Verpachtingen Persbulletin Verzekeringen Pers Supportersclub Officieel programma Een blik vooruit op het seizoen 1984-1985 Amsterdam 710-tournooi Spelregelwijziging Pachter van het horeca gebeuren in ons stadion bleef De Vecht B.V., dochtermaatschappij van Heineken B.V. De dagelijkse leiding was wederom toevertrouwd aan de heren Hafkamp en Van Wagtendonk. Op het complex Voorland bleef de exploitatie in handen van Karei en Tom Kamlag. Het contract met de reclamestudio A. K. A. voor het maken van reclame via onze geluidsinstallatie werd weer met 1 jaar verlengd. De financiële baten van deze diverse verpachtingen zullen u wel ter kennis worden gebracht in het verslag van penning meester Bartels. Aan de hand van een taxatierapport uitgebracht door het Makelaarskantoor J. Rappange, is rekening gehouden met de bestaande bouwprijzen. De herwaarde met inbegrip van de overkappingen is opnieuw berekend, zo ook roerende zaken (meubilair, inventaris), inhoud prijzenkast (alleen risico brand); ongetaxeerd: opruimingskosten op premie-risque basis en clubhuis op Voorland. Overige verzekeringen Transferwaardeverzekering ten behoeve van de contracts pelers. Collectieve WA-verzekering via de KNVB met een aanvulling daarop door Ajax afgesloten. Het persoonlijk contact van de bestuursleden met de journa listen is redelijk te noemen, hoewel verbetering met sommigen op dit punt toch wel gewenst zou zijn. Het komt namelijk nog steeds voor dat journalisten berichten publiceren die karit noch wal raken tengevolge van het feit dat niet van tevoren bij bestuursleden wordt geïnformeerd of de geruchten wel op waarheid berusten. Zal wel als oorzaak hebben dat de krant vol moet. Hoewel de heren journalisten over het algemeen tijdens de beginperiode van de competitie pessimistisch over ons elftal schreven moesten zij hun mening wel spoedig wijzigen door de goede resultaten die ons elftal vanaf het begin van de competitie behaalde. Ook in het afgelopen verenigingsjaar was de supportersver eniging 'De Ajacied' onze officiële supportersvereniging. Zoals gebruikelijk verscheen in het verenigingsjaar weer 10 maal hun orgaan, waarin onder meer vele malen een interview werd gepubliceerd met één van onze spelers. Het officieel programma werd gewijzigd door vernieuwing van de omslag en door verbetering te brengen in de redactionele inhoud. Vanaf de eerste thuiswedstrijd in het seizoen 1984-1985 werd door het bureau Inter Football een persbulletin in een keurige omslag uitgegeven met gegevens betreffende de te spelen wedstrijd. Weer een verbetering in de service. De start van de training, als voorbereider op het seizoen 1985- 1986, begon de A-selectie op maandag 8 juli 1985; tot en met woensdag 13 juli 1985 werd de conditie 's morgens om 10.30 uur en 's middags om 14.00 en 16.00 uur aangepakt. Maandag 15 juli 10.30 uur Persdag. Daarna vertrek naar het trainingskamp te Gieten. Vrijdag 9 augustus 1985: Athjetico Bilbao-Atletico Mineiro Ajax-Verona Zondag 11 augustus 1985: Verliezersronde Finale. Begin van de competitie: 18 augustus (Excelsior-AJAX). Op 20 en 21 augustus 1985 wordt te Barcelona deelgenomen aan het JUAN CAMPER-tournooi, georganiseerd door FC BARCELONA. Deelnemers: HSV (Hamburg); SV Rapid-Wien; AJAX en uiteraard Barcelona. 20 augustus: Hamburg SV-AJAX en BARCELONA-Rapid- Wien. De volgende dag: verliezersronde en Finale. In verband hiermede is de voor woensdag 21 augustus 1985 vastgestelde wedstrijd AJAX-MVV naar een latere datum verschoven. Ingaande 25 juli 1985 komt er een ingrijpende wijziging in de zogenaamde 'vier passen-regeling'. De betreffende bepaling in Regel 12 'Overtredingen en wan gedrag' volgt hieronder: Artikel 5 Wanneer hij als doelverdediger in zijn eigen strafschopgebied: a. Vanaf het moment dat hij de bal met zijn handen in bezit neemt, meer dan vier passen doet in welke richting dan ook, terwijl hij de bal vasthoudt laat stuitten of hem omhoog gooit en dan weer vangt, zonder de bal in het spel te brengen, of nadat hij de bal in het spel heeft gebracht, voor, tijdens of na de vier passen, hij de bal weer met de handen aanraakt, voordat deze is aangeraakt of gespeeld door een andere speler van dezelf partij buiten het strafschopgebied, of door een speler van de tegenpartij binnen of buiten het strafschopgebied. De winterstop begint 27 december 1985, nadat op de tweede Kerstdag 26 december 1985 is gespeeld: Ajax-AZ '67. 35

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 35