Verslag van de vergadering van de ledenraad van 30 mei 1985 Voorzitter Harmsen heet alle aanwezigen welkom, speciaal ere-voorzitter Van Praag en de ereleden De Boer, De Jongh, Timman en Volkers. De heer Vunderink kan wegens ziekte niet aanwezig zijn. Alle 24 leden van de ledenraad zijn aanwezig, alsmede de bestuursleden Van Eijden en Neefjes en administrateur Holsheimer. Hij deelt mede, dat het bestuur het noodzakelijk heeft gevonden alsnog een vergadering van de ledenraad in te lassen aangezien er tussen de laatst gehouden vergadering (11 mei 1985) en de komende jaarvergadering (29 augustus 1985) een tijdsbestek ligt van 51/2 maand hetgeen erg lang is, mede gezien een aantal belangrijke zaken welke thans aan de orde zijn. Besloten werd de notulen van de vergadering van 11 april 1985 wel te behandelen. De heer Kraan merkt op dat op bladzijde 2 met betrekking tot het overhevelen van een aantal ondersteunende leden naar de categorie werkende leden niet de werkelijke redenen zijn genotuleerd waarom dit niet is doorgegaan. De reden was dat het geen voorstel betrof van het bestuur en ook geen voorstel was van ten minste 10 leden van de ledenraad. Voorts zegt hij dat in de vorige vergadering door de voorzitter is toegezegd de rubriek presidentieel weer in het clubnieuws zou worden opgenomen, maar tot op heden heeft hij nog niets gezien. De voorzitter zegt toe dat in het volgende clubnieuws dit wel zal worden opgenomen. De heer Middendorp zegt dat op bladzijde 3 23ste regel van boven het woord transfermethoden moet zijn trainings methoden. De heer Gianotten zegt dat op bladzijde 4 regel 2 het woord vermediging moet zijn vernietiging. Hierna worden de notulen door de voorzitter vastgesteld. De voorzitter geeft verder een uiteenzetting over de trainers affaire en zegt dat na de wedstrijd Haarlem-Ajax de zaak is geëscaleerd. Hij werd door de aanvoerder op de dag na de wedstrijd gebeld met het verzoek aanwezig te willen zijn bij de bijeenkomst van uitsluitend spelers. Hij is daar geweest van 10.45 uur tot 13.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zijn een tweetal stemmingen door de spelers gehouden; eerst of de spelers het komende seizoen nog met De Mos wilden verder gaan en daarna of de spelers de resterende wedstrijden van het lopende seizoen nog met De Mos verder wilden uitspelen. De uitslag van de stemmingen, was voor het bestuur aan leiding om tot de conclusie te komen dat er sprake was van een onwerkbare situatie met De Mos, hetgeen hem werd mede gedeeld. Hij was nog altijd van mening dat er slechts een enkele speler, teleurgestelde speler, het niet eens was met zijn beleid. Nadat De Mos was medegedeeld dat het bestuur hem op non- actief stelde, is aan Kohn gevraagd de coaching en training over te nemen, hetgeen door Kohn werd geweigerd met als reden dat hij: a. het hoofdtrainersschap niet ambieert; b. uit solidariteit met De Mos dit niet wenste te doen. Vervolgens werd aan Bruins Slot gevraagd de taak van De Mos in samenwerking met Kohn over te nemen, die hierop een bevestigend antwoord gaf. Door de voorzitter werd de opvolging van De Mos aan de orde gesteld. Er werden diverse namen genoemd waaronder ook die van Cruijff. De voorzitter deelde mede, dat gesprekken met Cruijff op dit moment nog enigzins aftastend zijn, zoals: wat Cruijff zou willen en wat het bestuur zou willen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat er vandaag gesprek ken zijn geweest over contractverlengingen met Boevé, Van Basten, Ophof en Van 't Schip. Het ziet er naar uit dat we vermoedelijk wel met iedereen rond zullen komen. In de vooravond van deze vergadering heeft er een gesprek plaatsgevonden met commissaris van politie Van Riessen hoofd van het bureau IJ-tunnel, die zijn excuses maakte voor de, zoals hij het noemde, black-out' van zijn dienstdoende commandant bij Ajax-Volendam. Er werd afgesproken dat er een intensiever contact met de staf van het bureau IJ-tunnel en het bestuur van Ajax gaat komen. Vervolgens wordt een overzicht uitgereikt van de opbrengst van de recettes van het gehele seizoen 1984-1985. Penningmeester Bartels zegt dat, bij de opbrengst van de vriendschappelijke wedstrijden, nog de baten komen van de trip naar Canada en dat de opbrengst van de competitiewed strijden conform de begroting is met uitzondering van de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Gezien de landelijke teruggang valt een en ander nogal mee. De heer Van Wijk vraagt de volgende vergadering een splitsing te willen zien van staan- en zitplaatsen ten opzichte van vorige jaren hetgeen door het bestuur wordt toegezegd. De voorzitter deelt mede, dat voor het komende seizoen er invitaties zijn aanvaard voor deelname aan het tournooi Amsterdam 710 en het tournooi in Barcelona op 20 en 21 augustus 1985, waarvoor uitstel van de competitie moet worden verkregen. Verder zegt hij dat J. Storm getransfereerd is naar FC Gronin gen en W. van Duuren vermoedelijk naar PEC Zwolle zal gaan. De heer Schoevaart vraagt wat de overeenkomst met Telstar inhoudt. De heer Van Eijden antwoordt dat een aantal spelers die niet tot de selectie van het tweede elftal behoren en toch wat leeftijd betreft naar de seniores overgaan, de kans krijgen om bij Telstar óf met een contract óf als amateur met een onkos tenvergoeding toch op eerste divisie-niveau, danwel in hun tweede elftal te gaan spelen. De heer Been vraagt vervolgens wat precies de functie van Cor van der Hart inhoudt. De heer Van Eijden antwoordt dat men vorig jaar tot de conclusie kwam dat de opleiding van jeugdspelers goed was maar dat het toch beter zou kunnen. Er dient door de gehele vereniging een rode draad te lopen wat de opleiding betreft en het uitzetten, beheren en bewaken hiervan behoort tot de taak van Van der Hart. Ook de wedstrijd-analyses maken voor het eerste elftal behoren tot zijn taak. Bij de stap van jeugdspelers van het tweede elftal naar het eerste, is voor hem ook belang rijk werk te doen. Andere trainers hebben niet altijd de tijd voor deze zaken; en tevens zal de functie zich nog dienen te zetten. De coördinator is duidelijk nodig; hij is de rechterhand van het Hoofd Jeugdopleiding. De heer Henrichs vraagt of het een regulerende functie is vanaf 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 19