Clubavond Commissie Terrein- en Onderhoudscommissie Redactie Commissie Controle Commissie Op 1 juli 1984 bestond deze commissie uit de volgende leden: M. Lindeman, voorzitter; E. W. Bormann, secretaris; G. A. Welling, penningmeester; P. J. Mendes, lid; J. A. Schouwenburg, lid. De eerste clubavond in het verenigingsjaar 1984-1985 werd gehouden op vrijdag 7 september 1984. Helaas moet geconstateerd worden dat de opkomst sterk is terugelopen. De jaarlijkse visdag werd gehouden op 30 september 1984, in Burgerbrug. Slecht weer en slechte vangst. Op vrijdag 21 december 1984 werd met de leden van de ontspanningscommissie - in verband met de komende Kerst dagen - een gezellige avond georganiseerd voor de leden die lid waren van een commissie en trouwe bezoekers van de clubavond. Vrijdag 5 maart 1985 (Goede Vrijdag) had de commissie een eieravond georganiseerd voor de vaste bezoekers van de clubavonden, deze keer vergezeld door hun dames. De sluitingsavond, waarbij ook de dames aanwezig waren, werd gehouden op vrijdagavond 31 mei 1985. Gelet op de geringe belangstelling en mede door het feit dat de heren Lindeman en Bormann wegens drukke werkzaamheden hun functie ter beschikking moeten stellen, kan de sluitings avond ook wel de laatste clubavond zijn geweest, hetgeen het einde van een jarenlange traditie betekent, jammer! Nog woorden van dank namens het bestuur aan de commis sieleden voor de door hen verrichte werkzaamheden. Op 1 juli 1984 bestond deze commissie uit de volgende leden: H. J. W. Pil; J. D. Sebus en L. F. Bartels, voorzitter zodat in de samenstelling geen wijziging is gekomen. Ook in het afgelopen verenigingsjaar was er weer volop werk aan de winkel, waarbij o.m. wordt gedacht aan de reparatie aan de overkapping na de storm. Modernisering van de kantoorruimte voor de administratie. Toezicht op de vernieuwing van de drainage, enz. Daarbij had de heer Pil nog de zorg van het hoofdveld en de twee voorvelden ook tijdens de winterstop en de slechte weersomstandigheden. Vanzelfspreken werden de uit te voeren werkzaamheden in het bestuur en met de financiële commissie besproken. Hartelijk dank aan de heren van de commissie voor al de tijd die ze hebben besteed om ons stadion in goede staat te houden. Op 1 juli 1984 bestond deze commissie uit de leden: A. Harmsen; M. J. W. Middendorp en M. Middendorp. In de jaarvergadering van de ledenraad, gehouden op 31 augustus 1984, werden de drie heren, bij enkele kandidaat stelling, weer voor één jaar herkozen, zodat er geen wijziging in de commissie kwam. In artikel 2 van het huishoudelijk reglement is voorgeschreven dat het Ajax-nieuws ten minste zes maal per verenigingsjaar dient te verschijnen. Aan dit voorschrift werd niet geheel voldaan, want er kwamen per uit. juni maar vijf nummers uit; nummer 6 verscheen half juli 1985. De vijf nummers besloegen in totaal 144 bladzijden tekst tegenover zes nummers met 132 bladzijden tekst in het verenigingsjaar 1983-1984. In de vaste medewerkers kwam ten opzichte van het voor gaande verenigingsjaar geen wijziging. Wel verscheen enige keren een artikeltje van de hand van Jan Helman. In nummer 5 deelde de heer M. J. W. Middendorp in zijn 'Kroniek' mede, dat de heer W. W. Heisterkamp als 'vaste medewerker' was toegetreden. Vanaf nummer 2, oktober 1984, is het Ajax-Nieuws in een nieuwe omslag verschenen. Dit was nodig omdat na het aan brengen van de overkapping op de staantribunes ons complex, óók van bovenaf gezien, een verandering heeft ondergaan, waardoor de luchtfoto van ons complex niet meer paste. Met medewerking van fotograaf de heer J. Mud, alsmede de grafische bekwaamheden van drukkerij Weltevreden/Grafica werd - tegen een achtergrond - de markante kop van 'AJAX' centraal gesteld. Hoewel er altijd verschil van smaak zal zijn, vind ik persoonlijk de nieuwe omslag wel goed geslaagd. In nummer 3, januari 1985, was op 14 bladzijden veel aandacht besteed aan het 50-jarig bestaan van ons stadion op 9 decem ber 1985. In het artikel waren 20 foto's opgenomen; 19 uit het verleden en de laatste gaf het stadion te zien na de over kapping van de staantribunes. Van de heer M. Middendorp was in nummer 3 een interview opgenomen dat hij had met de heerG. de Jongh en in nummer 4 een interview met de contractspeler Felix Gasselich. Namens het bestuur worden de redactie-leden hartelijk dank gebracht voor hun inspanning om een goed verzorgd club nieuws met foto's te vervaardigen, dat met glans de ver gelijking met clubbladen van andere verenigingen kan door staan. Ook dank aan de heer Mud voor het verzorgen van de foto's en de heer W. van Steenbergen voor de grafische verzorging. Deze commissie bestond bij de aanvang van het seizoen 1984- 1985 uit de volgende heren: G. H. van Cooten; G. Couton, voorzitter; G. Dermout; A. Holleboom; J. M. Jansen; H. B. Lauer; J. G. Nieberg; R. Ojevaar; J. J. Portengen; 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 31