Verslag van de vergadering van 1 november 1984 men goed moet uitkijken wie in de ledenraad worden gekozen en dat eventuele uitlatingen van mensen in de bestuurskamer tegenover sponsors verkeerd kunnen uitpakken. De heer Potharst vraagt waarom de KNVB de clubs verplicht tot deelname aan het zaalvoetbaltoernooi tijdens de winterstop. De voorzitter Harmsen deelt mede, dat het financieel aan trekkelijk kan zijn. De heer Van Eijden zegt dat het een gevolg is van het ogenaamde 'wilde' zaalvoetbal. Je kunt het nu beter reguleren. De heer Kraan deelt mede, dat de heer Fischer hem heeft verzocht het bestuur veel succes toe te wensen voor het seizoen 1984-1985. Bij deze. De heer Kraan wil even stilstaan bij het feit dat de heer Fischer afscheid zal nemen als lid van de ledenraad. Hopenlijk verbetert zijn gezondheidstoestand dermate, dat hij in de toekomst weer als lid kan worden gekozen. Voorts wenst de heer Kraan het bestuur eveneens veel succes en alsmede de diverse commissies in de vereniging. De heer Bakker vraagt of er weer contacten met Cruijff zijn gelegd. Voorzitter Harmsen antwoordt dat er tot op heden geen enkel contact is met Cruijff. De heer Bogaart vindt de opmerking van de heer Kraan over de jongeren in de ledenraad een stekende opmerking en dat moet nu juist niet. Als je iets te bepraten hebt beleg dan een vergadering. Hij is van mening dat sommige vragen die ouderen stellen voor hem gesneden koek zijn, hetgeen mogelijk komt omdat hij vijf maal per week aanwezig is. Misschien is dit wel het genoemde generatieconflict. De heer Kraan zegt blij te zijn met de reactie van de heer Bogaard. 16. Sluiting De voorzitter spreekt de hoop uit dat ons elftal weer eens ver komt in de strijd, voor de Europacup en vraagt een ieder die iets wil weten hém dat te vragen. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 1 november 1984. Hij sluit de bijeenkomst en wenst iedereen wel thuis. 1. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen welkom, speciaal de ere-voorzitter Van Praag en deere-leden De JonghenTimman. De leden Westrik en Hordijk zijn door ziekte verhinderd en van de leden Boerkoel, Bogaard, Harms, Pil en Van Wijk is bericht van verhindering ontvangen. Aanwezig zijn 20 leden zodat voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten (18 leden). Tevens zijn aanwezig de bestuursleden Van Eijden en Neefjes én administrateur Holsheimer. Vanaf deze plaats wenst de voorzitter de door ziekte afwezige heren een spoedig algeheel herstel toe. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Notulen van de vergadering van 31 augustus 1984 De heer Schoevaart deelt mede, dat bij de opening staat vermeld 'leden van verdienste De Boer en De Jongh', hetgeen 'ere-leden De Boer en De Jongh' moet zijn. De notulen worden vervolgens door de voorzitter vastgesteld. 4. Verkiezing van een 1 e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad De vergadering gaat akkoord met de verkiezing van de heer Kraan tot 1e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad en met de verkiezing van de heer Van der Zwaag tot 2e plaats vervangervan de ledenraad. 5. Mededelingen van het bestuur Het financieel verslag over de periode 1 juli 1984 tot en met 30 september 1984 wordt uitgereikt, alsmede een overzicht van de recette-opbrengst en toeschouwersaantallen. Penningmeester Bartels geeft een toelichting op de overige opbrengsten en zegt dat de verhouding verkoop zitplaatsen ten opzichte van de staanplaatsen, voorheen 50-50 procent was, maar tegenwoordig is de verhouding ongeveer: zit plaatsen 40%; staanplaatsen 60%. Verder deelt hij mede, dat het aantal ondersteunende leden toch met plm. 50 is achtergebleven bij het vorig seizoen. Bovendien zitten wij nog niet op de begroting van de Europacupwedstrijden, zodat een 3e ronde noodzakelijk is. Ook de KNVB-bekerwedstrijden met tegenstanders als DOVO en eventueel Heerjansdam leveren uiteraard geen toprecettes op. Daarentegen zijn de recette-opbrengsten van de competitie wedstrijden tot nu toe boven de begroting. De heer Kraan vraagt of de opgegeven toeschouwersaantallen exclusief seizoenkaarthouders zijn, hetgeen bevestigend wordt beantwoord. De heer Van der Wal zegt dat de opbrengst van de VIP-plaatsen exact te begroten is, toch is er een verschil. De heer Bartels antwoordt dat er enige slechte plaatsen (achter een pilaar) zijn, waar niet de volle prijs voor berekend kan worden. De heer Van der Zwaag vraagt hoe de pers aan de toe schouwersaantallen komt. Geantwoord wordt dat de pers praktisch altijd van een eigen schatting uitgaat. Voorzitter Harmsen deelt mede, dat hij toch wel enige zorgen heeft omtrent ons jong elftal, ondanks dat er reeds 17 punten uit 9 wedstrijden zijn behaald. Er lopen veel mensen om onze spelers heen en het kost het bestuur moeite om deze belangstelling van de spelers af te houden. Ondanks alles worden spelers toch van buitenaf beïnvloed. Hij is van mening dat in de thuiswedstrijd tegen Bohemians er meer gescoord had kunnen en moeten worden en dat de tweede wedstrijd toch een moeilijke zal worden. De overkapping van de staantribunes is volgens het bestuur een goed besluit geweest want de toeschouwersaantallen zijn hierdoor toch constanter geworden. Met de Stichting F-side is een goede verstandhouding en het F-side-home heeft er mede toe bijgedragen dat men weinig last meer ondervindt. De uitwedstrijden zijn nog steeds een probleem. Ondanks dat in de toeschouwersaantallen in de ere-divisie een duidelijke teruggang is, gaan de cijfers bij Ajax daarentegen gelukkig omhoog. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 15