Betaald Voetbal De heer Van Wijk maakt de secretaris een compliment voor de beheerste wijze waarop hij zijn mening heeft weggegeven. Hij stelt dat hij het niet eens is met het voorstel van hem om nog één jaar door te gaan. Veel logischer is het dat de secretaris aftreed, aangezien zijn termijn is verstreken en de heer Neefjes, die als zijn opvolger wordt gezien, tussentijds de andere functie kan overnemen. De secretaris zegt nog dat hij van mening is dat hij de vereniging geen enkele schade doet en dat het juist goed uitkomt omdat de heer Neefjes volgend jaar aan de beurt van aftreden is als commissaris van het amateurvoetbal. Boven dien is er in de Statuten geen bepaling over een leeftijdsgrens opgenomen. Hij ziet het meer als een verschil van mening tussen de vier bestuursleden die geen bezwaar hebben dat hij nog één jaar aanblijft en de ledenraad. In de Statuten staat dat een aftredend bestuurslid zich hér- kiesbaar mag stellen. Dat zal hij doen. De heer Gianotten vraagt aandacht voor de affaire De Mos. Hij zegt dat zaterdag door de voorzitter in een interview nog is gezegd dat De Mos zou blijven en dat maandag daarop De Mos door het bestuur op non-actief werd gesteld. Hij vraagt zich af of je niet om moeilijkheden vraagt als je de spelers laat stemmen over de trainer. De voorzitter zegt dat stemming van de spelers over de trainer nog nooit is voorgekomen. De Mos heeft zelf altijd gezegd dat indien de meerderheid van de spelers tegen hem zou zijn, hij dan als trainer zou vertrekken. Op de vraag van de heer Gianotten of de voorzitter deze uitslag van de stemmingen had verwacht, antwoordt de voorzitter ontkennend en voegt daaraan toe dat dan eerder was in gegrepen. Op zijn vraag omtrent het parkeerprobleem in Diemen bij thuiswedstrijden antwoordt het bestuur dat het binnenkort een gesprek zal hebben met een vertegenwoordiger van de gemeente Diemen. De heer Van der Wal zegt dat in de vorige vergadering is gesteld dat als Cruijff als technisch directeur bij Ajax zou komen werken hij diverse mensen zou meetrekken. Mede gezien het financiële aspect vraagt hij zich af of Cruijff nog wel in aanmerking kan komen voor die functie. De voorzitter antwoordt dat diverse ledenraadsleden hierom hebben gevraagd en dat hij dan de plicht heeft om dit te onderzoeken en dat er dan informatief met Cruijff wordt gesproken. De heer Potharst zegt dat de financiële middelen ook in de gaten moeten worden gehouden. De heer Boerkoel voorziet naar aanleiding van de onregel matigheden in het restaurant bij de ingang van de bestuurs kamer van afgelopen maandag nog meer excessen en vindt dat meer politiebescherming noodzakelijk is. De voorzitter beaamt dit maar wijst ook op de groep goede supporters door wie de bestuursleden en de spelers na afloop van de wedstrijd PSV-Ajax werden uitgenodigd voor een koud buffet. Vervolgens zegt de voorzitter dat na drie gesprekken met Cruijff nu tot concrete zaken moet worden gekomen. Hij weet dat er geen ruime financiële middelen beschikbaar zijn voor aankopen. Cruijff wil verder gaan met de jeugd; hij wil als een soort manager fungeren, maar ook de veldtraining verzorgen. Hij heeft geen problemen met de huidige personen rondom de A-selectie en wil met het bestuur overleg hebben inzake het aan- en verkoopbeleid. De voorzitter zegt dat er dan toch nog enige vraagtekens blijven. De heer Schoevaart zegt dat het contract hooguit één jaar moet duren. De heer Henrichs stelt dat je als technische leiding een rode draad wilt trekken dit niet kan met een contract van één jaar en dat het publicitair ook slecht zal vallen als je binnen of na één jaar weer afscheid van elkaar gaat nemen. De voorzitter antwoord dat hij de zaak moeilijk kan be oordelen, maar dat het aanstellen van Cruijff in het begin zeker een gunstig effect zal hebben en dat hij daarna zichzelf zal moeten bewijzen. De heer Potharst vraagt of de financiële commissie ook achter het aanstellen van Cruijff staat. De heer Van Wijk vraagt zich af of Cruijff het leiding geven aan de technische staf aan kan. Men moet toch aanwijzingen hebben dat hij de kwaliteiten heeft voor die functie, hetgeen los staat van zijn eigen technische kwaliteiten. Niettemin kan hij akkoord gaan met het eventueel aanstellen van Cruijff. De voorzitter vraagt wat de ledenraad vindt van het eventueel aantrekken van Cruijff. De leden van de ledenraad stemmen in met het eventueel aantrekken van Cruijff voor één jaar, indien zijn financiële eisen redelijk blijken te zijn. Vervolgens sluit hij de vergadering en wenst ieder wel thuis. Hiermede is een eind gekomen aan het verslag over de werkzaamheid van de ledenraad in het verenigingsjaar 1 juli 1984toten met30juni 1985. Aangenomen wordt dat dit uitvoerig genoeg voor u is om zich een oordeel over die werkzaamheid te kunnen vormen. In totaal werden in het seizoen 1984-1985 26 vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld met het volgende resultaat gesp. gew. gel. verl. punten voor tegen 26 19 5 2 43 132 De 136 doelpunten werden gescoord door: Van Basten 28 Bosman 12 Gasselich 15 Koeman 14 Schoenaker 14 Rijkaard 11 De Wit 11 Vanenburg 10 Boeve 6 Spelbos 4 w.o. 2 strafschoppen Van Buuren 2 Mölby 2 De Graaf 1 Rijnink 1 Van 't Schip 1 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 21