de jongste jeugd, hetgeen door de heer Van Eijden wordt bevestigd. De heer Van der Wal vraagt zich af of we niet een te zware top krijgen in de trainersstaf. De heer Van Eijden zegt dat dit wel meevalt. De heer Smit vindt de taak van een coördinator niet te omschrijven en is van mening dat een Hoofd Jeugdopleiding voldoende is. De heer Van Eijden zegt dat we teveel steken laten vallen en dat een coördinator wel noodzakelijk is. De heer Been is van mening dat wat er in het afgelopen seizoen met Bruins Slot is gebeurd niet meer kan. Deze man heeft op meer dan voortreffelijke wijze gewerkt maar heeft wel teveel moeten doen. De heer Been zegt dat de functie van Van Wijk uit nood is geboren maar dat er toch een lacune was. Op de vraag van de heer Van der Zwaag dat de voorzitter eens heeft gesteld, Van Wijk noot te laten vallen en wat hiervan de financiële konsekwentie is, antwoordt de penningmeester, dat dat goed is geregeld. De heer Been wijst op de onvoldoende accommodatie op Voorland om onder andere gesprekken te voeren met jeugd spelers, ouders, leiders enz. Hij heeft hierover met de heer Sebus gesproken. Deze heeft hem hierop een tekening ter hand gesteld en gezegd wat volgens hem een eventuele verbouwing zou gaan kosten. In verband met de terreinen rondom Ajax is het ontwerp nog niet op tafel gekomen, mede gezien de plannen voor de Olympische spelen 1992. Hij vraagt zich af te moeten wachten tot er iets definitiefs is beslist. De heer Kraan vraagt of er van Ajax-zijde belangstelling bestaat voor de terreinen van WVHEDW of VVGA. De heer Neefjes antwoordt dat vernomen werd dat het veld van WVHEDW zou vrijkomen in verband met herverdeling. Naar aanleiding van zijn vraag hieromtrent heeft de heer Jaspers een vraagprijs genoemd van WVHEDW voor de opstallen, die erg hoog was. Met VVGA is gesproken en vermoedelijk zullen we in de toekomst meer over hun velden kunnen beschikken zowel voor wedstrijden in het weekend als voor training van ons eerste elftal. Als tegenprestatie zouden zij wat meer mogen trainen op ons tweede veld. De heer Kraan is het opgevallen dat Dr. Greep meer aanwezig is dan vroeger, terwijl Dr. Groot minder te zien is bij Ajax. De voorzitter deelt hierover mede, dat Dr. Greep meer advise rend zal optreden nu Dr. Dicke ons is ontvallen, Dr. Rolink niet meer in functie is en Dr. Groot nog niet voor 100% arbeid kan verrichten. Onze clubarts Dr. Stibbe en Dr. Greep zijn beiden vóór nauwe samenwerking met het Sint Lucas Ziekenhuis. De heer Kraan vraagt de mening van het bestuur over het gedrag van onze 'supporters'. De heer Bartels zegt dat de samenwerking tussen politie en bestuur moet worden herzien. Afgesproken wordt dat de heer Gianotten ook bij het eerst komende gesprek hierover aanwezig zal zijn. De heer Kraan zegt dat in de bijeenkomst van de ledenraad onder andere is gesproken over het invoeren van een leef tijdsgrens voor Bestuurs- en ledenraadsleden. Hij vraagt dit 20 punt op de agenda te willen plaatsen van de eerstvolgende Algemene Ledenvergadering. Als volgende punt stelt de heer Kraan voor het periodiek aftreden van de secretaris te behandelen. De voorzitter zegt dat hij het een heel praktische oplossing vindt dat de secretaris zich herkiesbaar stelt en dat deze heeft toegezegd dan na 1 jaar tussentijds af te treden. De ledenraad is deze mening niet toegedaan en zegt dat de secretaris beter, nu hij periodiek aan de beurt van aftreden is, zijn functie kan neerleggen. De heer Waas zegt dat er voor hem nu een andere situatie ontstaat omdat hij nu pas hoort dat het bestuur de voorkeur had dat hij nog 1 jaar zou aanblijven. Hij zegt dat zijn mening in deze zaak zich nu zou kunnen wijzigen. De heer Pil zegt het eens te zijn met de heer Waas. De heer Kraan zegt dat de ledenraad zich heeft uitgesproken en dat het bestuur zijn mening heeft gegeven, misschien moet de ledenraad zich nogmaals over deze zaak beraden. De heer Hordijk zegt dat de statuten moeten worden na geleefd. De secretaris vraagt het woord en zegt dat hij ten zeerste verrast was door het eerste bezoek van de heren Van Praag en Potharst, waarbij in eerste instantie werd gesteld dat het gezien zijn gezondheidstoestand beter was dat hij zich niet herkiesbaar zou stellen. Zijn chirurg en zijn cardioloog waren na zijn vraag of hij zijn functie van secretaris van Ajax nog kon vervullen van mening dat daartegen niet het minste bezwaar bestond, dat het zelfs misschien beter zou zijn om dit nog wat voort te zetten. Hierna begon de heerVan Praag over zijn leeftijd. Mijn mening is dat men niet eerst naar de leeftijd moet kijken maar de wijze waarop de functie werd vervuld. De heren zeiden dat daarover geen enkele kritiek bestond integendeel want de ledenraad was van mening dat hij de functie goed vervulde. Hij heeft om uit de impasse te komen voorgesteld, dat hij voor 3 jaar zou worden herkozen, maar dat hij in mei, juni 1986 schriftelijk zou mededelen, dat hij, 75 jaar zijnde, het tijd vond dat hij tussentijds zou aftreden. Hierdoor zou de wens van de bestuursleden om de heer Neefjes dan tot secretaris te laten kiezen, gehonoreerd kunnen worden, want die was dan juist aan de beurt van aftreden als commissaris amateurvoetbal. Tijdens een bespreking van het bestuur met de heer Kraan heeft de voorzitter, hem medegedeeld dat de 4 bestuursleden achter het door de secretaris gedane voorstel stonden. De heer Kraan zei dat hij zich daarmede wel kon verenigen en het in de ledenraad zou bespreken. Na de bijeenkomst van de ledenraad, zonder de bestuursleden is hem medegedeeld dat de ledenraad niets voelde voor het voorstel. Hij besluit met mede te delen dat zijn gezondheid veel en veel beter is dan het de laatste jaren het geval was, dat hij zich geestelijk ook heel goed voelde, dat de ledenraad geen kritiek heeft op de wijze waaorp hij zijn functie vervult, zodat hij zich op de convocatie van de jaarvergadering van de ledenraad herkiesbaar zal stellen. Hij is van mening dat hij na 22 jaar secretaris te zijn geweest, 10 jaar erelid zijnde de ledenraad zijn verzoek wel zal inwilligen, temeer omdat op het tijdstip van verkiezing er reeds twee maanden van het nieuwe ver enigingsjaar zullen zijn verstreken. De heer Volkers is van mening dat de ledenraad zijn voorstel om nog één jaar als secretaris te fungeren, moet aannemen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 20