Verslag van de vergadering van de ledenraad van 31 januari 1985 6. Rondvraag De heer Henrichs vraagt aan de voorzitter of het gestelde over diverse transferbedragen in artikelen van Vrij Nederland onjuist is, waarop de voorzitter bevestigend antwoord. De heer Middendorp vraagt of hij met een paar andere leden raadsleden het ledenbestand van de ondersteunende leden nogmaals kan doorlichten om evenals vorig jaar degenen die daarvoor volgens de commissie in aanmerking komen op te geven aan het bestuur voor een eventueel voorstel; be noeming tot werkend lid. De voorzitter gaat er mede akkoord dat dit nog één keer gebeurt. De heer Kraan zegt dat de heer Been en hijzelf hun twijfels hadden ten aanzien van het F-side gebeuren, maar dat tot op heden deze zaak goed verloopt. Hij is van mening dat de bespreking van de ledenraad zonder de aanwezigheid van bestuursleden een goede zaak is geweest, een ieder heeft een resumé van deze bijeenkomst gekregen. Wellicht verdient het aanbeveling om een dergelijke bijeenkomst in de toekomst éénmaal per jaar te houden. Hij zou graag willen weten wat de visie van het bestuur is omtrent het door de heer Alleman bij de Algemene Leden vergadering ingediende voorstel om de ledenraad te verkleinen. De voorzitter antwoordt dat het bestuur wacht op een rapport van de ledenraad over de eventuele voor- of nadelen hiervan. Hij is van mening dat het praktisch functioneren van de ledenraad belangrijker is dan het verenigingsrecht. Nu zijn praktisch alle commissies vertegenwoordigd in de ledenraad en eventuele nieuwe bestuursleden komen mak kelijker uit een groot dan uit een klein bestand. De heer Gianotten zegt dat de ledenraad een belangrijk geheel is in de vereniging; bijvoorbeeld verkiezing van bestuursleden; vaststelling van de begroting enz. Er bestaat volgens het verenigingsrecht vrijheid om een vereniging volgens eigen plan in te richten, mits er een democratische structdur is. Hij waarschuwt dat Ajax door eventuele wijzigingen, zoals inkrimping van de ledenraad, niet in de problemen mag komen met zijn eigen structuur. De heer De Jongh merkt op dat in "het verleden er eens een voorstel is geweest om leden raadsleden in te delen in leef- tijdscategoriën zodat er van elke leeftijdscategorie een aantal leden in de ledenraad zou zitten. Het voorstel werd indertijd ingediend uit angst voor vergrij zing, maar werd afgestemd. De voorzitter stelt dat de doorstroming op dit moment nog niet zo slecht is, maar dat er weinig mensen zijn die een bestuurs functie kunnen of willen uitoefenen. De heer Van der Wal is van mening dat er een groot verschil bestaat tussen het lid zijn van de ledenraad en een bestuurs functie. Een ledenraadslid kan capaciteiten hebben voor het uitoefenen van een bestuursfunctie, maar daarvoor geen tijd beschikbaar hebben. De heer Van der Wal vraagt zich af of het bestuur invloed kan uitoefenen op de werkzaamheden van de trainer van de A- selectie. Hij is namelijk van mening dat er de laatste wedstrijden tak- tisch zwak wordt gespeeld, dat het vertoonde spelpatroon niet goed is én dat sommige wissels totaal onbegrijpelijk zijn. De voorzitter zegt dat het bestuur hier moeilijk invloed op kan uitoefenen. Het kan de trainer wel op verschillende dingen wijzen, maar of dit dan daadwerkelijk wordt uitgevoerd is een tweede. 16 De heer Been vindt dat er in alle jeugdelftallen van Ajax brutaal wordt gevoetbald. Bij het eerste elftal vindt je hier niets van terug. Op een vraag van de heer Been of de trainer een speler die voor 70% presteert naar 100% kan krijgen, antwoord de voorzitter dat een dergelijke trainer in Nederland niet te vinden is. De heer Blekkenhorst vraagt of de speler Godee is uitgeleend of verkocht. Geantwoord wordt dat deze is verkocht. 7. Sluiting De voorzitter sluit hierna de bijeenkomst. Na onderling overleg wordt de volgende vergadering vastgesteld op 31 januari 1985. 1. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom, speciaal de ere-voorzitterVan Praag en de ereleden De Jongh en Timman. Afwezig wegens ziekte de heer Westrik en het erelid Vunde- rink. Verder afwezig met bericht van verhindering de heren Bakker, Boerkoel (is bij tweede elftal), Keizer en Lambregts. Aanwezig zijn 22 leden, zodat is voldaan aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten (18 leden). Tevens zijn aanwezig de bestuursleden Van Eijden en Neefjes, alsmede administrateur Holsheimer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 1 november 1984 De notulen worden door de voorzitter ongewijzigd vastgesteld. 4. Goedkeuring statutenwijziging gevraagd Met referte aan het bepaalde in artikel 35, lid 6, van de statuten wordt goedkeuring gevraagd van de statutenwijziging aan genomen in de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 13 september 1984. De wijziging betref de leden 4 en 8 van artikel 5 van de statuten: juniorenleden A, B, C en pupillen wijzigen in juniorleden A, B, C, Den E. De vergadering gaat hiermede akkoord. 5. Mededeling(en) van het bestuur Het financieel overzicht over het eerste halfjaar van het verenigingsjaar 1984-1985 wordt uitgereikt, alsmede een overzicht van de toeschouwersaantallen, de recettes van het lopende seizoen en de twee seizoenen daarvoor. De heer Van Wijk merkt op dat de overkapping van de staan- tribunes een gunstige invloed heeft gehad op de bezoekers aantallen. De heer Bartels zegt dat het bezoek bij de competitiewed strijden goed loopt, maar dat de Europacup recettes achter zijn gebleven bij de begroting. De aanmerkelijke gedaalde kosten voor verwarming zijn het gevolg van de overschakeling van olie op gas. De heer Van der Zwaag zou graag de bezoekers-verhouding: staan- tot zitplaatsen willen weten vergeleken met hoe die in het verleden was. De voorzitter zegt dat de verhouding ongeveer 50-50 was en dat die nu 60% staan- ten opzichte van 40% zitplaatsen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 16