Vecht werd verkregen en dat er een verbouwing op Ajax- kosten heeft plaatsgevonden, alsmede een budget beschik baar werd gesteld. Er is een Stichting F-side opgericht met officiële stukken. Bij de FC Utrecht heeft hetzelfde idee een goed resultaat opgeleverd. De heer Van der Zwaag vraagt hoeveel staanplaatsen er gemiddeld per wedstrijd worden verkocht. Antwoord: 5000 stuks. De heer Boerkoel vraag een specificatie van de indirecte wedstrijdbaten hetgeen hem wordt voorgelezen. 6. Verslag van de Financiële Commissie De heer Lambregts deelt mede, dat hij niet ontevreden is over het financiële resultaat aangaande het boekjaar 1983-1984. Er is weliswaar een verlies geleden, maar dat is binnen de perken gebleven. Hij is van mening dat het bestuur financieel gezien goed werk heeft geleverd en dat er een redelijk goed contact is geweest tussen de financiële commissie en het bestuur. Op de aanstaande ledenvergadering zal de financiële com missie voorstellen het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Verder deelt de heer Lambregts mede dat hij voortaan als voorzitter van de financiële commissie zal optreden, aan gezien de huidige voorzitter, de heer Van Wijk, door zijn werkzaamheden niet altijd even gemakkelijk bereikbaar zal zijn. 7. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goed gekeurde begroting De heer Potharst vindt het jammer dat de personeelskosten weerzo stijgen. De voorzitter zegt dat transfersommen veilig gesteld dienen te worden. Hierna gaat de ledenraad akkoord met de begroting. 8. Verslag van de Technische Commissie Amsterdam, augustus 1984 Mijne heren, De technische commissie doet hierbij verslag van de werk zaamheden verricht in het afgelopen verenigingsjaar. Zoveel mogelijk is er naar gestreefd maandelijks bij elkaar te komen, maar door uiteenlopende redenen is men echter hierin niet steeds geslaagd. Reeds vroegtijdig, december 1983, is hetspelerspotentieel van zowel de A-selectie als van de andere selecties, doorgelicht. Verheugend is dat het bestuur de noodzakelijke versterking van de A-selectie, door het aantrekken van 2 verdedigers wist te realiseren. Spijtig daarentegen is dat, ondanks vele pogingen, het niet lukte Tahamata aan ons te binden teneinde het vertrek van 01 sen te compenseren. Hoewel het scoutingssysteem in jeugd- en amateurselectie ook dit jaar weer goed functioneerde, had het er toch de schijn van, dat de meerdere werkzaamheden van de hoofdopleiding en de andere trainers in verband met het wegvallen van Hassie van Wijk, enigszins stroever verliepen. Verwacht mag worden, dat door het aanstellen van Spitz Kohn als assistent-hoofdtrainer en Hassie van Wijk als coördinator jeugd- en A-selectie, het een en ander weer genormaliseerd zal worden. Tot slot de opmerking dat, hoewel.de niet-bestuursleden in de commissie over het algemeen redelijk werden geïnformeerd over de technische zaken in de vereniging, deze informatie veelal achteraf geschiedde. Inspraak c.q. advies is dan niet meer nodig. Getracht zal worden de communicatie vóóraf, te verbeteren. Namens de technische commissie: Namens het bestuur: (w.g.)H.Smit (w.g.)A. J. van Eijden De heer Van der Wal vraagt zich af of het gebruikelijk is dat er veel informatie achteraf wordt verstrekt, hetgeen door de heer Smit wordt bevestigd. De heer Van Eijden zegt dat de technische commissie altijd is geïnformeerd en dat uitsluitend het contracteren van de heer Kohn een zaak is geweest die achteraf is medegedeeld. De heer Kraan vraagt toch meer communicatie met de leden van de commissie. De heer Van Eijden zegt dat een ieder wel aanwezig dient te zijn op de bijeenkomsten, waarmede de heer Kraan instemt. 9. Bespreking bestuursbeleid De voorzitter deelt mede, dat de staantribunes nu overdekt zijn, dat gedacht wordt hetzelfde aantal seizoenkaarten te verkopen als vorig jaar, maar alles hangt af van de resultaten op het veld. Hij vindt het een gelukkige zaak dat in tournooien niet tegen Nederlandse clubs wordt gespeeld. Vraagt zich af of deelname aan tournooien nog wel juist is ondanks de lucreatieve zaak. Waarschijnlijk komt er een uitnodiging voor het Mundialito- tournooi in 1985 waarbij vanzelfsprekend de bestaande claim zal worden meegenomen. Op 13 september a.s. komt de zaak Meeuws voor. Met trainer Kohn is een goede zet gedaan, aangezien De Mos tijdens de afwezigheid van Hassie van Wijk enigszins in paniek raakte. Hassie zal de taak krijgen het gat tussen jeugd en betaald voetbal op te vullen. Voor het seizoen 1985-1986 zal een nieuw contract voor shirt reclame worden afgesloten, waarbij Commodore een optie heeft verkregen. In de competitie 1984-1985 willen wij toch weer een ernstige gooi doen naar het kampioenschap, en/of de KNVB-beker, maar ook een eind te komen in de Europacup. Met de F-side hebben we om de tafel gezeten en gezorgd voor een eigen home, maar het is wel onze laatste zet geweest, want ook dienen wij te zorgen voor de veiligheid van de op ons complex wonende Ajax-werknemers. Hij vraagt de ledenraad mee te denken in het beleid en niet teveel aandacht te schenken aan de strijd: wel of niet in de ledenraad te worden gekozen, waarbij het lijkt alsof het wel of niet in de bestuurskamer te mogen komen, erg belangrijk is voor die nieuwe mensen. U heeft de verplichting om te trachten dat er mensen in de ledenraad worden gekozen, die meedenken en het bestuur steunen. Ik leer van mensen die meer weten dan ik. Ik hoop dat u geen mensen kiest die alleen aan zichzelf denken. De heer Kraan vraagt wat de bedoeling is van de F-side Stichting. Wie houdt er bijvoorbeeld toezicht op hen en wie stuurt ze weg als ze om 12.00 uur 's nachts nog aanwezig zijn. Hij komt met deze vragen omdat Hoefman en Van Ingen hem hierover hebben benaderd en omdat de penningmeester heeft gezegd toestemming aan de leden te vragen over het wel of niet doorgaan van de proef met de F-side. Voorzitter Harmsen zegt het vreemd te vinden dat personeels leden bij ledenraadsleden aankloppen, aangezien het bestuur toch de werkgever is. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1985 | | pagina 13