioni VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion Inleverings-adres: Ajaxpool Rijnstraat 63, telefoon 448587 nomen worden. Uiteraard gezien vanuit de praktijk en niet vanuit het geklets in die veiligheidscommissie. De oplossing is natuurlijk het straffen van mensen die de ellende veroorzaken. Het is nog steeds ongelooflijk dat de politie geen bevoegd heden krijgt hier in te grijpen en de zaak te saneren. Het punt veiligheid krijgt steeds meer z'n invloed op het competitie verloop. Ajax-PSV staat als vierde wedstrijd op het program ma, te spelen op woensdagavond. Ik vind in de eerste plaats dat Ajax-PSV niet de vierde wedstrijd van de competitie moet zijn, dat zo'n wedstrijd ook niet op een woensdagavond gespeeld moet worden en dat éérst PSV-Ajax gespeeld behoort te worden, omdat vorig jaar eerst Ajax-PSV werd gespeeld. En dat allemaal vanwege de veiligheid. Ga maar rekenen wat ons dat allemaal aan opbrengsten gaat kosten. Dan zijn er de heren burgemeesters, die wedstrijden kunnen laten spelen op dagen die zij wensen en voorbij gaan aan de nodige competitievervalsing. Ik vind dat de burgemeesters gewoon moeten zorgen dat de wedstrijden gespeeld kunnen worden. Het mag niet meer mogelijk zijn dat zij maar wed- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 4