Verslag van de vergadering van de ledenraad van 11 april 1985 Verder deelt hij mede, dat met Kappa een sponsorcontract is afgesloten voor 4 jaar, hierin is begrepen de waarde van de kleding. Omtrent de shirtreclame deelt hij mede, dat het nieuwe contract ongeveer 60 70% hoger zal komen te liggen dan het huidige. De heer Been vraagt of de trainer wel weet dat éénderde van de inkomsten wordt verkregen uit sponsoring en doet de trainer er alles aan om dit ook aan de spelers kenbaar te maken. De voorzitter zegt weinig klachten te hebben over de huidige spelers. De heer Van Eijden zegt dat 5 jaar geleden veel moeilijkheden moesten worden overwonnen, maar dat nu alles goed loopt waarbij de aanvoerder een uitstekende steunpilaar is. De heer Schoevaart had verwacht dat er een voorstel zou komen om 3 ondersteunende leden te benoemen tot werkend lid. De voorzitter anwoordt dat dit op de volgende vergadering zal gebeuren. Vervolgens stelt de heer Bogaard de vraag of er op het hoofdveld nieuwe drainage komt en eventueel veldverwarming. De voorzitter antwoordt dat het niet zinvol is om als enige club in Nederland zo'n dure investering te doen voor veldver warming, maar dat de drainage wel verbeterd c.q. vernieuwd zal worden. De heer Bogaard vraagt of het plan van de voorzitter om veldjes op ons complex uit te zetten om daar de jeugd het straatvoetbal weer te laten uitoefenen nog van de grond komt. De voorzitter antwoordt dat hij nog altijd plannen in die richting heeft. De heer Bogaard vraagt waarom de keus op Kappa is gevallen en waarom de andere gegadigden zijn afgevallen. Hierop antwoordt de voorzitter dat het niet alti/d om de hoogste bieder in geld gaat, maar meer in exclusieve keuze van Kappa. Tot slot vraagt de heer Bogaard waarom er toch zo weinig van de voorzitter is terug te vinden in het clubnieuws, aangezien er zijns inziens genoeg is te vertellen. 'Om voor mij moverende redenen op dit moment nog niet', aldus de voorzitter. De heer Potharst vraagt of er iets gedaan kan worden tegen de diefstallen op Voorland. De heer Bartels antwoordt dat er op dit moment een alarm systeem in het spelershome, bestuurskamer en restaurant wordt aangelegd. De heer Blekkenhorst zegt dat de terreinverlichting vaak uit is. De heer Bartels zegt dat dit probleem thans is opgelost door het plaatsen van een automatische in- en uitschakeling van de verlichting. De heer Van Praag wil het bestuur bij deze gaarne complimen teren voor het uitstekende beleid inzake de totale sponsoring. Dan wordt tenslotte nog medegedeeld dat het Rapport van bevindeningen van de Commissie van onderzoek, aangaande publicaties van vertrouwelijke AJAX-documenten in een drietal edities van VRIJ NEDERLAND (nog) geen definitieve eindconclusie aangeeft. De Commissie is bereid haar werk zaamheden voort te zetten. 6. Rondvraag Deze is verwerkt onder punt 5. 7. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en na onderling overleg wordt de volgende vergadering vastgesteld op 11 april 1985. 1. Opening De vergadering vangt een half uur later aan omdat om 20.00 uur diverse leden van de ledenraad nog niet waren gearriveerd. Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom speciaal de ere-voorzitter Van Praag en erelid Timman. Afwezig met bericht van verhindering: de heren Pil en Smit en het erelid Vunderink. Aanwezig zijn 23 leden zodat is voldaan aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten (18 leden). Tevens zijn aanwezig de bestuursleden Van Eijden en Neefjes, alsmede administrateur Holsheimer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van de ledenraad van 31 januari 1985 Verder worden de notulen door de voorzitter ongewijzigd vastgesteld. 4. Het bestuur stelt voor de contributies, bijdrage en entreegelden voor het verenigingsjaar 1985-1986 ongewijzigd te laten. De vergadering gaat met dit voorstel met algemene stemmen akkoord. 5. Mededelingen van het bestuur Het financieel overzicht wordt uitgereikt. De heer Gianotten stelt dat de wedstrijden in de eerste helft van de competitie een hoger bezoekersaantal te zien geven dan de wedstrijden in februari, maart en april. De vele ver schuivingen in het wedstrijdprogramma, waardoor ook op andere dagen dan op zondag moest worden gespeeld, zijn dus nadelig voor ons geweest. De voorzitter zegt-dat het verplicht zou moeten worden, dat alle wedstrijden op zondag worden gespeeld. Nu hebben burgemeesters veel invloed op het competitie verloop. Want bijvoorbeeld Haarlem-Ajax moest van de burgemeester op zondag worden gespeeld, wat tot gevolg had dat onze thuiswedstrijd tegen FC Twente inplaats van op zondag op dinsdagavond kwam te staan. De heer Bartels zegt dat de tendens overal neergaand is na de slechte winter. Na inname van het financieel overzicht zegt de voorzitter dat het contract met TDK is verlengd met 3 jaar, waarmede we weer tevreden kunnen zijn. 6. Benoeming tot werkend lid Voorgesteld wordt de ondersteunende leden H. Braakman (1981), J. de Kok (1958), J. G. Nieberg (1959) ook lid van de controlecommissie en A. Polak (1958) te benoemen tot wer kend lid per 1 juli 1985. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 17