Vergaderingen W. H. Rossen, secretaris; C. Snijder; J. H. de Sterke; H. J. Teunissen en W. Wassenaar. Het is nog steeds zo dat de taak van de leden van de Controle Commissie een ondankbare aangelegenheid is omdat vele personen, veelal onze eigen leden, de door de heren gegeven aanwijzingen niet direct opvolgen en vaak de commissieleden ook nog onheus bejegenen. Onbegrijpelijk dat dit voorkomt, want die mensen vergeten dat de leden hun best doen om het parkeren van auto's zo ordelijk mogelijk te doen verlopen. Ook bij het ingangshek levert het moeten tonen van een geldige parkeerkaart en toegangsbewijzen nog vaak moeilijk heden en daardoor vertraging op. Aan iedereen en vanzelfsprekend in de eerste plaats aan onze eigen leden wordt nogmaals verzocht om de aanwijzingen van de commissieleden zonder morren op te volgen. U moet bedenken dat de heren er niet voor hun plezier staan, maar in het belang van Ajax om te zorgen dat alles zo soepel en rustig mogelijk verloopt. Afgesproken? Namens het bestuur worden de commissieleden hartelijk dank gebracht, mede omdat ze bij onze thuiswedstrijden reeds om 12.00 uur aanwezig zijn om aan hun taak te beginnen. In het afgelopen verenigingsjaar werden vijf vergaderingen van de ledenraad gehouden, waarvan in het hoofdstuk 'Leden raad' reeds verslagen zijn opgenomen. Onderstaand treft u een verslag aan van de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 13 september 1984 in het Ajax-restaurant. 1. Opening Voorzitter Harmsen opent de vergadering en heet alle aan wezigen welkom. Aanwezig zijn op dat moment 84 werkende leden en 13 ondersteunende leden. Hij herinnert er aan dat hij in de vorige ledenvergadering heeft gezegd dat we met een jong elftal zouden doorgaan; het behalen van het kampioenschap was niet direct noodzakelijk, alleen het veilig stellen van Europees Voetbal was een eis. Met het aantrekken van spelers als Spelbos en Meeuws wordt er van uit gegaan dat hierdoor de gaten in de verdediging zijn gedicht. Financieel gezien is het afgelopen seizoen geen tegenvaller geweest. Belangrijk is dat het aantal toeschouwers in het totale voetbal toeneemt. De investering in ons stadion heeft een ieder kunnen aan schouwen. Hopenlijk gaat het met de F-side goed, nu ze de beschikking hebben gekregen overeen eigen clubhuis. De kampioenselftallen in het seizoen 1983-1984 waren: de juniores A1A2, B1C1D1D2 en E1 en het elftal uitkomende in het zaterdagvoetbal. Ondanks al deze kampioenselftallen is het wel zo dat er in de afgelopen periode toch nog 3 spelers moesten worden gekocht. De jeugdteams behalen ook in het buitenland en in grote tournooien veel succes, zodat de doorstroming van jeugd naar het eerste elftal groter zou moeten zijn. Het ligt in de bedoeling dat Hassie van Wijk zich met deze materie zal gaan bemoeien. Belangrijkste zaak is eigenlijk dat het totale voetbal weer gezond wordt. Vervolgens vraagt de voorzitter enige ogen blikken stilte ter nagedachtenis aan de leden die ons in het afgelopen verenigingsjaar zijn ontvallen. Werkende leden: M. Bremer; M. Brink; J. Hoopman; H. A. Kok en J. J. Volmer. Ondersteunende leden: H. J. Draaijer; E. Lopes Dias; F. Proost; C. A. Peeters; A. Veffer; G. H. Verbeek; J. Waterman; M. Wurms en C. A. van Wijngaarden. 2. Huldiging van het kampioenselftal: Ajax zaterdagvoetbal De voorzitter overhandigt aanvoerder Frans Grootenboer de kampioensvanen en wenst hem ook voor het lopende seizoen veel succes. Hij memoreert hierbij dat ook Ajax 2 kampioen is geworden en tevens bekerwinnaar werd. 3. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat bericht van verhindering werd ontvangen van de werkende ledem G. Fischer, W. de Geest, W. W. Heisterkamp, J. Lambregts, G. de Jongh, J. D. Sebus, K. G. A. Timman, alsmede van het ondersteunende lid De Leeuw den Bouter. Verder zijn er geen ingekomen stukken. 4. Notulen van de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 8 september 1983, gepubliceerd in het Ajax-Nieuws nr. 3, van december 1983 Aangezien niemand op of aanmerkingen heeft worden de notulen ongewijzigd door voorzitter Harmsen vastgesteld. 5. Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad Aftredend zijn de heren: F. M. Andriese*, A. Boerkoel, G. Fischer, mr. N. J. Gianotten, M. J. W. Middendorp, H. J. W. Pil, I. Waas en drs. L. M. van Wijk. Uitgezonderd de heer Fischer stellen de heren zich herkiesbaar. De heer F. M. Andriese is in 1983 gekozen als plaatsver vangervan de heer M. Caransa die in 1984 aftredend was. Voorzitter Harmsen vraagt of de heren A. Brandsteder, H. P. J. Henrichs en H. van der Zwaag het stembureau willen vormen. Door de leden zijn kandidaat gesteld: - M. Lindeman door A. Harmsen en J. H. Westrik. - D. J. Boering door I. Waas en H. G. A. Timman. - F. M. Moinat door A. R. Been en W. F. Schoevaart. In de loop van de avond maakt voorzitter Harmsen de volgende uitslag bekend: Uitgebracht zijn: 84 Blanco en van onwaarde 0 Aantal uitgebrachte stemmen 84 Volstrekte meerderheid 43 De stemmen werden als volgt uitgebracht: F. M. Andriese 77 stemmen A. Boerkoel 79 stemmen Mr. N. J. Gianotten 82 stemmen M. J. W. Middendorp 78 stemmen H.J.W. Pil 80 stemmen 32

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 32