Technische Commissie Financiële Commissie Enquête-commissie Toto- en Lotto-commissie Daarna was er tot 14.00 uur gelegenheid om in het restaurant de lunch te gebruiken. Men vertrok hierna naar een apart zaaltje waar enige films werden vertoond en Sint Nicolaas vergezeld door zijn trouwe knecht, z'n opwachting kwam maken. De bestuursleden waren uitgenodigd om bij het jeugdfeest aanwezig te willen zijn. Wanneer dit niet mogelijk was, dan werd hun komst omstreeks 17.00 uur aan de bar verwacht, om met de commissieleden onder een drankje en een hapje nog wat na te praten over het verloop van de dag. Namens het bestuur woorden van dank aan de commissie leden, de begeleiders en trainers die hun krachten hebben gegeven om deze dag voor de jongere jeugd te doen slagen. In samenwerking met de leden van de clubavondcommissie werd ter gelegenheid van de naderende Kerstdagen op vrij dagavond 21 december 1984 een gezellige avond georga niseerd voor alle leden - vergezeld van hun dames - die actief lid van een commissie waren en enige trouwe bezoekers van de clubavonden. Een andere activiteit van de commissie is de verkoop van Ajax-souvenirs bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal. Namens het bestuur dank aan de commissieleden voor het geen ze, ook in het afgelopen verenigingsjaar, weer hebben verricht in het belang van Ajax en in het bijzonder voor de jeugd. Op 1 juli 1984 bestond de commissie uit de volgende leden: Subcommissie A voor het betaald voetbal: A. J. van Eijden, voorzitter. Leden: J. Hordijk en A. Pronk. Subcommissie B voor het jeugdvoetbal: J. Neefjes, voorzitter. Leden: C. C. Harms en H. A. Smit. In de jaarvergadering van de ledenraad van 31 augustus 1984 werd besloten in de samenstelling van de commissie geen verandering te brengen. Volgens artikel 14, lid 5, van het Huishoudelijk Reglement kan de commissie gevraagd of ongevraagd advies aan het bestuur uitbrengen over voetbaltechnische aspecten en andere zaken, zowel voor het betaald- als het jeugdvoetbal. In het afgelopen verenigingsjaar is dit beperkt gebleven tot het verslag, dat in de jaarvergadering van de ledenraad van 31 augustus 1984 werd voorgelezen. Namens het bestuur worden de leden van de commissie langs deze weg bedankt voordedoor hen verrichte werkzaamheden. Op 1 juli 1984 bestond de commissie uit de leden: D. Keijzer; Ir. J. Lambregtsen Drs. L. M. van Wijk, voorzitter; H. J. W. Pil, plaatsvervangend lid. De vier leden werden in de jaarlijkse Algemene Ledenverga dering gehouden op 13 september 1984, bij enige kandidaat stelling weer voor 1 jaar herkozen. De heren die reglementair jaarlijks aan de beurt van aftreden zijn, hebben zich ook nu weer herkiesbaar gesteld. Op 27 augustus 1984 had een bespreking plaats over het 30 definitieve financiële verslag, uitgebracht door het Accoun tantskantoor Dijker Doornbos over het boekjaar 1983-1984. Hierbij waren aanwezig: De bestuursleden en administrateur Holsheimer. De leden Ir. J. Lambregts, Drs. L. M. van Wijk en het plaats vervangend lid de heer H. J. W. Pil van de financiële com missie. De heer Keijzer was niet aanwezig. Na het vertrek van de heren Burggraaf en Groot werd door het bestuur en de financiële commissie de begroting voor 1984- 1985 vastgesteld. Omdat de heer Van Wijk door zijn werkzaamheden moeilijk bereikbaar is besloot hij het voorzitterschap van de commissie over te dragen aan de heer Lambregts. Namens het bestuur langs deze weg woorden van dank aan de leden van de commissievoorhun belangrijkewerkzaamheden. Volgens het bepaalde in artikel 17 van het huishoudelijk reglement dient deze commissie te bestaan uit een voorzitter, een secretaris en een lid. Als zodanig treden respectievelijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal en c. de secretaris van de commissie amateur seniores voetbal. Ingevolge het vorenstaande bestond de commissie in het afgelopen verenigingsjaar uit de leden: J. H. Westrik, voorzitter; A. R. Been, secretaris en W. F. Schoevaart, lid. Ook in het afgelopen verenigingsjaar bleef de commissie weer een zogenaamde 'slapende' commissie. Op 1 juli 1984 bestond de commissie uit de leden: G. J. Hulscher; F. C. Molema; J. Slauerhof; W. J. Oostrom en C. W. F. Timman. In de loop van het verenigingsjaar stelde de heer Slauerhof zijn functie ter beschikking. De commissie werd weer op sterkte gebracht door toetreding van de heer C. A. Welling. In de tot dusverre gevolgde werkwijze kwam geen wijziging. Wanneer alle inleveraars zijn geweest moeten nog de door de Bond voorgeschreven administratieve handelingen worden verricht. Als is vastgesteld dat de zaak financieel klopt moeten de formulieren nog worden weggebracht naar het kantoor van de KNVB-afdeling Amsterdam. Er waren ook extra werkzaamheden door de invoering van Abonneelotto. Het is algemeen bekend dat de totale opbrengst van de toto en lotto dalende is, zodat moet worden verwacht dat de op brengst bij Ajax ook minder zal zijn. Maar dat zal u wel bekend worden uit het financieel verslag van de penningmeester. Aan de commissieleden namens het bestuur hartelijk dank gezegd voor hun inzet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 30