Hij zegt dat bij alle gesprekken met de F-side de politie ook aanwezig is geweest en dat deze zich niet kan onttrekken aan enig toezicht op het gebeuren. Er zitten goede elementen bij de F-side. Indien het echter niet gaat dan is het over. De heer Bartels zegt dat uit vele gesprekken met de F-side en politie men gezamenlijk tot iets is gekomen en dat hij tegen Van Ingen heeft gezegd dat het hele gebeuren met de F-side nog niet in de ledenraad kon worden behandeld. De heer Pil zegt dat men er toch enig vertrouwen in moet hebben maar als het uit de hand loopt het gelijk is afgelopen. Hij wijst verder op het feit dat BV De Vecht ook geen ver minderde pachtsom hoeft te betalen. De heer Kraan vraagt vervolgens aandacht voor de toekomst van de ledenraad. Hij ziet die toch wel met enige angst tegemoet en tezamen met de andere wat oudere leden van de ledenraad is hij van mening dat de jongeren niet over die spreekvaardigheid beschikken die nodig is. Hij vraagt het bestuur of hij gebruik mag maken van de bestuurskamer om dit probleem te bespreken met de leden raadsleden zonder bestuursleden. De voorzitter vindt het vreemd dat dit zonder bestuursleden zou moeten gebeuren. De heer Kraan antwoordt dat z.i. de jongeren terughoudend zijn in de nabijheid van bestuursleden. Tevens vraagt hij het bestuur wat meer openheid van zaken te geven. De voorzitter zegt een voorstander van openheid te zijn. Het probleem is wel eens dat er dingen in een grote groep worden verteld, maar in een persoonlijk gesprek het één en ander nog duidelijker kan worden gezegd. De heer Van Eijden vraagt of de bijeenkomst een bestuurlijke achtergrond heeft. De heer Kraan antwoordt dat het uitsluitend om de toekomst van de ledenraad gaat. De voorzitter zegt dat als hij geen bestuurslid was, maar in de ledenraad zou zitten hij naar de voorzitter zou stappen en antwoord zou willen hebben. Als er in de ledenraad mensen zitten die dit niet durven zijn het zijns inziens geen goede ledenraadsleden. De heer Andriese vraagt zich af welke zinnige vraag hij zou kunnen stellen. Hij wil uitsluitend een gerichte vraag stellen en anders niet. De heer Kraan zegt daarbij de jeugd niet in een hoek te willen drukken, handhaaft zijn voorstel en vraagt de discussie over dit onderwerp nu maar te sluiten. Voorzitter Harmsen zegt dit niet te doen omdat er blijkbaar een generatieconflict is. Iemand die vijfentwintig jaar jonger is heeft een ander zicht op de maatschappij. Het bestuur is altijd bereid informeel te overleggen en wil niet dat er wordt vergaderd met 24 man zonder de bestuursleden. De heer Bakker merkt op dat het functioneren van de leden raad alleen vooruit kan gaan als de leden elkaar wat beter leren kennen en het contact onderling wordt verbeterd. De heer Neefjes is van mening dat dit wat anders is dan wat de heer Kraan wilde. De voorzitter zegt dat hij wel akkoord gaat met een bijeen komst indien de doelstelling is wat de heer Bakker heeft gezegd. 10. Bestuursverkiezing De heer Van Eijden deelt mede, dat de voorzitter, de heer A. Harmsen aftredend is, maar zich herkiesbaar stelt. Dat er geen andere kandidaten zijn gesteld en derhalve voorstelt om hem voor 3 jaar hér te benoemen. De voorzitter dankt de ledenraad voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt dat er in de toekomst belangrijke zaken dienen te worden afgewerkt, zoals bijvoorbeeld de video rechten. Het is dan ook belangrijk dat Ajax-bestuursleden op andere sleutelposities bij de KNVB en FBO hebben plaats genomen. 11. Benoeming ondersteunend lid Het bestuur stelt voor om de heer W. J. Oostrom, onder steunend lid sinds september 1960 en vanaf 1 juli 1983 lid van de Toto- en Lottocommissie, te benoemen tot werkend lid, met terugwerkende kracht tot 1 juli 1984. Met algemene stemmen gaat de ledenraad hiermede akkoord. 12. Benoeming Technische Commissie Deze bestaat uit de heren: Subcommissie A (betaald voetbal): A. J. van Eijden, voorzitter; leden: de heren J. Hordijk en A. Pronk. Subcommissie B (jeugdvoetbal): J. Neefjes, voorzitter; leden: de heren C. C. Harms en H. A. Smit. De heer Boerkoel vraagt zich af of het wel juist is de heer Pronk hér te benoemen, daar hij als trainer van een andere club functioneert. De heer Van Eijden zegt dat Pronk niet als trainer optreedt maar als adviseur. De commissie wordt hierna door de ledenraad in dezelfde samenstelling voor 1 jaar hér benoemd. 13. Vaststelling Officieel Orgaan De heer Pil vraagt wat dit punt eigenlijk inhoud. Geantwoord wordt dat wordt vastgesteld dat het clubnieuws ons officieel orgaan is. Hierna gaan allen hiermede akkoord. 14. Verkiezing Commissie Redactie De commissie bestaat uit de heren: A. Harmsen, M. Midden dorp en M. J. W. Middendorp. De heren stellen zich herhies- baar. (Gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 3 van het Huishoudelijk Reglement). Aangezien er geen tegenkandidaten zijn gesteld, worden de heren voor 1 jaar hèrbenoemd. 15. Rondvraag De heer Been bedankt het bestuur voor het gevoerde beleid in het afgelopen verenigingsjaar, alsmede de administratie voor de aan de jeugdcommissie verleende medewerking. Hij is van mening dat de eerste elftalspelers eens naar het F-side-home moeten gaan. Hij is het niet eens met de via de pers gedane uitlatingen van trainer De Mos en zegt dat verschillende zaken uitsluitend via het bestuur dienen te lopen. Negatieve publiciteit kan ook tegenover de sponsors verkeerd uitpakken. Voorzitter Harmsen zegt dat de trainer reeds over zijn uit latingen is aangepakt. Voor wat de sponsors betreft zegt hij dat 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 14