Indoor Soccer-tournooi-Zaalvoetbal Landelijke Jeugdcompetitie Slotbeschouwing De speeldagen zijn vastgesteld op 3, 6, 8, 10, 13, 15 en Y<1 januari 1986. KNVB-BEKER 1e ronde: 12 en 13 oktober 1985; 2e ronde: 23 en 24 november 1985. f080EUROPA CUP Donderdag 4 juli 1985 werd in Hotel Intercontinental in Genève de loting verricht voor de eerste ronde van de drie Europese bekertournooien. Vóór de aanvang van de loting werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de 38 doden in het Heizelstadion te Brussel. Voor Ajax ware hierbij aanwezig vice-voorzitter A. J. van Eijden en penningmeester L. F. Bartels. Het resultaat van de loting was voor Ajax: 18 september 1985: F. C. Porto (Port.)-Ajax; 2 oktober 1985: Ajax-FC Porto (O.S.). De volgende rondes voorde Europa-cup worden gespeeld op: 2e ronde: 23 oktober en 6 november 1985; Kwart finale: 5 en 19 maart 1986; Halve finale: 2 en 16 april 1986; Finale: 14 mei 1985. Weet u dat Ajax de enige Europese topclub is die er in ooit is geslaagd om vier ereprijzen te veroveren. Dit was in 1972, want we behaalden toen het kampioenschap van Nederland en wonnen KNVB-beker, de Europa-cup 1 en de Wereldbeker. TWEEDE ELTAL De competitie begint op dinsdagavond 3 september 1985. Voor spelers is geen leeftijdsgrens vastgesteld. Alle wedstrijden worden dinsdagavond's gespeeld; aanvang: 19.30 uur. Het begin van het competitieprogramma luidt: 3 september 1985: FC Den Haag 2-Ajax 2 10 september 1985: Ajax 2-Excelsior2 17 september 1985: Ajax 2-Telstar 2 De 37 betaald voetbal organisaties zullen allemaal deelnemen aan de in het seizoen 1985-1986 van start gaande landelijke jeugdcompetitie. Om tot een competitie opbouw te komen van vijf afdelingen van veertien clubs worden hieraan toegevoegd 33 jeugd- ploegen uit het amateurvoetbal. Aan deze competitie mag alleen worden deelgenomen door amateurspelers. Na het beëindigen van de competitie worden 16 clubs ge plaatst voor de zogenaamde 'play-offs'. Deze 16 clubs worden gevormd door de nummers 12 en 3 van de vijf landelijke klassen, terwijl via loting één der nummers vier zal worden toegevoegd. Indien in één der klassen elftallen een gelijk aantal punten hebben behaald, zal, voor wat de volgorde betreft, in eerste instantie het doelsaldo bepalend zijn. Is ook het doelsaldo gelijk dan zal per klasse de rangvolgorde via loting worden vastgesteld. 36 De 16 genoemde clubs gaan, uitgaande van het 'knock-out- systeem', spelen om de nationale titel. Afhankelijk van het competitieverloop zal te zijner tijd worden beoordeeld of het mogelijk is dit via uit- en thuiswedstrijden te doen plaatsvinden. Mocht dit niet het geval zijn dan zal worden gespeeld via enkele wedstrijden, in principe te spelen op neutraal terrein. De nummers laatst en voorlaatst van de vijf klassen degra deren naar de inter-regionale klassen. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat de finale-wedstrijden van de play-offs medio 1986 zullen worden gespeeld. Ajax Utrecht AZ '67 Volendam Haarlem AFC '34 Telstar DCO Roodenburg DWS UW DWV Vitesse '22 Elinkwijk De interregionale jeugdcompetitie blijft gewoon bestaan. Johan Cruijff is met ingang van 1 juli 1985 aangesteld als technisch directeur. Fysiotherapeut R. P. Nolet is per 1 juli 1985 vervangen door de heer P. H. van Dord. Hiermede is het einde gekomen aan het jaarverslag betref fende het reilen en zeilen van onze club in het verenigingsjaar 1 juli 1984toten met30juni 1985. In artikel 21, lid 2, letter d, van de statuten is voorgeschreven dat de secretaris bij het einde van elk verenigingsjaar een algemeen overzicht dient te geven van hetgeen in dat jaar allemaal is voorgevallen. Ik neem aan dat u na lezing van vorenstaand verslag van oordeel zal zijn dat aan deze statutaire bepaling in ruime mate is voldaan. Door mij is getracht alle 'ups' en 'downs' zo volledig mogelijk vast te stellen. Vanzelfsprekend is toch de mogelijkheid niet uitgesloten dat bepaalde personen en/of feiten niet die aandacht hebben gekregen, die zij, volgens uw mening, hadden moeten hebben. Mocht dit het geval zijn, dan hiervoor bij voorbaat mijn excuus. Mijn medebestuursleden en het administratief personeel zeg ik dank voor de steun die ik in het afgelopen jaar van hun mocht ontvangen. De langdurige zieken wens ik vanaf deze plaats een zo spoedig mogelijk herstel toe. Mijn dank gaat mede uit naar de heer M. J. W. Middendorp die er altijd voor zorgt dat het verslad, zij het in verkorte vorm, in het Ajax-Nieuws wordt gepubliceerd. Mij is bekend dat dit niet zo eenvoudig is. De heer Kraan en Mej. Otto worden dank gebracht voor hun niet geringe medewerking om het jaarverslag keurig verzorgd en op tijd in uw bezit te doen zijn. De heer W. van Steenbergen wordt dank gezegd voor de grafische uitvoering. Tenslotte wens ik u allen met uw familieleden een optimale gezondheid toe, want dat blijft toch het belangrijkste. Vanzelfsprekend voor Ajax een zo goed mogelijk seizoen 1985-1986, zowel in sportief als in financieel opzicht. Hopelijk zullen wij het komende seizoen meer 'wel' dan 'wee' met onze mooie club beleven. Met vriendelijke groet, De secretaris J. H. Westrik

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 36