De heer Westrik wil de vergadering wijzen op het feit dat in de controlecommissie diverse heren lid zijn van de commissie sinds 1980 enz. en dat het bestuur geen scheve ogen wil maken, dat een lid korter deel uitmakende van de commissie wel tot werkend lid zou worden benoemd. De heer Kraan vraagt of het bestuur dit voorstel kan overnemen. De voorzitter wil eerst meer informatie hebben, niet alleen van de nu voorgestelde, maar ook van andere leden. De voorzitter blijft deze namen willekeurig vinden en vraagt vóór de eerstvolgende vergadering een lijst van ondersteu nende leden te mogen zien die in aanmerking zouden kunnen komen voor een benoeming tot werkend lid. Een commissie bestaande uit de leden Been, Harms, Midden dorp, Potharst en Schoevaart zullen zich hierover buigen waarbij het aantal jaren van ondersteunend lid zijn geen criterium mag zijn, maar wel het waarde-oordeel belangrijk is. 7. Rondvraag De heer Been zegt geschrokken te zijn van de spelprestaties van ons eerste elftal in de laatste wedstrijden. De heer Waas heeft de voorzitter horen zeggen dat de trainer aan het eind van zijn latijn is en vraagt waarop de voorzitter zinspeelt. De heer Schoevaart sluit zich aan bij de woorden van de heer Been en vraagt een coördinator aan te stellen waarbij hij denkt aan het typeCruijff. De heer Potharst vraagt of er nog iets van het Mundialito- tournooi is vernomen, waarop ontkennend wordt geantwoord. De heer Kraan zegt blij te zijn dat secretaris Westrik na zijn ziekte weer is teruggekeerd in de vergadering van de ledenraad. Verder vraagt hij de voorzitter het 'presidentieel' weer op te nemen in het clubnieuws, hetgeen wordt toegezegd. De heer Keijzer vraagt of er een ruil is voorgesteld van E. Koeman tegen Boevé, Rijkaard of Gasselich. De voorzitter zegt dat onze belangstelling voor Koeman juist is maar de genoemde ruil niet. De heer Gianotten vraagt hoe de verhouding met de politie is. De voorzitter zegt dat de nieuwe man op het bureau IJ-tunnel zal moeten worden ingespeeld. De heer Bartels zegt dat naar een gespreksdatum wordt gezocht met de burgemeester. De heer Henrichs vraagt waarom het bestuur niet wenste deel te nemen aan een discussie op de TV over voetbalvandalisme. De penningmeester antwoordt dat men van tevoren niet wilde vertellen welke kant de discussie zou opgaan en dat Ajax zich niet in éen bepaalde hoek wenste te laten drukken. Overigens was de echte F-side niet aanwezig. De voorzitter vult aan dat de heer Van der Louw het in de discussie voor Ajax heeft opgenomen en dit was ook met hem van tevoren doorgesproken. De heer Bogaard vraagt of de medische staf naar behoren kan functioneren gezien de blessuregolf bij het eerste elftal. De voorzitter antwoordt dat de medische staf een zaak is die altijd alle aandacht heeft. De heer Bogaard zegt dat tijdens zo'n blessuregolf het voordeel is dat jeugdspelers doorschuiven, zoals bijvoorbeeld Rijnink. De voorzitter stelt dat een Kieft in Italië veel beter tot ontwik keling is gekomen dan hier in Nederland het geval was, hetgeen hij toeschrijft aan een andere trainingsmethode. De heer Van Eijden zegt dat de looptrainer uitstekend functioneert in de voorbereidingen op het nieuwe seizoen en dat hij de verantwoordelijke man is in het 'krachthonk' waarover iedereen enthousiast is. De heer Lindeman is van mening dat de trainer met het hele kapitaal van Ajax speelt. Men moet niet onderschatten dat de waarde van het elftal vóór dit seizoen aanmerkelijk hoger was. De heer Boerkoel zegt dat in het buitenland andere methoden (vooral gymnastiek) duidelijk merkbaar zijn, zoals hij dit kort geleden in Italië heeft meegemaakt. Hij stelt dat vooral de jeugd veel aan een trainer als Koppelaar heeft. Vervolgens geeft de voorzitter een uiteenzetting over de kwestie met de hoofdtrainer en de resultaten van het eerste elftal. Een aantal spelers zijn bij hem gekomen met de klacht dat ze stilstaan bij De Mos. De vraag is echter wie dan wel de juiste trainer is, plus het feit dat je niet zo maar de man aan de kant zet. 'Wij dachten een heel eind te komen met een coördinator die boven alles staat'. Hij wil suggesties uit de vergadering horen. De heer Van Eijden stelt dat in de éérste helft van de competitie er toch goed is gespeeld en thans alleen nog maar in de uitwedstrijden. De heer Henrichs vraagt hoe de steun van de hulptrainer is. De heer Van Eijden antwoordt dat Kohn in het begin heeft moeten wennen, maar nu prima werkt. Hij dekt De Mos volledig. De heer Schoevaart zegt een naam (Cruijff) te hebben genoemd als technisch coördinator. De heer Kraan denkt dat een coördinator van enige naam ook wel wat zal gaan kosten. De voorzitter zegt geen noodoplossing te willen maar voor continuïteit te willen zorgen. Hij vraagt de leden nogmaals suggesties te doen. De voorzitter sluit de discussie over hoofdtrainer en coördi nator en stelt dat over het algemeen een ieder op dezelfde lijn zit. Het salaris van de trainer weegt niet op tegen de kapitaals vernietiging. 'Een definitieve beslissing is nog niet genomen maar het is belangrijk uw mening te hebben gehoord.' Tot slot vraagt de voorzitter of de in september 1985 aan de beurt van aftreden zijnde ledenraadsleden zich herkiesbaar stellen, welke vraag door allen bevestigend wordt beantwoord. De voorzitter sluit hierna de vergadering. Na onderling overleg zal de jaarvergadering van de ledenraad worden gehouden op 29 augustus 1985 en de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering op 12 september 1985. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 18